Izskatās, it kā Lietuvā būtu tikai līdzenumi un meži, bet, apskatot tuvāk, izrādās, ka Lietuvas ainava slēpj daudzas interesantas lietas. Ledāji, kas…
Droši vien pa reizei ikviens no mums iedomājas par to, cik labi būtu no visām rūpēm un darbiem paslēpties uz neapdzīvotas salas. Bet vai jūs zinājāt,…
Dzūkija ir mežiem visbagātākais un vismazāk apdzīvotais Lietuvas reģions, kas aicina ceļotājus no pilsētas burzmas aizbēgt uz simtgadīgiem mežiem, nos…
Lietuvieši kopš seniem laikiem ir mīlējuši un augstu vērtējuši savus mežus, bet gadu simtiem vecus kokus turējuši par svētiem. Cieņa pret spēcīgajiem…
Kāds skats pirmais rodas prātā, dzirdot vārdu „atsegums”? Visbiežāk tās ir tikai nepievilcīgas nogāzes, dīvaini, no pirmā acu uzmetiena neko nenozīmēj…
Kādreiz Lietuvas muižas parki bija atvērti vienīgi kungiem, grāfiem un citiem augstmaņiem, bet šodien tie laipni uzņem ikvienu, kas vēlas atpūsties no…
Lietuva nav klinšaina zeme, tāpēc neparasti lieli akmeņi, kas sastopami līdzenos laukos un mežos, jau no senatnes rosina cilvēku iztēli. Kādā veidā lī…
Katru dienu vēja no jauna sapūstās Lietuvas jūrmalas kāpas stāsta par to, cik trausls un pastāvīgi mainīgs ir dabas skaistums. Vēstures avoti liecina,…
Senajām baltu tautām, to starpā arī tagadējiem lietuviešiem, nebija dabas dāvātu labu aizsardzības apstākļu. Līdzenumi nebija piemēroti piemēroti, ne…
Avota ūdens senos laikos tika uzskatīts par svētu, ticēja, ka tam piemīt dziedinošas īpašības un ka avota ūdenī nomazgājušās jaunavas kļūst skaistākas…
Grāfi Tiškeviči ir, iespējams, visslavenākā Lietuvas muižnieku dzimta. Tiškeviči ir cēlušies XVI gs. un dažu gadsimtu laikā kļuva par Lietuvas bagātāk…
Lietuvas muižu parki – muižu kultūras atblāzmas Lietuvas vecie muižu parki ir bagātās muižu kultūras un ikdienas dzīves liecinieki. Labi koptie, ar n…
Kopš XVIII gs. zināmā Saldutišķa muiža ir, iespējams, vislabāk uzturētā muiža Utenas rajonā. Par tās dibinātāju tiek uzskatīts krievu augstmanis Antan…