Olimpiskās Londonas spožums un ēnas puses.

  • 12 min lasīšanai
  • 139 foto
Olimpiskās Londonas spožums un ēnas puses.

Šodien lai kaut kā pavadītu kārtējo brīvdienu nolēmu aizbraukt līdz Londonai un apskatīties, kas notiek tā saucamajā Olimpiskajā Londonā. Kā nekā, līdz olimpisko spēļu sākumam jau atlicis mazāk, kā nedēļā. Pie olimpiskā stadiona un objektiem biju bijis vairākas reizes to tapšanas stadijā, bet tagad cerēju ieraudzīt, kādi tie izskatās tagad, kad tie ir pabegti. Parasti braucu kompānijā un pārsvarā kā gids, bet šoreiz dodos viens pats, jo vēlos apskatīt visu nesteidzoties un pie reizes baudīt atpūtu

Un tā, kāpju vilcienā Greivsendā un dodos uz olimpisko Londonu. No manas pilsētas, kā reiz ātrvilciens ved uz Saint Pancras International staciju, kur pa ceļam pietur Stratford International stacijā, kura atrodas pašā olimpisko notikumu sirdī. 20 minūšu brauciens un esmu Stratfordā.

Neliels skaidrojums. Stratforda ir Londonas rajons, kurā atrodas centrālais olimpiskais stadions, olimpiskais ciemats, jeb kvartālsun daudzi no galvenajiem sporta objektiem, kuri saistīti ar olimpiādes norisi. Stratford International stacija atrodas starp lielāko iepirkšanās centru Eiropā- „Stratford Westfield” un olimpisko ciematu. Cauri šij stacijai seko arī Eurostar ātrvilcieni, kuri caur Lamanša tuneli savieno Londonu ar Parīzi un Briseli, un olimpisko spēļu laikā tie veiks pieturu arī šeit Stratford International stacijā. Tādēļ arī šo staciju nosaukumos figurē pielikums International.

Starp citu, olimpisko spēļu laikā tiek organizēta īpaša ātrvilcienu satiksme starp London St Pancras International un Ebsfleet International stacijām ar pieturu olimpiskajā Stratfordā. Tātad, ja kāds vēlās pabūt šeit spēļu laikā un ierodas no ārpus Londonas, jo īpaši no Anglijas austrumiem vai dienvidiem, tad iesaku atstāt auto maksas stāvvietā Ebsfleet International stacijā un uz Stratfordu doties ar ātrvilciemu, kurš jūs tur nogādā 15 minūtēs. Ja dosieties ar savu auto uz pašu Stratfordu, tad rēķinieties ar saspringtu satiksmi, jo daļa no braukšanas joslām Londonā ir slēgtas, jo tās ir paredzētastikai olimpiādes oficiālo viesu un organizatoru vajadzībām. Tāpat, rēķinieties, ka auto novietošana Stratfordā, var izvērsties par īst murgu.

Un tā nu esu nonācis Stratford International stacijā. Mans pirmais plāns izrādās neveiksmīgs, jo iekļūšana olimpiskajā kvartālā nav iespējama. Šeit uzstādīta īpaša caurlaide un šajā rajonā ieeja atļauta tikai oficiālajām personām un spēļu dalībniekiem. Tātad atliek tika vienīgā iespēja izkļūt no šejienes cauri Westfield iepirkšanās centram.

Kad iepriekš biju šeit tad šķita, ka pēc būvdarbu pabeigšanas no šī iepirkšanās centra terasēm varēs labi saskatīt un tuvu piekļūt pašam olimpiskajam stadionam. Dodos šo terašu virzienā un atkal nekā! Izeja stadiona virzienā slēgta, bet skatu uz to aizsedz neskaitāmas īslaicīgās būves jeb teltis. Jautāju apsardzei, no kurienes iespējams labi redzēt pašu stadionu, tie atbild: ka John Lewis viekala trešajā stāvā ir speciāla terase, no kuras var labi redzēt stadionu.

Westfield nebūt nav tas vienkāršākais iepirkšanās centrs, kurā viegli orientēties, bet pēc loģikas principiem veikalam John Lewis vajadzētu atrastie stadiona virzienā. Tā tas arī ir. Dodos ar eskalatoru uz John Lewis veikala trešo stāvu, kurš pēc latviešu loģikas patiesībā ir ceturtais, jo šeit angļiem pirmais stāvs ir nulles stāvs, jeb ground level. Šeit trešajā stāvā atrodas suvenīru veikals, kurš pie reizes kalpo kā skatu platforma no kurienes it kā var labi redzēt stadionu. Patiesībā stadionu var redzēt, bet tas ne pavisam nav tuvu un priekšlāns aizņemts ar neskaitāmām palīgbūvēm, kuras tikai bojā panorāmu.

Ja reiz nevaru tā īsti apskatīt stadionu no šejienes, tad droši vien to varēšu apskatīt no vaļņa, kur celtniecības darbu laikā bijām ekskursijā un no tā lieliski varēja redzēt stadionu. Valnis gan atrodas patālu, bet nolemju turp doties kajām un pie reizes aplūkot, kāda tad izskatās publikai pieejamā olimpiskās Stratfordas daļa. Bet gribot negribot, nākas šķērsot Westfield ieprkšanās centru atkal! Protams ka veikalu noformējumos dominē olimpiskie simboli un ļoti plašs klāsts suvenīru. Neizpaliek arī klasiskie britu suvenīru, starp kuriem noformējumā atrodu Lego klucīšiem veidotu stadionu.

Te pat blakus atrodu arī no konfektēm veidotu Anglijas karalienes portretu.

Esmu šajā iepirkšanā centrā ne pirmo reizi, bet tas vienalga pārsteidz ar savu krāšņumu un eleganci. Komplekss tiešām iespaidīgs! Te nu nonāku pie Samsung veikala, kur izveidojies milzīgs sastrēgums! Izrādās, ka esmu nokļuvis šeit brīdī, kad šeit tiek ienesta olimpskā lāpa un kā nekā Samsung, kā oficiālais spēļu sponsors izpelnījies īpašu ievērību. Pie Samsung veikala notiek svinīga lāpas stafetes nodošana. Patiesībā lāpu sagaidīju jau vakar Greivsendā, bet šodien to nejauši sagaidu jau otro reizi.

Ļaudis gavilē un priecājas, pasākums turpinās, bet es dodos uz izejas pusi.

No šī super iepirskšanās centra var izkļūt pa trīs izejām, no kurām divas ved caur Stratfordas stacijām, kuras te ir divas un atrodas abpus Westfield iepirkšanās centram, bet trešā izeja ar auto izbraucot no visai iespaidīga izmēra auto stāvvietām. Patreiz gan drošības apsvērumu dēļ, auto stāvvietas zem iepirkšanās centra publikai nav pieejamas un ja nolemjat doties šurp, tad dariet to labāk ar sabiedrisko transportu.

Ja runa iet par drošības pasākumiem, tad īsi piebildīšu, tie tiešām ir ļoti nopietni! Domāju ka presē ik viens ir lasījis par tiem un esmu liecinieks tam, ka speciālie dienesti strādā ļoti aktīvi. Bruņotu un nebruņotu kārtības sargu netrūkst! Arī slepenu lūrētāju un itkā neuzkrītošu aģentu parvietošanos var manīt. Daudzām apkārtējām ēkām, logi olimpiskā kompleksa virzienā ir aizsegti un pa jumtiem pārvietojas cilvēku figūras.

Pametu Westfield kompleksu un nonāku pie Stratfordas stacijas. Tā jau ir otra staciaja zem šī iespaidīgā kompleksa un šeit krustojas vairākas metro un dzelzceļa līnijas. Patiesību sakot, jau runa iet par pašu iepirkšnās centru Westfield, tad varu tikai pateikt: ideālāku izvietojumu diezvai vispār iespējams atrast. Vissa ļaužu plūsma starp stacijām un olimpisko kompleksu orientēta tieši cauri šim veikalu kompleksam.

Dodos talāk Stratfordas galvenās ielas High Street virzienā lai nonāktu vietā, kur plānoju apskatīt stadionu tuvumā. Te jau pavisam netālu, pāris simu metru attālumā no olimpiskās tirdzniecības Mekas parādās šeit Anglijā tik trdicionalās nesakoptības ainaviņas. Tiem kas nedzīvo šeit Anglijā piebildīšu: nedomājiet ka šeit ar ielu un pagalmu tīrību viss ir kārtībā! Patiesībā šeit tīrībai uzmanība tiek pievērsta krietni mazāk kā Latvijā. Ielas netiek pienācīgi koptas un pagalmi vēl jo mazāk! Patiesībā pati Stratforda gan ir stipri progresējusi un tā ir krietni sakoptāka, kā pirms olimpiādes. Ielas, vis maz maģistrālās ir kaut cik satīrītas, bet tās ne tuvu nav tik tīras, kā Rīgā un citur Eiropā.

Bet te manu uzmanību no tīrības problēmām novērš kārtējais skrējiens ar lāpu! Laikam lāpas nesēji beidzot izkļuvuši no Wesfieldas iepirkšanās centra un sponsoru apglaimošanas, un dodas tālāk Londonas centra virzienā. Ielas malā stāv ļaudis, kuri jau mērķtiecīgi gaida šo notikumu un ļoti daudz kuri nejauši kļuvuši par tā lieciniekiem. Tieši pretīm mums notiek lāpas nodošana nākamajam stafetes dalībniekam, jeb precīzak sacīt dalībniecei. Var manīt, ka līdz skrējēji patiesībā ir speciālo dienestu darbinieki apģērbti sporta formās. Laikam jau tam tā jābūt, jo jau ne vienu vien reizi presē tika rakstīts par uzbrukumiem lāpu nesējiem un mēģinājumiem lāpu atņemt!

Tā nu sanācis, ka esmu pavadījis olimpisko lāpu jau trešo reizi! Lāpas eskorts pakāpeniski virzās Londonas centra virzienā, bet es sekoju talāk uz savu sekojošo mērķi-valni no kura varētu apskatīt stadionu. Neviļus atkal nākas sastapties ar sakārtotības problēmām! It kā varētu atrunāties, ka Stratforda vissu laiku ir bijis tāds kā industriālais noliktavu rajons. Tajā pat laikā bija pietiekoši laika lai savestu vissu kārtībā! Nekā! Šur tur gan ir pacentušies graustus apsegt ar audeklu, kā Potjomkina sādžā, vai netīros pagalmus aizsegt ar sarkani krāsotiem žogiem.

Ja runa iet par žogiem, tad piebildīšu: vissa Anglija ir caurum caur austa ar žogiem, sētām, dzeloņdrātīm un pārvietošanās šeit ir visai ierobežota! Brīžiem šķiet ka esi nonācis tādā kā koncentrācijas nometnē! Bieži kad rietumu gudrie māca mūs austrumu muļķīšus par cilvēka tiesībām un brīvību, gribas tiem pateikt! Atbrauciet uz Latviju un paskatieties, kas ir patiesa brīvība, kad tu vari iet kur gribi, tev aiz katra stūra nebūs uzraksts ka iet šeit aizliegts, tu varēsi piekļūr jeb kurai upei, ezeram, tu vari palaist bērnus uz skolu vienus pašus un tev tie nebūs jānodod policistam pie ieejas skolā, kā tas notiek šeit Anglijā!

Ok! Toties te ir demokrātija! Demokratija, kura ļāuj īpašniekiem nesakopt savus īpašumus pat šeit, tāda dižena pasākuma laikā un teritorijā! Demokrātija, kura ļauj krogu un veikalu īpašniekiem nesavākt izsmēķus un iepakojumus no tuvējiem apstādījumiem un jo vairāk-durvju priekšas!

Man šī demokrātija atkal izbeidzās ar kārtējo žogu, kurš neļāuj man nonākt uz valni no kura gribu apskatīties stadionu. Iepriekš šeit bija gājēju celiņš kurš savienoja Stratfordu ar Viktorijas parku un no tā varēja apskatīt olimpiskās būves. Tagad tas ir slēgts, kas izraisa ne tikai manu vilšanos, bet arī vietējo iedīvotāju neapmierinātību. Vietējās tantes un onkuļi ar mazbērniem, nekādi nevar saprast, kādēļ viņi nevar doties pa gadiem ierasto maršrutu uz parkiem atpūsties! Nelīdz arī apsardzes dienestu skaidrojumi par drošību un terora draudiem!

Te pat arī sastopu grupu vietējo iedzīvotāju, kuri sasaukuši žurnālistus un protestē pret notiekošo. Ideja tāda, ka Londonas mērija upurējusi viņu labklājību olimpisko spēļu vajadzībām un tie pieprasa kompensācijas. Argumenti tādi: dzīvojamo platību īres maksas pieaugušas te ju divas reizes un daudzi iedzīvotāji spiesti pamest rajonu lētāku dzīvojamo platību meklējumos. Tāpat cenas ir pieaugušas it in visam, bet algas nav pieaugušas pedējo četru gadu laikā ne par feniņu! Un protams pārvietošanās ierobežojumi, kas liek ļāudīm justies kā cietumā.

Tā kā mans plāns nokļūt tuvāk stadionam šeit neizdodas, nolemju izdarīt trešo mēģinājumu un nokļūt tuvāk ar metro, jeb precīzak sakot vieglā dzelzceļa transportu. Tātad man jadodas uz tuvako staciju un jācenšas nokļūt uz staciju, kura atrodas pavisam tuvu stadionam. Dotajā mirklī, man tuvākā stacija ir Bromley by Bow . Dodos turp un atkal sastopos ar jau kārtīgu graustu, kurš nu nekādi neiederas šinī rajonā! Es pat tā īsti nevaru aptvert! Kā tādu Londonas mērija, olimpisko spēļu rīkotaji vispār pieļāvuši!

Nolemju šo ainu iemūžināt, lai parādītu Londonas spēļu ķēķa pusi. Te pēkšņī, cauri kārtējam dzeloņdrāšu žogam, kāds vīrs sāk bļaustīties! Teksts tāds: kotu te fotogrāfē! Te ir aizlegts fotogrāfēt! Tāds iespaids, ka būtu nonācis pie kaut kāda slepena militāra objekta kaut kur Baltkrievijā vai Krievijā! Es atbildu, ka bildēju krāšņo olimpisko Londonu. Nu vīrs paliek pavisam nikns! Domāju, ja mūs neatdalītu kārtējais žogs ar dzeloņdrātīm , tad šis niknais objekta apsardzes darbinieks ar saviem palīgiem censtos iegūt manu foto aparātu, lai izdzēstu nobildēto! Nekā! Šoreiz manis kritizētais žogs pasargā mani un „Preses brīvību” no demokrātiskās Anglijas apsardzes darbiniekiem!

Cauri tunelim pie grausta nonāku metro stacijā Bromley by Bow, no kuras dodos tālāk. Nakošajā stacijā veicu pārsēšanos uz vieglā dzelzceļa līniju, pa kuru mēģinu nokļūt stacijā Pudding Mill Lane, tuvāk stadionam. Un atkal kārtējā vilšanās! Izrādās, šī stacija arī ir slēgta un vilciens seko cauri tai neapstājoties! Tā ka stadionu var vērot tikai pa vilciena logu.

Aiz Pudding Mill Lane nākamā stacija ir Stratford. Tātad esmu atgriezies Stratfordā un stadionam tuvāk ticis neesmu. Secinājums! Teritorijā pie stadiona un tā apkārtnē esošajās zaļājās zonās, un pie citiem sporta objektiem piekļut nav iespējams tuvāk par pus kilometru. Tagad šeit mājās esot vēl izlasīju informāciju, ka tie kuri nopirkuši biļetes, stadionā nokļūs pa īpašiem koridoriem un pašā olimpiskā ciemata teritoriju tiem neredzēt. Nezinu kā ir bijis iepriekšējās olimpiādēs, jo neesmu tajās bijis, bet šeit izdaudzināto olimpiskā ciemata atmosfēru baudīt varēs tikai oficiālie viesi. Man pat šķiet, ka pat šie oficiālie viesi no olimpiskā ciema līdz stadionam un atpakaļ tiks vesti pa kārtējiem koridoriem un tie nenokļūs kaut kādā olimpiskajā parkā ap stadionu, jo skatoties no malas rodas iespaids ka tāda parka tur nemaz nav! Ir tikai neskaitāmu telšu un auto stāvvietu juceklis, bet pats stadions atrodas uz mazas salas, kuru ar apkārtējo pasauli savieno kārtējie nožogotie koridori.

Ja reiz nav lemts aplūkot tuvāk olimpiskos objektus šeit, tad nolemju doties apskatīt tos citur. Kā nekā, sporta spēles tiks rīkotas arī Londonas izstāžu centrā, O2 arēnā, Grīnvičas parkā un citur. Strafordas stacijā sēžos kārtējā vieglā dzelzceļa vilcienā un sekoju līdz Stacijai West Silverton. Mans nākamais mērķis ir Air Emirates gaisa vagoniņu līnija un pie reizes apskatīt olimpiskos objektus Londonas izstāžu centrā un O2 arēnā.

It kā tuvākā stacija gaisa vagoniņu līnijai ir Royal Victoria, bet es nolemju doties līdz stacijai West Silverton, no kuras pa ļoti interesantu gaisa-vanšu tiltu iespējams nokļūt Londonas izstāžu centrā, kurā notiks sacensības; boksā, dažādos cīņu veidos un svarcelšanā, un tad no turienes doties uz pārcēlāju. Te nu mani atkal kārtējo reizi neveicas. Tilts uz Londonas izstāžu centru ir slēgts sakarā ar olimpiādi. Neko darīt! Pa Victoria Dock krastu dodos uz parcēlāju un olimpisko objektu vēroju tikai iztālis pāri pretējā krastā.

Nu ja ne te, tad vismaz O2 arenā gan ticamāk tikšu. Dodos uz gaisa vagoniņu, kur jāizstāv diezgam pagara rinda, lai iegādātos pārcēlāja biļetes. Biļešu cena pieaugušajam vienā virzienā maksā 4.50 Mārciņas, bet ja jums ir uz rokas metro dienas karte, tad jums jau pienākas atlaide un biļete maksā 3.20 mārciņas. Protams, bērniem lētāk. Iekāpšana vagoniņos notiek krietni raitāk, kā biļešu iegāde.

Un tā nu uzsākam īso ceļojumu pāri temzas upei. Piebildīšu, ka šis pārcēlājs šeit uzbūvēts tieši par godu olompiādei un tā celtniecību sponsorējusi Arābu Emirātu aviācijas kompānija Air Emirates. Faktiski pārcēlājs savieno divus olimpiskos objektus: Londonas izstāžu centru Royal Victoria doku krastā, ar O2 arēnu Grīnvičas pussalā.

No pārcēlāja, jeb trosu ceļa paveras lielisks skats uz Doklendu rajonu, Temzas upi un netālu esošo lidostu City Airport. No šejienes var saskatīt arī pašu olimpisko stadionu. Pats galvenais objekts, ko no šejienes var labi apskatīt ir pati O2 arēna. Protams, kārtējo reizi neiztikt ar kārtējo darvas karoti medus mucā! Tieši zem paša pārcēlāja, kopējo ainu izdekorējusi kārtējā Londonas mēslu kaudze, jeb precīzāk sacīt atkritumu šķirošanas punkts. Vai tad pa tiešām, šo mēslu kaudzi nevarēja šeit nolikvidēt un evakuēt par godu olimpiādei uz kādu nomaļāku vietu, nost no acīm!

Brauciens šķiet pavisam īss, ka knapi paspēj sabildēt iespaidīgo panorāmu! Tieši pretējā krastā nonākam pie O2 arēnas. Sākumā domāju, ka pa krastu apiešu tai riņķī, bet tad no šādas idejas atsakos, jo tā izrādas vissai liela. Tātad iešu iekšā un aplūkošu, kas tajā notiek. Patiesībā tā ir tāda kāda tā ir ikdienā, izņemot ar olimpiādi saistīto atribūtiku. Liela daļā no nosegtās teritorijas atvēlēta tirdzniecībai un izklaidei, bet pašā vidū izbūvēta liela zāle, kura ikdienā paredzēta koncetriem un dažādiem šoviem. Šķiet ka īpaši nav jāstāsta, kas īsti ir O2 arēna. Īpašī tiem, kuri seko mūsdienu mūzikas aktualitatēm.

Olimpisko spēļu laikā šī arēna kalpos basketbola, badmintona un mākslas vingrošanas sacensībām. Spēļu laikā šo arēnu dēvēs par Grīnvičas Ziemeļu arēnu. Attiecīgi par Grīnvičas Dienvidu arēnu tiks dēvēta arēna, kura ierīkota pašā Grīnvičas parkā. Par O2 arēnas arhitektūras šedevriem varētu pastāstīt vairāk, bet ne šoreiz. Gribu tikai piebilst, ka šeit tiek rīkoti nedaudz ekstrēmi pārgājieni, pa pašas arēnas jumtu. Ja kādam interesē šāds šovs, tad iesaku to izbaudīt! Šim ekstrēmajam pasākumam var piereģistrēties: www.theo2.co.uk lapā, sadaļā: Up At The O2 un tas maksās 22 mārciņas.

Pēc nelielas kafijas pauzes turpinu savu ceļu uz Grīnvičas parku, kur vēlos apskatīt vēl vienu olimpisko objektu. Tieši zem karaliskās observatorijas, skatu laukuma pakājē, blakus jūrniecības muzejam ir ierīkota arēna zirgu sporta sacensībām. No Notrh Greenwich metro stacijas, kura atrodas burtiski blakus O2 arēnai dodos līdz stacija Canary Warf, kur veicu pārsēšanos uz vieglā dzelzceļa līniju un tālāk sekoju līdz stacijai Cutty Sark.

Uzreiz dodos uz Grīnvičas parku un atkal vilšanās! Izrādas ka parks apmeklētājiem ir slēgts! Un tas uz visu olimpiādes laiku! Pie vārtiem sastopami saniknoti vietējie iedzīvotāji, kuri nevisai glaimojoši izsakās par olimpiskajām neērtībām, jo kā nekā tieši šis ir parks, kur ļoti daudz Londonas iedzīvotāju pavada savu brīvo laiku un atpūtu. Tāpat šeit sastopams liels skaits tūristu, kuri bija plānojuši apmeklēt slaveno Grīnvičas observatoriju un skatu laukumu pie tās. Nekā! Olimpiāde ir aizvērusi vienu no lielākajiem un skaistākajiem parkiem Londonā! Tā ka, ja jūs plānojāt tuvakās brīvdienās atpūstie Grīnvičas parkā, mainiet savus plānus. Arī es biju plānojis turp doties un izbaudīt olimpisko atmosfēru, bet nāksies plānus mainīt!

Nu ko! Savu maršrutu esmu noslēdzis un atliek doties uz staciju, lai atgriestos mājās. Pa ceļam izmetu loku līdz Temzas krastam, kur iekārtots muzejs- kuģis Cutty Sark, kas tulkojumā nozīmē Īsā blūzīte jeb krekliņš. Šī kuģa restaurācija pēc ugunsgrēka ilga vairākus gadus un tieši pirms olimpiskajām spēlēm, tas atkal atvērts apmeklētājiem. Vienīgais, atkal kārtējā vilšanās! Ja pirms ugunsgrēka tas bija apskatāms par brīvu, tad tagad, par muzeja apmeklējumu jamaksā visai olimpiska rekorda cienīga cena-16 mārciņas. Domāju, ka lielai daļai jau nav noslēpums, ka Lielbritānijā ir vis dārgākās ieejas maksas muzejos, dažādos kultūras objektos un dažkārt pat baznīcās. Tā ka, ja plānojat daudz ko apskatīt, tad rēķinaties ar lieliem tēriņiem!

Burtiski netālu no tējas klipera Cutty Sark, temzā pietauvots aviācijas bāzes kuģis, uz kura bāzējas helikopteri kuri patrulēs gaisa telpu virs olimpiskās Londonas. Kā jau minēju iepriekš, drošības pasākumi tiek veikti lielos apmēros, ko nevarētu teikt par tīrības uzturēšanu. Te pat blakus kārtējam tūrisma topa objektam, atkal var redzēt kārtēju mēslu kaudzi, tikai šoreiz upē!

Kāds varbūt teiks, ka esmu pārak ieciklējies un pārāk pievēršu uzmanību šij problēmai, tad atbildēšu. Šeit Anglijā ar katru gadu kļūšt ar vien netīrāks! Ielas un zaļās zonas tiek pavirši koptas vai vispār tās neviens netīra! Daudzi saka: vainīgi imigranti u.t.t. Galīgi nepiekrītu šim spriedumam! Lielākie piemēslotāji ir tieši paši pamatiedzīvotāji, bet vainīgie pie netīrības ir pašvaldības struktūras, kurām interesantāka šķiet filozofēšana dažādos semināros un konforencēs par sakoptu vidi, bet ne reāli darbi-paņemot slotu rokās!

Esmu atkal vilcienā un dodos atpakaļ uz Greivsendu. Noslēdzas man šodienas pastaiga pa olimpisko Londonu.

Ko īsumā vēl pateikt! Ja esat nolēmuši apmeklēt Londonu olimpiādes laikā, tad rēķinaties ar to, ka pie olimpiskajiem objektiem klātienē varat netikt un ja vēlaties izbaudīt olimpiādes atmosferu, tad vai nu pērciet biļetes lai iekļūtu objektos, vai nu dodaties uz kādu no centrālajiem parkiem- Saint Džeimsa vai Haidparku, kur noteikti satiksiet jautrus cilvēkus no visas pasaules malām.

Tas īsumā arī viss! Tagad kaut kat atgriezīšos pie saviem rakstiem par ceļojumiem Marokā un kārtejo reizi Spānijā, bet tas drusku vēlāk. Ka nekā, vasara nav īstais brīdis rakstu darbiem!

P.S. Rakstam pievienota foto galeija (128 bildes), kurā subtitros dublets stāsta teksts.

Pēteris Vēciņš21.07.2012. Gravesend KentSeko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais