Impērijas kara muzejs Duksfordā.

  • 1 min lasīšanai
  • 95 foto
Impērijas kara muzejs Duksfordā. (ImperialWarMuseum Duxford).

Tiko uzrakstīju rakstu par pasākumu Londonā. Stāstīju par nākamās nedēļas plāniem, doties uz Lorda-Mēra parādi Londonas Sitijā. Un te jau radās doma, ka nevaru nepastastīt, par vēlvienu interesantu pasākumu un vietu! Runa būs par Impērijas kara muzeju Duksfordā (Imperial war museum Duxford).

Bijis šajā vietā esmu vairaakas reizes. Bet lieta tāda, ka nākoš nedēļ 13. novembrī šajā muzejā iespējams iekļūt par brīvu. Jo katru gadu, novembra otrajā svētdienā, šeit tiek rīkots karavīru piemiņas pasākums un par ieeju nav jāmaksā. Ikdienā, ieejas maksa ir 18 mārciņas.

Kas tad īsti ir šis muzejs? Faktiski Duksfordā ir viena no daudzajām Impērijas kara Muzeju filiālēm. Duksforda ir vis lielākais militārās aviācijas muzejs Lielbritānijā un Eiropā, iespējams pat pasaulē, bet negribu apgalvot, jo nezinu par Amēriku!

Šeit tiek eksponētas vairāk, kā 200 vienību militāro lidmašīnu, jūras aviācijas tehnikas un bruņojuma. Ļoti plaši pārstāvets dažādu priekšmetu un iekārtu klāsts, saistībā ar aviāciju un ne tikai. Te izstādīda arī dažāda,pretgaisa aizsardzības un sauszemes militārā tehnika. Pa starpu tam visam, var apaskatīt arī civilās aviācijas tehniku, tajā skaitā slaveno Concorde lidmašīnu.

Šeit tiek pārstāvēta tehnika gan no pirmā pasaules kara, otrā pasaules kara, kā arī vecāka un no jau mūsdienām. Lai to visu aprakstītu, nepietiek laika un tas būtu ļoti gari! Tādēļ varbūt labāk apskataties pievienoto foto galeriju un ceru, ka radīsies priekšstats par šo muzeju. Daudz neizplūdīšu smalkā apstāstā un ja vēlaties ko sīkāk, tad to varāt izlasīt mājas lapā: http://duxford.iwm.org.uk/

Īsi tik piebildīšu. Muzejs sastāv no septiņiām hallēm un ekspozīcijas lidlauka teritorijā. Ko var apskatīt katrā angārā varat atrast mājas lapā. Un ja plānojat šeit pabūt, tad rēķinieties, ka minimums ar 2-4 stundām un varbūt pat vairāk!

Muzejs ierīkots bijušajā Karalisko gaisa spēku lidlaukā un kara bāzē, netālu no Kembridžas pilsētas, Duksfordas ciemā. Ja jums nācies brukt pa M11 maģistrāli no Londonas virzienā uz Kembridžu, Pīterboro, tad šo muzeju pat var redzēt no auto trases. Ceļš uz Duksfordas muzeju ir norādīts uz ceļa zīmēm.

Sākotneji, kā jau minēju, šeit bija aviacijas bāze Karaliskajiem gaisa spēkiem (Royal Air Forces-RAF). Tā ierīkota šeit 1918. gadā, pirmā pasaules kara laikā un militariem mērķiem kalpoja līdz 1975 gadam, kad šeit tika izveidots muzejs, kurš tika izveidots ar mērķi, saglabāt vēsturei stāstu par Britānijas gaisa spēkiem. Pakāpeniski tas tiek paplašināts, līdz kļūst par vienu no lielākajiem kara muzejiem pasauē.

Tātad! Nepalaidiet garām iespēju, pabūt šeit, nākam nedēļ svētdienā, nemaksājot ieejas maksu, bet ja to nevarat izdarīt tagad, tad iesaku šo vietu apmeklēt! Ieejas maksa 18 mārciņas par to ko jūs redzēsiet, tiešām nav daudz! Ticiet man-nenožēlosiet!

Šoreiz raksts bija īss, jo nebija daudz laika rakstīšanai, jo vēl neesmu pabeidzis manu stāstu par ceļojumu uz Andalūziju! Kā jau teicu-priekšstatu varat gūt, apskatot pievienoto fot-galeriju:Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais