Šis būs stāsts tiem, kas domā veidot attiecības vai dibināt ģimeni ar Dienvidāfrikas pilsoni.
Viss ārprāts jau sākas ar to, ka Latvijā nav Dienvidāfrikas, bet Dienvidāfrikā Latvijas vēstniecības. Lai latvietis no Latvijas (no Angijas ir vieglāk) aizbrauktu uz DĀR, viņam sāsūta dokumenti vīzai uz Zviedriju. Viss vīzas izgatavošanas process aizņem apmēram 2 nedēļas. Taču, lai dienvidāfrikānis dabūtu vīzu uz Latviju viņam vīzu izgatavo Anglijā, turklāt viņš visdrīzāk tiks uzicināts uz interviju Johannesburgā. Laimīgi tie, kas dzīvo Johannesburgā, bet citi? DĀR tomēr nav maza valstiņa. OKi, tas vēl nav pārāk briesmīgi.
Mēs ar vīru apprecējāmies 2005. gada oktobrī un 2006.gada februārī mums piedzima puika. Lai reģistrētu bērnu man bija notariāli jāiztulko vīra pase un laulības apliecība ar apostili, jādabū izziņa no Valodniecības centra Rīgā (jo vīram uzvārdā ir y), kā arī vīram Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē jāraksta iesniegums, ka viņš piekrīt, ka mūsu bērns ir Latvijas pilsonis un tikai tad es varēju dabūt bērnam dzimšanas apliecību. a, ja man vīrs nebūtu bijis Latvijā? Es jau dzimtsarakstu nodaļā ieteicos, ka, lai nebūtu jākārto visi tulkojumi utt, es reģistrēšu bērnu kā vientuļā māte. Un man pateica, ka es nemaz tā nevaru, jo taču esmu precēta un, lai kā bērns tas būtu, likumīgi viņš ir mana vīra bērns. Laimīgā kārtā dēls mums dzima Latvijā un ir latvietis, nemaz negribu iedomāties kādam murgam būtu jāiet cauri, ja bērns būtu dzimis DĀR un bērnam gribētu Latvijas pasi. Ak, jā, bērnam man izdeva 3 dzimšanas apliecības, līdz tiku pie īstās:)) Turklāt dzimšanas apliecībā rakstīts, ka bērnam ir nezināmas tautības tēvs un man ir noslēgta laulība ar nezināmas tautības vīrieti jo Latvijas pilsoņu reģistrā nav tāas tautības kā dienvidāfrikānis.
Ar vīru nolēmām padzīvot kādu laiku Latvijā, bet, ak tu mūžs, vīru uz šejieni nemaz tik vienkārši nevaru dabūt. Dienvidāfrikā ir tikai Latvijas Goda konsuls, kas nav tiesīgs izdot uzturēšanās atļauju Latvijā! Bet uz uzturēšanās atļauju dokumentus pieņem tikai ārvastī un Latvijas vēstniecībā. Sanāk, ka mans vīrs Latvijā var dzīvot tikai 6 mēnešus, turklāt ar starplaikiem un nedrīkst strādāt. Vai arī viņam jābrauc padzīvot uz valsti, kurā ir Latvijas vēstniecība, lai saņemtu uzturēšanās atļauju. Turklāt, viņš nedrīkst pieteikties uz uzturēšanās atļauju, ja ir vīza.
Lai visu šo informāciju uzzinātu esmu sazvanījusi ne vienu vien valstisku institūciju un noēdusi ne veinu vien nervu.
Ceru, ka šis stāsts vismaz kādam palīdzēs...
Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem
Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais