Pavasaris Vīnē:)

  • 3 min lasīšanai
  • 22 foto

Šāds raksta nosaukums prasīja klāt smaidiņu,jo Vīne mūs sagaidīja ar sniegu un mīnus grādiem,kaut arī vēl divas nedēļas iepriekš prognozes rādīja +7;+10.Tāpēc nesanāca pasēdēšana āra kafejnīcās,izbrauciens ar kuģīti pa Donavu,izbrauciens zirgu pajūgā pa vecpilsētu.

Pēc sava Šrilankas apraksta saņēmu tik daudz pozitīvas atsauksmes,ka nolēmu turpmāk pārvarēt slinkumu un padalīties ar iespaidiem un padomiem.

Nokļūšana no lidostas uz pilsētas centru ļoti viegla un ātra.Lidostā jāseko zaļiem uzrakstiem CAT ar uzzīmētu vilcienu.Divstāvīgs vilciens 16 minūtēs bez pieturām nogādās jūs pašā centrā,burtiski blakus vecpilsētai.

Biļete maksā 12 EUR vienā virzienā un nopērkama vairākās vietās izvietotos automātos.Pie pirmā automāta parasti ir rinda,bet noejot lejā perona virzienā,atradīsiet vēl vismaz divus biļešu automātus.Bez biļetes neiesaku braukt,jo visos vilcienos biļetes tiek pārbaudītas un kompostrētas.

No stacijas,kur nonāksiet,varat pārsēsties uz nepieciešamo metro vai turpat netālo autobusu vai tramvaju.Biļete visur maksā 2 EUR.Ja pareizi sapratu,tad ar vienu biļeti varat mainīt dažādus transporta līdzekļus,ja nepārtraucat braucienu.Neaizmirstat nokompostrēt biļeti,pirms uzsākat braucienu.Kompostrējamie aparātiņi parasti novietoti pie metro kāpņu augšgalā.

Vīnes centrs ir ļoti kompakts un lielākoties izstaigājams kājām.Vienīgi uz Šēnbrunnas un Belvederas pilīm braucām ar metro vai tramvaju.Šur tur Lieldienu tirdziņi ar karstvīnu,piparkūkām un izdekorētu olu čaumalu kalniem.

Pirmais pārsteigums:Vīnē krievu vairāk nekā vietējoJ.Vismaz tā izskatījās vecpilsētā,jo satikām vairākus desmitus krievu tūristu grupu un tūkstošiem individuālu ceļotāju,liela daļa skolnieki un vecāki ar bērniem.Varbūt tas tikai skolēnu brīvlaikā,bet lidostā saskaitīju,ka tikai pēcpusdienā,3 stundu laikā,no Krievijas ielidoja 7 lidmašīnas.Jāatzīst,ka gandrīz visi satiktie slāvu tūristi izskatījās un uzvedās diezgan solīdi un eiropeiski.

Otrais pārsteigums.Par to gan biju lasījis jau iepriekš,bet oficiantu attieksme pret klientiem ir ļoti savāda.Pilnīga nevērība,nekādu smaidu,lieku sarunu.Kaut kur lasīju pat asprātību par Vīni:ja pēc trešā lūguma atnest rēķinu,oficiants jūs turpina ignorēt,varat doties prom.Bija redzama,manuprāt,pat rasistiska attieksme.Redzējām,kā populārā un ceļvežu ieteiktā krodziņā,oficiants neielaida vairākas ķīniešu meitenes,sakot,ka viss rezervēts.Patiesībā restorāna dziļumā bija brīvi vismaz 10-15 galdiņi.

Trešais pārsteigums:Vīnē nav migrantu,nav turku,nav melno,nav tirgotāju uz ielām,tas man ļoti patika.

Vēl būtu jāpiebilst,ka Vīnē ir 3 vispopulārākās lietas:Mocarts,Sisi jeb kādreiz populārā karaliene Elizabete un Klimta glezna Skūpsts.Tās varat redzēt jebkur:uz konfektēm,suvenīriem,uz mašīnām,plakātiem,grāmatām,ēdienkartēs.Pilnīgi žēl,ka mums nav nekā līdzvērtīga un tik atpazīstama,ko varētu pārdot visai pasaulei,visiem tūristiem.

Tūrisma objekti.

Vecpilsēta ar muzejiem,baznīcām,Hofburgas pils,Svētā Stefana katedrāle,Rātsnams.Informāciju par šīm vietām atradīsiet jebkurā ceļvedī.Pēc Hofburgas pils telpu apskates varat turpat lejā pasēdēt ļoti aristokrātiskā un elegantā pils kafejnīcā un iedzert kādu no daudzajiem kafijas veidiem.

Vīnes Opera.Ja nevēlaties doties uz kādu izrādi,varat pieteikties maksas ekskursijā.Ekskursijas ar gidu notiek dažādās valodās,sākums 13.00;14.00;15.00,bet var atšķirties dažādās dienās.Cena 6,5 EUR ar muzeja apmeklējumu vai 5 EUR bez,ilgums apm.45 min.Nokļūt var kājām,atrodas vecpilsētas malā,gājēju un veikalu ielas galā.

Šēnbrunnas pils.Vispopulārākais tūristu objekts Vīnē.Karaliskā vasaras rezidence,greznas telpas,skaists parks,palmu māja.Biļetes cenas dažādas,atkarībā cik daudz gribat redzēt.Mēs pirkām lētāko,Imperial Tour,par 10,5 EUR.Bez maksas varat paņemt audiogidu vēlamajā valodā.Dārgākās biļetes dod iespēju apmeklēt vairāk telpu,palmu māju,kariešu muzeju un pavērot ābolu strūdeles gatavošanu.Nokļūšana ar metro U4.

Belvederas pils.Tā sastāv no augšējās un apakšējās daļas.Mēs izvēlējāmies tikai augšējo (upper),jo tur ir pastāvīga Gustava Klimta darbu ekspozīcija.Tur var apskatīt arī daudzu citu austriešu (un ne tikai)gleznotāju darbi:Šīle,Kokoška u.c.Ieejas biļete 12,5 EUR.Nokļūt visērtāk ar D tramvaju.

Klimta mākslas cienītāji var apmeklēt arī Leopolda muzeju.

Anker pulkstenis,Hoher Markt laukumā.Katru dienu 12.00 tur sapulcēja cilvēki,lai vērotu interesantu,kustīgu figūru parādi.Kaut kas līdzīgs jau redzēts Minhenē.

Hundertvasera nams un Vīnes mākslas nams (KunstHausWien),ļoti ļoti savdabīgas ēkas.Man stipri atgādināja Gaudi projektētās ēkas Barselonā.Pirmais ir dzīvojamais nams,ko var apskatīt no ārpuses.Otrajā notiek dažādas izstādes,bet var tāpat ieiet un apskatīt pirmo stāvu ar viļņotām grīdām.

Pieminekļi:Mocarts,Brāmss,Šūberts un daudzi citi,atrodami pa visu Vīnes centru:parkos,laukumos utt.

Viens no Vīnes simboliem-gigantiskais panorāmas rats.Lielas kabīnes,puse no tām ar saklātiem galdiņiem dažādām svinībām.Brauciens 9 EUR.Nokļūt var ar metro U1 vai U2 līdz Praterstern.

Virtuve,krodziņi.Pēdējo gadu ceļojumos man šī sadaļa ieņem ļoti nozīmīgu vietu.Ne tikai vietējo ēdienu pagaršošana,bet arī kādu recepšu iekļaušana savā ēdienkartē.Izskatās,ka šoreiz tā varētu būt šnicele.Pagaršojām visu ieplānoto:Vīnes šnicele,gulašs,ābolu strūdele,Sacher torte,dažādas kafijas.

Labākajos un populārākajos krodziņos vietas vēlams rezervēt iepriekš,pusdienlaikā tie ir pārpildīti.Pilnīgi neiespējami bija atrast brīvu vietu konditorejā Demel,kas sevi uzskata par īstās Scher tortes receptes īpašniekiem.Jāatzīst,ka šo torti var paēst arī daudzā citās kafejnīcās,bet ļoti daudzi vēlas to darīt šeit vai kādā no Sacher viesnīcas kafejnīcām.Viesnīca atrodas tieši blakus operai.Tortes gabaliņa cena tajās visās bija vienāda:4,9 EUR.

Vīnes šnicele atrodama gandrīz katrā krodziņā.Oriģinālā versijā no teļa gaļas,pasniegta kopā ar citronu un atsevišķā traukā auksti kartupeļu salāti vai zaļumu salāti.Cenas 16-24 EUR.Nedaudz mazākas un lētākas ir šniceles no cūkas gaļas.Padomju laikā augušajiem pateikšu,ka šnicele nenozīmē maltu kotleti,bet tā ir izklapēta, liela,plāna gaļas šķēle,panēta un izcepta.Latvijā vislīdzīgāko oriģinālam šniceli esmu ēdis Mārupes tenisa centrā.

Jāatzīst,ka man drusku labāk garšoja cits tradicionālais ēdiens-Tafelspitz.Tās ir vārītas,plānas liellopu šķēles,pasniegtas ļoti garšīgā buljonā kopā ar vārītiem burkāniem un zaļumiem.Pasniedz kopā ar apceptu kartupeļu biezeni un mērcēm.

Pagaršojām arī populārāko zupu,ļoti garšīgā liellopu buljonā smalki sagrieztas plānās pankūkas.

Ābolu strūdele ar siltu vaniļas mērci bija tiešām izcila.Par kafijām neko daudz uzrakstīt nemācēšu,to ir ļoti daudz un dažādas.Paklausījām ieteikumus un pie Sacher tortes izvēlējāmies Melange kafiju.Pie gaļas ēdieniem iesaku austriešu mājas vīnus,ko var pasūtīt glāzi.Cena ap 3,5 EUR.

Kā jau iepriekš minēju,populārākajās vietās vēlams galdiņu rezervēt laicīgi.Mēs arī netikām iekšā krodziņā Figlmuller,kur esot lielākā Vīnes šnicele.Toties atradām un varam ieteikt citu ļoti jauku krodziņu turpat blakus.Krodziņš Diglas,Wollzeile ielā 10.

Vēl varu ieteikt krodziņu Purstner uz Riemergasse ielas un īstu vietējo vīniešu pusdienu vietu:Gasthaus Poschl,kas atrodams Weihburggasse 17.Necila ārpuse,necils interjers,ļoti neformāla gaisotne,garšīgi ēdieni un īsta Vīnes aura.

Vīne-karaliska,aristokrātiska,muzikāla,garšīga,romantiska,eiropeiska.Ja nevarat izlemt,ko darīt brīvdienās,droši varu ieteikt 3 dienu ceļojumu uz Vīni.Pilnīgi pietiekami,lai apskatītu un iepazītu Vīni.Atliek tikai sagaidīt nākamo Air Baltic akciju.Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais