Ķīnas brīnumainās dabas pastkartes.4.daļa. www.lindatravel.lv

  • 5 min lasīšanai
  • 141 foto

4.daļa. HonKonga un mājupceļš.

15.diena. 3.11. Lidojums no Lidžiangas uz HonKongu.

No rīta pamostamies savā viesu namā bez elektrības, jo izrādās, ka tā pazudusi visā Lidžijangas vecpilsētā. Tā nu pa pustumsu kravājam savas mugursomas, jo šodien mums pusdienas laikā paredzēts savienotais reiss no Lidžijangas caur Kunmiņu uz HonKongu.

Atvadāmies no sirsnīgās un patiesi izpalīdzīgās viesu nama saimnieces un, viņas darbinieces pavadīti, tiekam nodoti šoferīša gādībā, kurš mūs bez maksas nogādā Lidžijangas lidostā 30 minūšu braucienā no vecpilsētas.

Lidostā ierodamies daudz par agru (nevēlējāmies nokavēt reisu), un izrādās, ka mūsu lidojums kavējas par pusstundu. Tādēļ esam spiesti internacionālo reisu termināla uzgaidāmajā telpā kopā ar vēl 3 citiem pasažieriem sēdēt teju vai 3 stundas. Sākotnēji nodomājam, ka laikam lidmašīnā būsim tikai 5 pasažieri, bet izrādās, ka lidmašīna ir pilna ar pasažieriem, kas lido no Lidžiangas tikai līdz Kunmiņai un tādēļ uz lidmašīnu atvesti no vietējo reisu termināla.

Lidojam ar China Eastern Airlines, kas ir viena no divām lielākajām Ķīnas valstij piederošajām aviokompānijām. Lidojums ir patīkams, arī lidmašīnas iekārtojums ērts. Nelielu stresu rada vien tas, ka Kunmiņā pēc stundu ilga lidojuma mums atkal jāiziet cauri visām imigrācijas un drošības pārbaudēm, bet labi, ka mūs visu laiku pavada lidostas personāls, lai mēs nenomaldītos lidostas gaiteņos.

Tālākajā lidojumā uz HonKongu, kas ir tikai 1.45 st. ilgs mūs pat lutina ar uzkodām un dzērieniem.

HonKongas lidostā jau jūtamies gluži vai kā mājās, jo sistēma un veicamie soļi jau zināmi.

Viesnīcu shuttle busu pieturā uzmeklējam norezervētās Bishop Leis International House viesnīcas transfēra busiņu, kas bez maksas aizvizina mūs līdz viesnīcai HonKongas salā netālu no Soho rajona.

Tā kā pēc piedzīvotā murdziņa pirmajā naktī HonKongā viesu namā Changjion Manshon tirgus kvartālā pie Nathan Road ielas otrreiz vairs tādu diskomfortu un šaurību nevēlējos piedzīvot, tad šai pēdējai ceļojuma naktij HonKongā norezervēju 4 zv. viesnīcu par 100 eiro par nakti. Likās jau pārmēru dārgi, bet ja jāizvēlas starp cietumam līdzīgo Changjion Manshon variantu un normālu cilvēcīgu naktsmītni, tad izvēle krita par labu dārgākajam variantam. Zinājām, ka arī šeit istabiņas ir ļoti mazas- gar gultu gandrīz nav brīvas vietas, kur piemēram novietot čemodānus. Taču citādā ziņā viesnīca ļoti laba, tīra, ar atsaucīgu personālu, ērtā atrašanās vietā (tikai 5 minūšu pastaigas attālumā no āra eskalatora un visdažādākajām ēstuvēm), pat ar āra baseinu ar plašu skatu uz debesskrāpjiem. Uz baseinu liku lielas cerības, jo visa ceļojuma laikā nebija izdevības nodoties peldei, bet kad 19:00 vakarā apņēmības pilna devos peldēties, secināju, ka baseins nav apsildāms un vakara stundā ūdens šķita patiešām auksts, kaut arī tā temperatūra it kā bija 20 grādi.

Vakariņās dodamies uzmeklēt kādu restorānu, bet secinām, ka cenas te dārgākas nekā iekšzemē. Vakariņas labā picērijāmums izmaksā ap 20 Ls. Bet atmosfēra te jauka un pa logiem var vērot, kā sapucējušies vietējie un tūristi sestdienas vakarā brauc pa eskalatoru, lai dotos izklaidēties uz kādu no daudzajiem bāriem.

Mēs gan esam saguruši pēc pārlidojumos pavadītās dienas, tādēļ agri dodamies pie miera.

16.diena. 4.11. HonKongas ielās un Viktoria Peak parkā.

No rīta pa mūsu viesnīcas logu paveras skats uz Viktorija Peak parku un zilām debesīm virs tā. Ap 10:00 gan virs pilsētas savelkas dūmaka. Tas laikam te ir ierasts.

Šodien vēlamies apskatīt pāris ievērojamas vietas HonKongā, kā arī sagādāt suvenīrus mājiniekiem. Jau iepriekšējā vakarā pamanām kādu lielu bērnu rotaļlietu veikalu un no rīta dodamies uz to iegādāt dāvanas saviem puikām. Izvēle te lielāka nekā Latvijas veikalos, bet cenas līdzīgas kā pie mums. Esam apmierināti ar iegādātajām mantām un dodamies apskatīt netālu esošo Man Mo budistu templi, kas no ārpuses neizskatās īpaši iespaidīgs, bet, tā kā budistu templī iepriekš neesam bijuši, tad ar interesi aplūkojam dažādos ceremoniju priekšmetus, kā arī cilvēku ziedojumus Budam (dažādi augļi tiek savietoti uz galda pie Budas figūru kājām). Ilgi gan templī uzkavēties ir grūti, dažādo smaržojošo lūgšanu sveču dēļ.

Vēl aizstaigājam līdz ar haizivju un citu jūras iemītnieku pārdošanu izslavētam tirgum, kas gan nav diez cik pievilcīgs apskates objekts, jo ir ļoti netīrs un smacīgs, kā arī dienas vidū lielākoties pārdevēji jau klapē ciet savas bodītes un akvārijuos palikuši vien daži krabji, nelielas zivis un uz zemes izmisīgi nokritusi ķepurojas krevete, kam pārdevējs pavirši uzkāpj virsū…..

Tālāk dodamies Viktorija Peak pacēlāja virzienā, jo vēlamies izstaigāt izslavēto parku kalnā, kā arī baudīt skatus uz pilsētu no tā.

Tā kā ar kājām būtu jāmēro paliels gabals, tad vispirms aizbraucam līdz Admirality pieturai ar tramvaju (2.30 $ par personu, jāmaksā izkāpjot no tramvaja ar precīzu naudiņu). Tālāk dodamies pa gājēju ceļu cauri kādam lielveikalam uz HonKongas parku, kurā atrodam norādes uz Viktoria Peak Tram. Arī Hong Kongas parks izrādās ir jauka vieta pastaigai, atpūšoties no pilsētas kņadas. Šeit ierīkotas vairākas interesantas strūklakas, dīķī peld lielas krāsainas zivis un bruņurupucīši. Nonākot līdz trošu tramvaja pakājei, esam šokēti par garo rindu, kas jāizstāv, lai tiktu tramvajā. Tā kā ir jau 16:00 un pēc pāris stundām rietēs saule, tad izlemjam ņemt taksi, lai tiktu augšā uz parku, un kā vēlāk izrādās, tad tas mums divatā izmaksā pat lētāk nekā trošu tramvajs. Par taksi turpat no tramvaja ieejas samaksājam 50 $ (3.45 Ls) par abiem, bet kā vēlāk atpakaļ ceļā secinām, tad tramvaja biļete vienai personai vienā virzienā izmaksā 28 $ (1.93 Ls). Lētāk būtu vienīgi pirkt uzreiz biļeti turp un atpakaļ braucienam par 40 $ par personu.

Tā nu pēc 15 minūšu brauciena ar taksi esam uzvizinājušies pa kalnu serpantīniem līdz par Viktorija Peak parkam, kur, kā izrādās, ir divi daudzstāvu lielveikali un vairāki āra restorāni.

Aplūkojuši skaisto skatu no parka terasēm uz HonKongas Central un Kowlon rajoniem, dodamies pastaigā uz otru kalna pusi, kur atrodas pāris lieliski atpūtas dārzi, kas iekārtoti angļu stilā- ar izgaismotiem paviljoniem, ziedošiem apstādījumiem un zālājiem, kuros atpūšas ģimenes ar bērniem. Visskaistākie skati uz otrpus kalnam esošo Dienvidķīnas jūras līci ar HonKongas tuvumā esošajām salām paveras no paša augšējā skatu laukuma virs Viktorijas dārza. Te vērojam saulrietu, kas, lai arī nav ļoti krāšņs un redzamība nav perfekta smoga dēļ, tomēr saulriets nedaudz iekrāso jūru un salas tajā.

Dodamies atpakaļ uz centrālo Viktoria Peak laukumu, kur vienā no lielveikaliem- Viktoria Peak Tower augšējā stāvā ir iekārtota plaša terase ar 360 grādu skatu uz HonKongas debesskrāpjiem. Šī terase esot augstākais skatu laukums visā Hong Kongā un par ieeju tajā jāmaksā 30 $ (2 Ls) par personu. Taču skati nudien ir fantastiski- īpaši jau uz miljoniem uguntiņu mirdzošajiem HonKongas un Kowlonas debesskrāpjiem. Skats, ko nevar aizmirst un kas gluži vai ievelk sevī, nelaižot vaļā.

Ar šo skatu arī atvadāmies no HonKongas, jo mums jādodas atpakaļ uz viesnīcu pēc somām, lai brauktu uz lidostu. Viesnīcā paņemam taksi par 32 $ (2.21 Ls) uz Airport Express Central staciju. Stacijā savukārt par 100$ (6.90 Ls) katrs nopērkam vilciena biļetes uz lidostu un eleganti, 24 minūšu laikā jau esam lidostā. Lidosta ir milzīga, bet tajā viegli orientēties, jo visur norādītas bultiņas uz vārtiem. Te ir ļoti daudz ēstuvju (arī MacDonalds, kurā par 78 $ jeb 5.38 Ls pavakariņojam) un dažādi suvenīru, apģērbu un aksesuāru veikalu, kuros īsinām laiku līdz lidojumam 1:20 naktī.

Lidojums ar Finnair ir komfortabls. Tā kā ir vēla nakts, tad aizmiegam pirms vakariņu pasniegšanas un ar grūtībām pamostamies un notiesājam tās, bet tad guļam samērā ciešā miegā līdz pat 4:00 rītā, kad mūs modina uz brokastīm. Ēdiens ir tiešām labs un bagātīgs, apkalpošana ļoti laipna. Rīta cēlienu īsinām ar romantiskas filmas skatīšanos savos pie krēsla piestiprinātajos ekrāniņos. Jūtamies gluži kā pirmajā klasē- apčubināti, paēdināti un izklaidēti. Patiešām lieliskiJ

Savukārt, Helsinku lidostā īsinām laiku izpērkot savus Finnair iedotos vaučerus par lidojumā uz HonKongu traucēto izklaides ekrānu darbību. Tā kā lidojums bija naktī, tad par to nemaz neuztraucāmies, toties 20 eiro kompensācija tagad ļauj mums iegādāt Finnair Tax free veikalā 4 konfekšu kastes mūsu mazuļiemJ EkselentiJ

Vēl tikai pāris stundas, un būsim atkal mājās pie saviem bērniem, pie ierastās vides un darbiem. Bet šīs 16 ceļojumā pavadītās dienas ir bijušas tik piesātinātas un spilgtas, ka šķiet pagājis daudz vairāk laika un gaidāmās ikdienas rūpes un veicamie darbi jau piemirsušies.

Ar nepacietību gaidām, kad varēsim lietainajos Latvijas rudens vakaros nesteidzīgi izbaudīt sava ceļojuma fotogrāfijas un stāstīt par pieredzēto citiem, bet jau tagad zinām, ka šīs noteikti bija viens no spilgtākajiem un skaistākajiem mūsu ceļojumiem, kā arī esam apņēmības pilni nākamgad atkal doties kādā tālākā un ilgākā ceļojumā.

Izdevumi abiem kopā:

Aviobiļetes: 1044 Ls

Publiskais transports: 355 Ls.

Ieejas biļetes apskates objektos: 355 Ls

Viesnīcas: 256 Ls.

Krodziņos un ielu ēstuvēs: 125 Ls

Pārtika veikalos: 50 Ls

Vīzas: 84 Ls.

______________________________________________

Kopā: 2269 Ls.

Tātad katram- 1134.50 Ls



Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais