Ziedi un Amsterdama!

  • 2 min lasīšanai
  • 1 foto

Sapņi piepildās ! Tieši ar šādu apgalvojumu gribas uzsākt stāstījumu par šo brīnišķīgo ceļojumu uz krāšņo tulpju valstību Holandi, Keukenhofas parku un neaizmirstamo Asterdamu.

Redzēt Holandi un Amsterdamu tulpju laikā bija mans līdz šim nepiepildīts sapnis, kuru nolēmu šogad piepildīt. Un man bija patiess prieks, ka tas bija ne tikai manējais -grupa bija pilnībā nokomplektēta jau dažu dienu laika pēc ekskursijas izziņošanas, un daudzi piesakoties teica „Tas ir arī mans sapnis! „ Ceļotāji bija sabraukuši gan no Korkas, gan Limerikas,gan Galvejas, gan tālās Bunkranas Īrijas Ziemeļos.

Tā nu mazliet sabijušies no diezgan nepatīkamām laika prognozēm,agri no rīta pulcējāmies Dublinas lidostā, lai dotos mūsu ceļojumā. Amsterdama mūs patiešām sagaidīja ar laika prognozei atbilstošu vēsu laiku un lietu ...

Sasēdušies pasūtītajā autobusā, jauka un atsaucīga holandiešu šoferīša pavadībā devāmies izbraucienā gar tupju laukiem . Mūsu skatam pavērās viens pēc otra cits par citu krāšņāki tulpju un hiacinšu lauki , pārsteidzot ar savām krāsām zem melnajiem lietus mākoņiem. Šoferītis mūs laipni pieveda pie tulpju laukiem, kurus varejām vērot ne tikai aiz autobus loga, bet arī aptaustīt, izmaržot un iemūžināt fotogrāfijās...Jā, un mums par pārsteigumu, tieši uz tiem brīžiem, kad atstājām autobusu, pārstāja līt, un caur mākoņiem pat izlauzās kāds Saules stariņš. Iebraucot Keukenhofā lietus vairs nelija, drīz vien no debesīm pazuda arī visi mākoņi , un mūs sildīja spoža Saulīte, līdz atgriezāmies jau Dublinā. Bija sajūta, ka Kāds tieši priekš mums tos mākonīšus izstumdīja.... :)

Par Keukenkofas parku, vienīgo sīpolpuķu parku pasaulē,es varētu stāstīt un stāstīt , bet tas notekti neatspoguļos visas tās krāsas, smaržas un emocijas, ko izraisa šī parka apmeklējums – tas ir jāredz katram pašam,jo pirms tam redzētās bildes ne tuvu nebija tik krāšņas kā tas viss izskatās dabā. Te nu ir pilnīgi vietā apgalvojums – labāk ir vienu reizi redzēt, kā desmit reizes dzirdēt...

Mūsu Keukenkofas parka apmeklējums noslēdzās ar gada lielāko ziedu audzētāju un floristu notikumu – Ziedu parādi. Šā gada parādes tēma bija komunikācijas, un tad nu varējām vērot , kā floristu fantāzijas un darbs par šo tēmu tika atspoguļots pāri pa 50 dažādos atomašīnu ziedu rotājumos un milzīgās braucošās ziedu skulptūrās. Šī ziedu parāde veica 40 km garu ceļu no Nordvjikas līdz Hārlemai, kur vakarā šīs skuptūras tika izgaismotas .Uz Hārlemu gan šoreiz nebraucām , tādēļ to neredzējām.

Tad nu laimīgi , brīnišķīgu emociju pilni un nedaudz jau noguruši devāmies uz savu hoteli Amsterdamā .Apmetušies bijām vienā no labākajām Amsterdamas viesnīcām Amsterdam American Hotel, kurā ir arī dažādos tūristu ceļvežos slavētā American Cafe. Šis restorāns mums paliks atmiņāne tikai ar gardu maltīti, bet arī ar ilgāko pasūtītā ēdiena gaidīšanu , ko bijām jebkad pieredzējuši...

Pēc vakariņām katrs pēc saviem ieskatiem baudījām Amsterdamas nakts dzīvi, pēc ierastā Īrijas konservatīvisma krasi izjūtot Amsterdamas brīvību.

Pārvietošanās pa Amsterdamas ielām jau vien ir vesela stāstījuma vērta, jo tādu haosu uz ielām es vēl nebiju redzējusi- velosipēdi, automašīnas, tramvaji un kājām gājēji – visi vienā jūklī un velosipēdi , protams, priviliģētā stāvoklī...

Otrajā dienā , no rīta pabrokastojuši, devāmies uz Amsterdamas Ermitāžu , pastagājoties gar Amsterdamas kanāliem un apskatot tās savdabīgo arhitektūru. Ermitāžā apskatījām trīs flāmu baroka gleznotāju - Rubensa, Van Deika un Jordāna gleznas. Tas , protams, komentārus neprasa...

Pēc Ermitāžas apmeklējuma, devāmies uz vienīgo pasaules peldošo ziedu tirgu, kur varēja iegādāties gan ziedus, gan sēklas, gan puķu sīpolus, kā arī dažādus suvenīrus.

Pēc tam devāmies uz Madamas Tiso Vaska figūru muzeju. Tur varējām sastapt gan Nīderlandes karalieni Beaktrisi, gan princesi Diānu, gan Ļeņinu, ga nBredu Bitu , gan Madonnu, gan Maiklu Dzeksonu, un daudz, daudz citu slavenību, kā arī varējām iemūžinat sevi fotogrāfijās viņu sabiedrībā.

Mūsu ceļojumu uz Amsterdamu noslēdzām ar jauku izbraucienu ar laivu pa kanāliem, apskatot Amsterdamas ievērojamākās vietas un apskatot tās īpašo un neatkārtojamo arhitektūru no cita rakursa.

Tā nu iespaidiem un pozitīvām emocijām pilni, noguši , bet laimīgi jauka šoferīša pavadībā devāmies jau uz Amsterdamas lidostu, lai dotos mājup.

Mēs aizbraucām , lai atgrieztos!

Gribu pateikt lielu, lielu paldies visai mūsu grupai! Kā zināms, brīnišķīgu cilvēku sabiedrībā jebkurš ceļojums ir divkārt jauks, un man bija patiesi liels prieks, ka varēju būt kopā ar jums šīs divas neaizmirstamās dienas!Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais