Nidderdale Way, Birstwith – Hampswite

  • 2 min lasīšanai
  • 11 foto

Ziemeļjorkšīrā starp pilsētiņu Harrogate un ciematu Pateley Bridge ir iekārtotas dabas takas, ko vietējie angļu valodā devē vienkārši par ‘’walks’’.Tiem, kam patīk būt tālāk no urbānās vides un savās brīvdienās nedaudz izkustēties, mazie celiņi, kas galvenokārt vijas upes Nidd ielejā, vedot cauri zaļiem laukiem, kur bailīgi cilvēkus ieroagot tālāk pie savām mammām aizskrien jēri un aitas dusmīgi blējot pavada tevi, līdz essi izzudis saktienam, un mazliet spocīgiem mežiņiem, kur koku vainagi aizsedz sauli, ir īstā vieta nedēļas nogalei. Distanci katrs var izvēlēties pēc saviem spēkiem un varēšanas, tāpat arī laika ilguma, ko ceļā pavadīt. Nidderdale Way vai arī otrā vārdā Pateley Bridge circular ir 53 jūdzes gara taka, no kuras atšķeļas dažādi atzari, veidojot virkni īsākus gājienus, kas veicami vienā dienā, bez nakšnošanas. No Yorkšīras lielākajām pilsētām – York, Leeds and Bradford – līdz Harrogate regulāri kursē sabiedriskais transports, protams, ka var doties ar savu personisko auto, bet var rasties saržģījumi, kur to atstāt. No Harrogate 24 autobuss aizvedīs tieši uz to sākuma punktu, kuru būsiet izvēlējušies. Ja ceļojat no tālākas distances (Ne Harrogate) un Jūsu apkārtnē krusē firmas ‘’Transdev’’ autobusi, ieskau, pirkt dienas biļeti, kas maksās £7.20. No Harrogate lētāk būs turp atpakaļ biļete: £6.60.

Man perosnīgi nekur jābrauc nebija – Birstwith ir ciematiņš, kuru jau nedaudz vairāk kā mēnesi saucu par savām mājām. Burtiski pie mana sliekšņa vairākos virzienos aizvijas Nidderdale dabas takas un būtu kauns nedēļās nogali pavadīt neko nedaot. Ciemos ieradās mana kolēģe ar savu līgavini – mīlīgs pāris no Grieķijas, kuri tāpat kā daudzi labākas dzīves meklējumos nokļuvuši UK. Netariai ir doktorgrāds ķīmijā un zināšanas par EU likumdošanu pesticīdu jomā, kas palīdz nopelnīt nedaudz vairāk kā minimālo algu, tomēr mēs abas pēc pirmā mēneša sāpīgi atskārtām, ka nomaksājot visus rēķinus un īres, nekas daudz no lielās algas pāri nepaliek. Nikolas ir mikrobiologs, kas studējis Lielbritānijā, bet pabeidzot universitāti, jau vairāk kā gadu meklē darbu savā specialitātē, visur viena atbilde – nav pieredzes. Šis ir tas maģiskais aplis, kas kaut kā jāsalauž, Apvienotajā Karalistē - tāpat kā citās valstīs, daba devējs nevēlas strādnieku bez pieredzs, bet kā, lai tādu iegūst, ja neviens darbu nedod. (Rakstot, saņemu labu ziņu no Nektarias, Nikolas atradis darbu maizes ceptuvē - laboratorijā, uz pusslodzi, darbā jābūt jau 5.00 no rīta, kas nav nekas dižs, bet labak kā nekas! Tā būs tik ļoti nepieciešamā pieredze un atspēriena punkts uz ko labāku.)

Šodienas maršruts: Birstwith – Hampswite, Hampswite – Birstwith, distance vienā virzienā nav gara 1,5 jūdzes, bet nezinot savu viesu spējas un sava piecgadīgā rakara spēkus, izvēlējos neparspīlēt. Taka, nolūkotajā posmā, galvenokārt ved gar upes Nidd krastiem, tikai brīžiem, neuzticīgi nogriežoties un izskrienot caur pļavām un viduslaiku kapsētām. Lielbritānija ir tā zeme, kur debesis klāj mūžīgi pelēka mākoņu sega, kas izrādās tik bieza un smaga, ka to saule viena nespēj pacelt, atstājot UK iedzīvotājus mūžīgā gaismas badā. Tomēr retos gadījumos, šis dūmakainias villnas deķis izirst, atklājot šīs valsts burvību, kādu to iereudzījām šodien! Laika apstākļu lutināti un putnu dziesmu un ūdens čalu pavadīti nostaigājām savu maršrutu godam, vienīgi Atiņš nolūza, kuru pēdējo 0.5 jūdzi nesu uz rokām, kamēr viņš saldi čučēja.

Nidderdale ceļš ir vieta, kur var redzēt angļu inteliģenci, kur cilvēki viens otru nepazīst, bet sveicina un apjautājas, kā klājās. Citeriz gatavi uz garu sarunu, un nemanot tu attopies, draudzīgi pļāpājot, kādā no krodziņiem pie alus kausa vai glāzes vīna. Šis ceļš ir arī vēsturē, kas ved ne tikai gar upes Nidd krastiem, bet arī atgādina par tvaika dzelsceļu no kura gan pāri mūsdienās ir palikušas pāris stacijas ēkas, kurās iekārtoti pubi, tuneslis un arka. Es notiekti centīšos noiet to visu.Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais