Kolorīts un kontrasts, dažādība, miers un hormonija apvienojas Tenerifes salā

  • 2 min lasīšanai

Šī gada jūnijā starptautiskais tūroperators TEZ TOUR ielūdza tūrisma ziņu portālu Travelnews.lv doties ceļojumā uz Tenerifes salu, lai pastāstītu portāla lasītājiem par šo galamērķi un tā atpūtas iespējām.

Tenerifu sala atstāja iespaidu kā vieta, kur savienojas daudzveidīgas nesavienojamas lietas, bet tajā pašā laikā te valda miers un harmonija. Sajūta bija, ka pabijām vienlaikus gan Āfrikas tuksnesī, gan džungļos, gan Eiropas mūsdienīgā pilsētā, gan pie mums - Latvijā uz Līgo svētkiem.

Jāsāk laikam ar to, ka Tenerife ir viena no septiņām vulkāniskās izcelsmes Kanāriju salām, kas atrodas Atlantijas okeānā un pieder Spānijai. Ja skatāmies kartē, Tenerife atrodas netālu no Āfrikas ziemeļrietumu piekrastes (pie Marokas un Rietumsahāras). Tā ir lielākā no Kanāriju arhipelāga salām ar kopējo platību 2034 km² (Fuerteventura - 1660 km², Grankanārija 1560,1 km², Lansarote – 845,9 km², Palma - 706 km², Gomera - 369,76 km², Eljerro - 268,71 km²).

Čarterlidojumus no starptautiskās lidostas Rīga līdz Tenerifes lidostai nodrošina aviokompānija airBaltic ar lielo Boeing 757-200 lidaparātu. Kā stāsta lidsabiedrības airBaltic lidojuma servisa kvalitātes kontroliere Renāte Limare, šādiem gariem lidojumiem airBaltic norīko tikai labākos pilotus ar lielu stāžu. Lidojuma laikā Tez Tour pasažieriem tiek pasniegtas uzkodas un ūdens, kas padara 5,5-6 stundu lidojumu vieglāku un komfortablāku. Jāpiebilst, ka šīs vasaras pirmā lidmašīna uz Tenerifes salu bija pilna: lidoja gan jauniešu kompānijas, gan jaunlaulātie, arī ģimenes ar bērniem un seniori. Pārsteidza, ka lidojums noritēja ļoti mierīgi un laiks paskrēja dīvaini ātri, ka mēs pat nesajūtam, ka lidmašīnas riteņi pieskārās lidostas skrejceļam – tik maiga bija nosēšanās Tenerifes lidostā.

Mums tika prezentētas vairākas dažāda tipa viesnīcas, kā arī mūs iepazīstināja ar vietējo virtuvi. Vēl mēs apmeklējām blakus esošu salu – La Gomera, izstaigājām ieliņas, pa kurām kādreiz staigājis Kolumbs, kā arī uzbraucām vulkānā Teide, kur šobrīd atrodas nacionālais parks. Apmeklējām arī divus dabas parkus – milzīgo Loro parku, kurš pārsteidza ar delfīnu, zobenvaļu, jūras lauvu un papagaiļu šoviem, kā arī šajā parkā pārsteidzošs bija akvanārijs, haizivs tunelis un gorillas. Otrs bija mazāks Jungle parks – kurā redzētie ērgļu šovi atstāja spilgtāko iespaidu, ko piedzīvojām Tenerifes salā.

Tenerifes salā tika pavadītas 7 dienas un tā mūs apbūra ar savu kolorītu un kontrastu – melnās vulkāniskās smiltis un zils, caurspīdīgs okeāna ūdens, milzīgi akmeņaini pelēki lauki ar kaktusiem un ķirzakām un zaļie Kanārijas milzu priežu meži, sauss pusdienu gaiss un horizontālais lietus kalnos, saulainās pludmales un pasakaini sūnu koki, banānu plantācijas, ziedoši kaktusi un pienenes cilvēka augumā, slavenie hamburgeru restorāni un mazi, mājīgi vietējie zivju restorāniņi, mazās dienvidu bodītes, labi Eiropas valsts ceļi un milzīgi tirdzniecības centri ar pazīstamo zīmolu veikaliem, labs serviss un spāņu nesteidzīgā mentalitāte… šo salīdzinājumu sarakstu varētu turpināt katrs individuāli, balstoties uz savām interesēm un ceļojumā gūtajiem iespaidiem.

Uz Tenerifes salas ir maz pieczvaigžņu viesnīcu, kuras darbojas pēc «viss iekļauts» koncepcijas. Lielāka daļa viesnīcu no ēdienreizēm piedāvā tikai brokastis vai brokastis ar vakariņām. Pusdienām atpūtnieki izvēlas kādu no daudzajiem nelieliajiem restorāniem, kuri atrodas okeāna piekrastē vai arī dodas ekskursijās – iepazīt Kanāriju salas.

Daudzi Latvijas ceļotāji uzskata, ka Tenerifes sala ir tikai ziemas galamērķis, bet tas nav pareizi. Tūroperatora Tez Tour projektu menedžere Marina Ulanova stāsta, ka uz Tenerifes salu tūristi no Eiropas brauc visa gada garumā – visas viesnīcas, restorāni, suvenīru bodītes un tūrisma objekti strādā bez pārtraukumiem visas sezonas garumā. Vasaras laikā Tenerifes salu ir īpaši iecienījušas ģimenes ar bērniem un seniori, jo tur vienmēr ir silts, bet ne karsts laiks, atšķirībā no daudzajiem citiem vasaras galamērķiem. Salas ģeogrāfiskā atrašanās vieta, īpašie vēji un straumes nodrošina siltu, maigi pavasarīgu laiku visu gadu. Gaisa temperatūras svārstības dažādos gadalaikos ir tikai 6 grādi (20-26 grādi).

Ar šodienu Travelnews.lv sāk rakstu un fotogaleriju sēriju, lai iepazīstinātu savus lasītājus ar atpūtas un ceļojumu iespējām Tenerifes salā.

Vairāk ceļojumu stāstu, galeriju un piedāvājumu www.travelnews.lvSeko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais