Dobeles ceriņos

  • 1 min lasīšanai
  • 23 foto

Tā kā zinām, ka braucējas esam tikai 3, tad tieši 9:00 izbraucam no tikšanās vietas. Braucam pa veloceliņiem cauri Jelgavai. Aiz 5.līnijas lej asfaltu un izveidojies neliels mašīnu drūzmējums, taču mēs izlavierējam starp tām un laižam pāri Svētes upei, cauri Tušķiem uz Nākotni, kur pilnīgi noteikti pasākumu plānā ir foto pie Nākotnes burtiem.Pa ceļam vēl kadrā jāpaņem gotiņas-Latvijas brūnās un raibaļas.

Dobelē aizlaižam līdz Dobeles pilsdrupām. Iztēlojamies veclaicīgās pils deju zāli, kas tagad piebirusi ar dzeltenajām pienenēm.

Dobeles ceriņos esam pirms 12iem. Baudam gan dažādo krāsu nianses, gan plašo smaržu buķeti. Iepērkam Skrīveru saldumus enerģijas papildināšanai atpakaļceļā. Esam nolēmušas nebraukt pa taisno atpakaļ. Tā nu dodamies caur Parūķi Apguldes virzienā. Burbuļodama aiztek Bērze. Pirms Auriem nolemjam, ka vajadzīgs lēciens rapšos.

Iebraucam apskatīt Mazapguldes dzirnavas un dzirnavezeru. Atradām arī slūžas. Tālāk braucam uz Lielapguldes muižu, kasa celta 19.gs. 1.pusē, un kādu laiku bijusi nesakopta un neuzturēta. Saglabājušās dažas ēkas -Kalpu māja, Kungu māja, Stallis. Lielapguldes muižā atrodas Apguldes arodvidusskolas zirgu staļļi.

Gar Apguldes ezeru braucam līdz Apguldei, atrodam arī Vecapguldes muižu, kas jau labu laiku gaida restaurēšanu. Pasēžam uz laipas pie Apguldes ezera…kājas bauda atsvaidzinošu peldi, kamēr puncis saņem līdzpaņemtās maizītes un Dobelē iegādātos saldumus – marcipāns, ķirši šokolādē, mmmm, labais!

Tālāk dodamies uz Kroņauci, gar “Tērvetes alus” rūpnīcu uz Tērveti. Sabraukuši visādi traktori (no rīta puses Nākotnē pamanījam paziņojumu par šodien esošo Traktoru dienu). Traucamies ātrā tempā uz Tērveti…gribas uzkāpt skatu tornī un no augšas pavērst skatu pār apkārtni…jā, bijām sadomājušās jau par šo feino skatu…nu nekā, torņa ta nav! Pirms 2 mēnešiem noārdīts, jo sniegiem bagātā ziema torni nebija saudzējusi.

Caur Tērveti, tad izbaudam Kaupēna gravu-vispirms lejup, tad augšup. Zaļeniekos iebraucam Zaļājā muižā. Piesēžam, papļāpājam. Tad caur Svēti braucot nolemjam iebraukt apskatīt padomju armijas vajadzībām pielāgoto Svētes muižu. Turpat blakus tek arī Svētes upīte. Pulksteņa stundu rādītājs pamazām sāk mērķēt uz 6. Tuvojamies Jelgavai. Pa Rūpniecības ielu pavadām Ivonnu uz Jelgavas staciju.


Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais