Sākas pastaigu laiks. Ķengaraga promenāde.

  • 2 min lasīšanai
Siltās dienas klāt un mājās sēdēt vairs negribas. Kur aiziet? Rīdziniekiem varētu ieteikt nelielu pastaigu pa pērngad izveidoto Ķengaraga promenādi. Tas ir pērngad noasfaltēts un labiekārtots gājēju un riteņbraucēju celiņš gar Daugavas krastmalu. Promenāde sākas Kaņiera ielā. Braucot pa Maskavas ielu, ieteicams nogriezties un Daugavas pusi netālu no Dienvidu tilta nobrauktuvēm, ieliņā starp tirgu un garo veikalu kompleksu, kurš tautā iesaukts par „slieku”.

Vispirms nonāksim bērnu un pieaugušo sporta laukumā. Viena no atrakcijām ir domāta tieši pieaugušajiem, un uz informācijas dēļa ir paskaidrojums, kas kurā vietā jādara. Tiesa, reti kurš šo ierīci izmanto atbilstoši instrukcijai. Parasti tā ir apaugusi ar bērniem.

Gabaliņu tālāk ievērosiet šaha galdiņus. Rūtainie galdiņi ir iebetonēti zemē, tos projām aizstiept nevar. Šaha vai dambretes figūriņas gan jāņem līdzi no mājām.

Vēl drusku tālāk, pie Elles dīķa, ir piemineklis: liels metāla velosipēds liecina, ka Ķengaraga promenāde ierīkota 2010. gadā. Protams, celiņš gar Daugavas krastu bija arī agrāk, taču izdrupis. Tagad nemaz nav jābrauc uz Nicu vai Kannām – tepat Daugavas krastā ir labi!

Vēlāk paredzēta arī nogāzes nostiprināšana un labiekārtošana, taču vairākas betona kāpnes uz leju jau ir atjaunotas.

Kas notiek lejā pie upes? Vasarā daudzi sauļojas, cep šašlikus, makšķerē, baro pīles un gulbjus. Tieši šajā rajonā gulbju ir ļoti daudz! Pie bijušās kuģīšu piestātnes viņu parasti ir vairāki desmiti, balti mākoņi vien pa ūdeni peld. Un kā lai te nepeld, ja barotāju tur ir daudz vairāk nekā vajadzīgs.

Kādreiz no piestātnes varēja aizbraukt uz Doles salu, diemžēl tagad kuģīši te vairs nekursē. Bet vēl senāk tie brauca arī līdz Rīgas centram un kādreiz laikam vēl tālāk – uz Vecmīlgrāvi. Bet tas jau bija pavisam senos laikos.

Vēl pēc maza gabaliņa esam nonākuši pie rūpnīcas, kas agrāk bija pazīstama ar nosaukumu „Sarkanais kvadrāts”, bet tagad ir vienkārši „Kvadrāts” ar daudziem birojiem un veikaliem. Gar rūpnīcas žogu celiņš te paceļas augstāk, bet problēmu nav: iekārtota lieliska uzbrauktuve, pa kuru var tikt augšā gan ar velosipēdiem, gan ar skrituļslidām, gan ar bērnu ratiņiem vai ar riteņkrēsliem.

Sēdvietas, kas iekārtotas pie Kvadrāta žoga, gandrīz vienmēr ir aizņemtas. Un kā lai nebūtu, ja te paveras brīnišķīgs skats uz upi un pretējo krastu! Nezinātājiem varu paskaidrot, ka, sākot no Dienvidu tilta, pretējā krastā ir Valdlauči (redzama SEB bankas ēka), Rāmava, kur krastā iekārtojies dārzkopības sabiedrības kooperatīvs „Ziedonis” un Katlakalns. Tālumā redzama arī Doles sala.

Aiz Kvadrāta jādomā, ko darīt tālāk. Var iet Maskavas ielas virzienā: būsim nonākuši pie Doles lielveikala. Bet var aiziet arī līdz nesen uzceltajam putnu vērošanas tornim. Tas ir tikai kādus 200 m tālāk, taču šeit krasts vēl nav labiekārtots un ir tikai taciņa. Pie tam jāšķērso divi grāvji, kuru malas pēc lietus var būt diezgan dubļainas. Tiesa, ar lielu līkumu, no Maskavas ielas puses, tornim var arī piebraukt, taču tur var apmaldīties vairākos līkumainos celiņos. Bet, ja gribēsiet, gan jau atradīsiet arī pareizo ceļu!

Putnu vērošanas tornis arī uzcelts pērngad. Vēl tālāk ir lieli smilšu kalni un Ķengaraga neoficiālā peldvieta. Tā gan nav pati labākā vieta peldēšanai: ja ir iespēja, tad jābrauc kaut kur citur. Vēl tālāk iet būtu problemātiski, jo sākas dārziņu rajons un krastmalā vietām ir gandrīz neizbrienami džungļi.

Bet vislabākais ir pagriezties un pa skaisto Ķengaraga promenādi doties atpakaļ uz Kaņiera ielu. Ja ir vakars, tad būs redzams brīnišķīgs saulriets. Ja ir pēcpusdiena, tad pastaigas beigās var iegriezties kādā Ķirsona Lidiņā paēst. Tuvākais ir Slāvu sēta, bet tālāk ir lielais Krasta ielas atpūtas komplekss.

Senāk uzņemtās bildes (2009.) var apskatīties manā galerijā "Daugava no Rumbulas lidlauka līdz līdz ķengaragam" http://www.draugiem.lv/gallery/?aid=21010642, skatu tornis (2010.) ir te http://www.draugiem.lv/gallery/?aid=29622939&galleryIgnoreCount, bet ziemā uzņemtās: http://www.draugiem.lv/gallery/?pid=78913197#?pid=78913162Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais