Londona pavasara ziedonī

  • 3 min lasīšanai
  • 94 foto

Pavasaris, manuprāt, ir visjaukākais no gadalaikiem, it īpaši laikā, kad kokiem plaukst lapas, viss zied un smaržo. Tad arī visdrūmākajiem un nīgrākajiem sejās parādās smaids. Kaut arī Latvijā šogad pavasaris ļoti kavējās, man laimējās izbaudīti pavasara ziedoni Anglijā. Biju tur pašā aprīļa sākumā. Izlidojot no Rīgas, vēl zemi klāja sniega paliekas, bet atgriežoties atpakaļ sniega tikpat kā vairs nebija. Anglija sagaidīja mūs ar sauli, pavasarīgu siltumu un plaukstošām lapām. Jau pa ceļam no lidotas priecēja ziedošo krūmu baltās un rozā kupenas ceļmalās, narcises, pienenes un citas pavasara puķes.

Tagad par to, ko šoreiz apskatīju.

Pabiju Koventrijas pilsētas (Coventry) Transporta muzejā. Šim muzejam pieder pasaulē lielākā britu transporta kolekcija – šeit bija aplūkojams gan pats ātrākais, gan lēnākais autiņš, arī visdīvainākais, vismīlētākais utt. Šeit bija ne tikai automobiļi, bet arī dažādi motocikli un velosipēdi. Pats vecākais velosipēds bija bez pedāļiem ar metāla riteņiem. Ieeja šajā muzejā bija bez maksas, bet tas mani vairs nepārsteidza, jo Anglijā tas ir diezgan raksturīgi, ka daudzos lielos muzejos nav ieejas maksas. Bez maksas bija Jorkas dzelzceļa muzejs, arī lielie muzeji Londonā (Britu muzejs, Dabas un vēstures un noteikti vēl arī citi).

Londonā apskatīju Tiso kundzes vaska figūru muzeju. Pēc iepriekšējā brauciena pieredzes cerēju šeit tikt iekšā par puscenu (2 par 1 cenu), izmantojot nacionālā ekspreša biļeti. Diemžēl tas neizdevās, jo biļete šoreiz mums bija tikai vienā virzienā – uz Londonu un bijām ieradušās Londonā iepriekšējā dienā. Izrādījās, ka tikai ierašanās dienā varējām izmantot šo akciju. Ja biļete būtu bijusi turp un atpakaļceļam un atpakaļceļš vēl nebūtu izmantots, tad tā vēl skaitītos derīga. Mūžu dzīvo, mūžu mācies! Vaska figūru muzejs noteikti ir apskates vērts arī par pilno ieejas maksu (28.80 GBP). Daudzas vaska figūras izskatījās tik reālas, ka likās, ka tūlīt atdzīvosies un sāks kustēties. Lai nofotografētos pie kādas no figūrām, gaidīju, kad viens vīrietis beigs pozēt un tad es ieņemšu viņa vietu. Bet šis stāv kā stāvējis... Tad man pieleca, ka arī viņš ir vaska figūra!!! Šausmu istaba man ne pārāk patika, bailīgi bija vien pašā sākumā, pēc tam gribējās ātrāk izkļūt ārā no tās. Savukārt ļoti patika brauciens ar vilcieniņu cauri Lielbritānijas vēsturei.

Mans atklājums bija Rīdženta parks! Tas pavasarī ir noteikti jāredz!!! Cik pasakaini skaistas puķu dobes tur bija – ar ziedošām narcisēm, tulpēm, krokusiem, mārpuķītēm, prīmulām, neaizmirstulītēm! Kaut tik skaistu nebiju redzējusi! Šeit beidzot piepildīju savu sapni – nofotografēties pie ziedošām magnolijām. Parks noteikti skaists ir rožu ziedēšanas laikā, jo tur bija liels rožu dārzs. Man kā dabas un ziedu mīlētājai šis parks bija īsts saldais ēdiens.

Lai paraudzītos uz Londonu no putna lidojuma, uzkāpām Monumentā (3 GBP), kas ir celts par piemiņu Londonas lielajam ugunsgrēkam. Uzkāpjot pa 311 pakāpienu, pavērās burvīgs skats. Vienīgi šo skatu nedaudz bojāja metāla režģis, kas bija visapkārt skatu platformai. No Sv.Paula katedrāles kupola, kur biju janvārī, skats likās plašāks un katedrāles kupols bija arī nedaudz augstāks. Nokāpjot lejā, saņēmām glītu sertifikātu par to, ka esam bijušas monumentā.

Izstaigājām Sitiju, kas ir Londonas finanšu un darījumu centrs. Tā sagadījās, ka bijām tur laikā, kad ierēdņi un banku darbinieki dodas mājās no darba. Nāk pretī sieviete solīdā kostīmā – žakete, svārki, bet kājās ... botas. Pēc tam vēl viena un vēl viena... Izskatījās diezgan amizanti, bet viņas noteikti savas augstpapēžu kurpes atstāj darbā un mājup dodas kā ērtākJ. Staigājot starp debesskrāpjiem, pārņēma sajūta, ka es esmu tikai niecība, tāds sīks punktiņš starp augstceltnēm... Aizgājām līdz Londonas „Gurķim”, arī tuvumā tas ir ļoti interesants un milzīgs. Interesanti būtu redzēt, kā „Gurķim” tīra logus, jo visa ēka ir viens vienīgs stikls...

Tā kā šoreiz biju kopā ar meitu, tad diezgan svarīgu vietu ieņēma iepirkšanās. Pabijām veikalos gan ārpus Londonas, gan arī Londonas Oksfordstrītā un Sitijā. Meitai starp veikaliem favorīts bija Primark, kur par lētām cenām ir gan apģērbi, gan apavi, gan arī dažādi aksesuāri un New Look, kurš gan ir nedaudz dārgāks. Mans favorīts bija veikals Matalan, kur par ļoti labām cenām varēja iegādāties gaumīgus apģērbus.

Ļoti daudz braucām ar metro. Pirkām dienas biļeti par 6.60 GBP, kura bija derīga 1. un 2.zonā no plkst. 9:30. Ar šo biļeti varēja braukt neierobežotu braucienu skaitu visos transportos 1.-2.zonas robežās.

Tā kā Londonā biju jau otro reizi, šoreiz mani tā sagaidīja kā laba paziņa, kuru iepazinu vēl labāk un iemīlēju vairāk. Manuprāt visas vietas pasaulē ir īpaši skaistas pavasara ziedonī. To noteikti var teikt par Londonu, kas ir viena no viszaļākajām Eiropas galvaspilsētām.

Priecājos, ka nupat arī mūsu mīļajā Latvijā ir atnācis pavasaris, kas man šogad būs jau otrais pavasaris.Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais