Ibiza

  • 4 min lasīšanai

Daudzi man jautā dažādus jautājumus par Ibizu, tādēļ nolēmu uzrakstīt apkopojumu par Ibizas dzīvi, ko 4 gadu ceļojuma laikā esmu ieguvis Ibizā.

Kā jau daudziem, mana sapņu vieta bija Ibiza. Sala, kas ir prom no visiem cilvēkiem, kurus mēs redzam sev apkārt. Sala, kas fascinē ar savu šarmu, kā arī skaisto dabu. Pēc pirmās ceļojuma reizes kļuva skaidrs, ka Ibiza ir vieta uz kuru atgriezīšos. Biju jau pirmstam daudz ceļojis un varu teikt, ka Ibiza nelīdzinājās nevienai citai vietai, ko biju redzējis. Kādēļ? Galvenokārt jau naktsdzīves dēļ. Pilsēta, kura nekad neguļ, bet visu laiku ir onlainā – 24 stundas dienaktī.

Piemēram, ja Tu Ēģiptē pa nakti izej uz sava hoteļa balkoniņa – Tu galvenokārt redzi tumsu un klusumu, bet šeit ir mūžīgā dzīvība. Trijos naktī vēl viss notiek - hotelī liela daļa vēl par gulēt iešanu pat nav domājusi. Daži tikai vēl pamet hoteli, lai dotos nakts uzdzīvē un nāktu mājās tikai nākamajā dienā, vai vispār pēc divām dienaktīm Tā ir tā sajūta, ko nevar izbaudīt nekur citur. Tā sajūta, kuru Tu „noķer” un gribi to vēlreiz. Nekad nejutīsies tur pamests, kā arī nekad Tevi nepārņems doma, ka Tev nav ko darīt - nebeidzamās nakts dzīves izklaides un pa dienām bezrūpīga gulēšana, saules sakarsētajās smiltīs pie jūras.

Uz ielām, hoteļos, bāros, pat veikalos un visās citās iespējamās vietās, kur apgrozās cilvēki – ir flajeri un reklāmas ar pasākumiem, kuri notiek klubos. Tik ļoti daudz iespēju, ka Tu nevari izlemt uz kuru klubu doties pirmdienas, otrdienas, vai svētdienas dienā. Līdzīgi, kā mums Latvijā uz reklāmas stendiem tiek reklamēti dažādi mobilo telefona operatori - tā šeit tie ir pasākumi un mākslinieki. Viss saistās tikai ar kluba mūzikas industriju, kas ir vissaugstākajā līmenī.

Ibizā visas dienas ir piektdienas, nevienu neuztrauc kāda diena ir kalendārā, jo katru dienu ir atvērti visi lielākie klubi un jāpiemin, ka tie ir pilni visas dienas, neatkarīgi no pasākuma. Cilvēki uz salu brauc no viss dažādākajām valstīm. Gan no Austrālijas, gan no Brazīlijas, gan no Japānas - visi šeit ir atbraukuši ar vienu domu, lai aizmirstu ikdienas rūpes un izbaudītu Ibizu

Kādas ir ieejas cenas klubos?

Liela daļa klubu ir par velti – tā kā izklaides iespējas atradīsies, arī tiem kuriem ir mazāk naudiņas līdz. Cilvēki uz ielām dala aprocītes, kuras nodrošina ieeju klubā bezmaksas (tikai ar ierobežojumu, ka klubā jāieiet iekšā pirms pulkstens 12, vai 1 naktī) Protams, grandiozākie pasākumi ar slavenākajiem dj`iem tomēr ir par maksu – Dj Tiesto, David Guetta, Swedish House Mafia. Šie mākslinieki ir katru nedēļu sastopami Ibizā. Tiesto tur ir katru pirmdienu lielākajā pasaules klubā – Privelege, savukārt Guetta ceturtdienās – pašā senākajā Ibizas klubā – Pacha. Jāpiemin, ka Pacha ir klubs, kurš strādā visu gadu – pārējie klubi tikai no Jūnija sākuma līdz septembra beigām. Dzērieni / kokteiļi klubos ir ļoti dārgi. Neadekvāti dārgi. Pārsvarā bāri ir pustukši, jo pat minerālūdens pudelīte (0,33ml) maksā 7-8 eiro. Savukārt veikalos alkohols ir pat lētāks nekā Latvijā un citi veikali strādā līdz plkst 24:00.

Ibizā viss tā pa īstam sāk notikt Jūnijā un, tad closing party noslēdzas Septembra beigās. Noteikti neiesaku doties uz salu jau Maijā – nebūs vēl īsti ko tur darīt. Arī cilvēki būs mazāk un nedabūsiet izbaudīt īsto Ibizas pievilcību. Tādēļ nevajadzētu „iekrist” uz šiem piedāvājumiem, kurus veiksmīgi izmanto dažādas tūrisma aģentūras. Ja Jums interesē tikai Ibizas daba – nav problēmu, varat arī, tad šeit braukt jau Maijā, Februārī, vai Aprīlī, bet tā noteikti nebūs īstā Ibiza.

Personīgi no pasākumiem noteikti ieteiktu apmeklēt „We Love Space”, kas notiek svētdienās klubā SPACE ar ļoti garu "dj listi". Kā arī kādu no Amnesia foam party’iem. Tie ir divas reizes nedēļā – svētdienā un trešdienā. Bet kopumā katrs atradīs kaut ko priekš sevis, jo party calendars jau ir izlikts krietnu laiku iepriekš. Jāpiemin, ka autobuss, jeb party-bus ir par velti. Speciāli tam ir izveidoti reklāmas rullīši ar laikiem un pieturām, kad un kur šis party-bus kursē.

Kur apmesties? Un izvēlēties hoteli?

Esmu dzīvojis divas reizes San Antonio, jeb kā uz ceļa zīmēm rakstīts – Sant Antoni (tā arī īsti netiku skaidrs, kā tad pareizi sauc šo salas vietu) un divas reizes Eivisā. Lētākais variants ir San Antonio, savukārt dārgāks, bet labāks variants ir Ibizas centrs Eivisa. Šeit nebūs tik daudz britu, cik San Antonio un būs daudz patīkamāk, jo brīžiem šķiet, ka San Antonio ir kaut kāda britu kolonija - ikviens krodziņš reklamē - "English breakfast" un vienīgā valoda, kas dzirdama apkārt ir angļu.

Arī pludmales šeit Eivisā ir labākas un viss pārējais, tādēļ nevajadzētu ietaupīt īpaši uz hoteļa rēķina, jo tas neatmaksāsies. Uz San Antonio varat doties noskatīties saulrietu Cafe Del Mar un kādu vakaru tā pat pastaigāties pa turieni un salīdzināt šīs abas salas puses, jo pagājušajā vasarā Eivissa likās samērā klusa, ko nevarēja teikt par San Antonio – tur cilvēki bija ļoti daudz, bet 80% no tiem jau manis pieminētie briti.

Ko vēl darīt Ibizā bez tusiņiem?

* Noteikti, kādu dienu, nežēlojiet naudu kvadraciklam, vai skūterītim (man personīgi patika daudz labāk braukāt ar kvadarciklu) un izbraukājiet visu salu un izbaudiet lieliskās Ibizas pludmales.

* Es vedra ir vieta, ko noteikti jāredz. Tā ir trešā magnētiskākā vieta uz pasaules, par kuru ir ļoti daudz mīti un nostāsti. Redzot šo klinti jūrā, tiešām rodas sajūta, ka šeit ir kaut kas maģisks.

* Aizceļojiet uz blakus salu Formenteru. Šeit pludmales ir skaistākas par Ibizas pludmalēm. Ierodoties šeit noteikti iznomājiet to pašu skūterī, jo ar kājām noteikti visu neapstaigāsiet. Parasti prāmīši no rīta Jūs aizved uz Formenteru un, tad vakarā brauc atpakaļ - sanāk aptuveni 6-8 stundas, ko izmantot Formenteras apskatīšanai.

* Šeit, protams, kā jebkurā kūrortā ir vēl visas iespējamās lietas, ko piedāvāt tūristiem, gan romantiskai noskaņai ar laivu doties jūrā sagaidīt saulrietu, gan paroplāns, gan „speed-boat”, gan dažādas citas izklaides.

* Vēl noteikti var apmeklēt kādu boat-party. Ar kuģīti iebraukt dziļi jūrā, paklausīties muzīku un padejot. (Vienīgi "neuzķeraties" uz dažādiem piedāvājumiem, kā viņi paši to sauc „paketēm” kur it kā ir alkohols par brīvu, boat-party un pēc tam klubs. Bieži vien šie klubi tā pat ir par velti, un alkohols, ko dod par brīvu paši saprotat kāds tas ir. Tādēļ labāk atrast piedāvājumu, kur ir tikai boat-party`s un nekas vairāk – ietaupīsies nauda citām izklaidēm.)

P.S. Cilvēku pieplūdums ir kļuvis mazāks, kaut gan vajadzēja būt otrādi, jo Ibiza savā ziņā ir pārvērtusies par tādu "Popu", ja agrāk reti, kurš zināja, kas ir Ibiza, tad tagad jau katrs otrais ar rokām gaisā un gatavs doties uz Ibizu, jo tas skaitās "kruti". Pat MTV un visi citi murgi nemitīgi reklamē Ibizu, kas galīgi vairs nav forši. Kā kāds jau iepriekš rakstīja - "Agrāk Ibiza bija vieta prom no visiem, bet tagad tie visi pamazām jau ir arī Ibizā".

Katrā ziņā, ja Tu neesi viens no tiem, kuriem galvenais ir parādīt maiciņu uz kuras virsū rakstīts IBIZA un, ka esmu tur tusējies un cik tur ir forši, tad noteikti vēl ir iespēja paspēt izbaudīt Ibizas harmoniju - aizbraukt uz vietu, kur pulksteni no savas rokas vari noņemt un uzlikt atpakaļ tikai tad, kad dodies mājup.Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais