Kultūršoks. Pieredzes apmaiņa. Korejieši un viņu dzīves uztvere. Mācīšanās process un studiju kursi - izglītības atšķirības. Pasākumi. Ikdiena. Korejas īpatnības un stereotipu laušana. Nekas no tā, ko domāju par Āziju, pirms nokļuvu šeit, nebija taisnība! :)
Karogs. To sauc par taegeukgi - tā dizains simbolizē sakarību starp Yin un Yang Āziešu filosofijā. Aplis karoga centrā sadalās 2 daļās - sarkanā prezentē neaktīvos kosmiskos spēkus Yang, bet zilā daļa atklāj reaģējošos kosmiskos spēkus Yin. Abi kopā tie simbolizē sekojošu kustību, balancu un harmoniju,kas paskaidro bezgalību. Aplis ir ieskauts no 4 pusēm ar 4 universāliem elementiem: debesis, zeme, uguns un ūdens.
Nacionālais zieds. Korejā tā ir mugunghwa ( rose of Sharon). Katru gadu no Jūlija līdz Oktobrim, tā pārpilda visu valsti. Šis zieds simbolizē nemirstību.
Seoul
Seoula ir Dienvidkorejas galvaspilsēta un lielākā aglomerācija visā valstī. Korejas kara laikā pilsēta vairākas reizes tika nopostīta, taču par spīti tam, tagad staigājot pa šī reģionā ieliņām, joprojām var jūsmot par vēsturiskajiem pieminekļiem, ēkām, augstceltnēm, kas nu Seoulu pārvērtuši par stipri industriālāku pilsētu, nekā tā bija pagātnē.
Seoulā atrodas arī vairāki tempļi, kuros var iepazīties ar vēstures arhitektūru, celtnēm, kā arī daudz no tiem var uzlaikot tradicionālos kostīmu - Hanbok.Naktsdzīve šeit IR!
Korejieši mīl iedzert. Tradicionālais dzēriens Korejā ir Soju sastāvā ir rīsi, saldie kartupeļi, tapiokas, mieži, cukurs un kvieši. Grādi? Nu tie gan svārstās no 20-40%. Korejieši ir stipri iemalkotāji, taču, ka domājat, ka piedzeroties viņi kļūs agresīvi un uzmācīgi - stipri maldāties. Lūk, arī stereotips, ar kuru sastopamies Eiropā. Atšķirība ir tā, ka korejieši ir mierīgi, laipni arī tad, kad iedzer, viņi nenāks klāt un neuzmāksies, viņi saglabā savu kautrību un joprojām izturas ar cieņu, nepārkāpjot normas.
Moteļi. Nu runājot par tiem, jāatklāj fakts, ka draugu uzņemšana mājās viņiem nav tipiska lieta, kur nu ja vēl runā par boyfriend,girlfriend, līdz ar to, lai nodarbotos ar .., viņi dodas uz moteļiem, kapēc? ir iespēja maksāt par stundām,IZDEVĪGI!
DVD room-istabas, kurās noīrē filmu, un ej, guli lielā dīvāna, privātā istabā un skaties kino uz liela ekrāna, daudzi teica, ka korejiesi tur dodas, lai nodarbotos ar..., bet nu man atkal likās, ka pārāk nereāla vieta, jo daudz logu un nekāda privātiskuma.
Pastāv viņiem arī tāda lieta kā Noreabang ( karaoke). Atšķirībā no mums, viņi nedzied bāros, bet gan samaksā par telpu un iet ar draugiem dziedāt karaoki, dzied viņi visi ļoti labi, parasti gan pēc iedzeršanas viņi dodas tur.
Interesanti fakti
Protams, tā kā ar korejiešu kultūru neesmu uz Tu, vakara gaitā, kad piedalījos Taekwondo Membership Training (MT) pasākumā ( kas, jūsuprāt, arī manuprāt, liekas, ka nozīmē- treniņu nometne, taču īstenībā sastāv no 3 vnk lietām - food, games and soju), uzzināju daudz interesantu lietu:
1. sasveicināšanās. Ja mēs cilvēkus uzrunājam vienādi, tad korejiešim ir stipri izteikta cieņa pret gados vecākiem cilvēkiem, kaut vai gadu starpība ir tikai viens gads, prot, viņiem ir atsevišķas uzrunas, kā sveicinās ar jaunāku cilvēku, kā ar vecāku un kā ar augstāka amata cilvēku. Vēl interesants fakts ir tas, ka, ja istabā ienāk vecāks cilvēks, tad visiem jāpieceļas un paklanoties jāizrāda cieņu, kā arī fakts, ka kamēr visi kopā atrodas telpā un dara kko kopīgu gulēt nav atļauts, protams, tu vari atgulties, taču nav pieklājīgi atgulties un aizmigt,
Anjo-hisejo sasveicinies ar vecāku, pieklājīga forma, bet Anjo, ja ar jaunāku.
2. tīrība. Ja latvieši tusējoties neņem vērā faktu, ka uz grīdas, kas mētājas utt, tad viņi ik pēc 1h vai vairāk h visu novāc, saslauka, izmet ārā visu, kas netīrs un tad atkal sēžas aplī un turpina baudīt soju un ēdienus pie tīras grīdas.
3. apģērbs. Atkailināt plecu daļu meitenēm nav pieklājīgi, taču, ja jūs redzētu tos mini-svārkus, kas mums atgādināta maza jostas, tad tā neliktos, proti, visas drēbes augšdaļai iet līdz elkoņiem.
Ēdiens
Jāatzīst, ka tieši pierašana pie ēdiena bija pats smagākais un ilgstošākais process. Protams, visiem ir zināms, ka Korejā ēd rīsus un suņus(he!), bet nu ja tā būtu, varbūt nebūtu tik traki.
Rīsi. Protams, ka tas ir pamats maltītei, taču ir tik nenormāli daudz piedāvājumu, ar ko kopā tos ēst. Parasti, ja vēlies ēst gaļu, tad tā ir cūkgaļa, chicken ir otrajā vietā. Populāri ir steika resorāni, kur sēdi pie tāda kā grilla un pats cep sev cūkgaļu. Parasts rīsu virtulītis (ar dārzeņiem, tunci vai gaļu), kas mums liekas, kā suši, saucas Kimbab vai Gimbab, un tādus var nopirkt pat 7eleven veikalos. Par kibabu īstenībā dēvē visus ēdienus, kas ir kopā ar rīsiem, piem., rīsi ar vistu, rīsi ar cūkgaļu utt.
Kyung Hee universitāte
Tā kā tieši šajā semestrī skola svinēja 60gadu jubileju, notika dažādi pasākumi, viens no lielākajiem bija koncerts stadionā ar populārākajiem dziedātājiem Korejā- Rain, Ijurī, kas arī izrādās ir ex-Kyung Hee studenti.
Pavasarī notiek arī nedēļas pavasara festivāls, kad daudzās vietās tiek atvērti bāri turpat skolas teritorijā, visādi tematiskie pasākumi un atrakcijas, kas bija diezgan smieklīgas, vnk nedēļa prieka un draudzīgu tusiņu.
Nobeigumā....
Ko, lai saku, uzskatu, ka šis brauciens man ir devis daudz zināšanu, jo jāmācās bija, kas ir labi, daudz draugu (no visām pasaules malām) un arī atmiņu, jo bija daudz tusiņu gan skolā, gan tās teritorijā, gan klubiņos, bāros un citos pasākumos. Tā ir vnk nereāla pieredze un iespēja, ko manuprāt ir vērts izmantot. Domāju, ka ja arī tu tur aizbrauksi, sapratīsi, par ko es runāju, jo domāju, ka ikviens no šī gada apmaiņas studentiem Korejā vēl atgriezīsies, jo tā ir valsts, kura var iemīlēties, jo cilvēki un kultūra ir tas, kas padara to tiešām pievilcīgu ārzemniekiem. :)
Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem
Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais