Kuala Lumpura, Langkawi 2010.gada marts, aprīlis 1.daļa

  • 3 min lasīšanai
  • 22 foto

Vēl nebija atmazgājušies iepriekšējā ceļojuma putekļi (19.03.09. - 08.05.09. Taizeme, Mjanma, Laosa), kā 14.maijā uz e-pastu pienāca ļoti kārdinošs piedāvājums no aviokompānijas Air Asia: lielākajai daļai reisiem pa Āziju jāmaksā tikai lidostas nodoklis. Par cik šīs aviokompānijas pakalpojumus bijām izmantojuši iepriekšējā ceļojuma laikā un bijām ļoti apmierināti gan ar cenu, gan lidmašīnām, gan apkalpošanu - tad nebija ilgi jādomā, lai saprast, ka šādu piedāvājumu neizmantot būtu muļķīgi. Atlika tikai pāris stundu garumā saplānot ceļojuma maršrutu. Bija nolemts ceļojumam veltīt 52 dienas un apmeklēt sekojošas valstis: Malaiziju, Filipīnas, Singapūru un Taizemi.

Tika nopirktas biļetes uz šādiem lidojumiem (biļešu cena norādīta par divām personām):

1. London - Kuala Lumpur (Malaizija)Ls 254,92

2. Kuala Lumpur - Clark (Filipīnas)Ls 32,58

3. Clark - Kuala LumpurLs 32,58

4. Kuala Lumpur - PhuketLs 15,22

5. Phuket - SingaporeLs 31,22

6. Singapore - Kuala LumpurLs 14,65

7. Kuala Lumpur - Langkawi (Malaizija)Ls 14,65

8. Langkawi - Kuala LumpurLs 10,35

9. Kuala Lumpur - Bangkok (Taizeme)Ls 15,22

10. Bangkok - Kuala LumpurLs 31,61

11. Kuala Lumpur - LondonLs 154,59

Atlika tikai nopirkt biļetes uz Londonu un atpakaļ. Ap baltajiem Ziemassvētkiem arī avio kompānijai Ryanair bija atlaides, kaut gan pateicoties Londonas lidostas augstajiem nodokļiem, biļešu cenas salīdzinot ar Air Asia izskatījās salīdzinoši dārgas:

12. Rīga - LondonLs 49,70

13. London - RīgaLs 92,92

Tika arī norezervētas naktsmītnes kopumā 27 naktīm. Viesnīcas bija gan pavisam vienkāršas, gan arī tīri pieklājīgas ar brokastīm un baseiniem. Kopā par visām viesnīcām tika samaksāts Ls 390,26.

Pats pēdējais ceļojumam nepieciešamais atribūts - apdrošināšana tika iegādāts BAN par Ls 54,12.

Ceļojumam sākoties mēs bijām iztērējuši Ls 1194,59.

No Rīgas izlidojām 26.martā, kad šeit vēl bija īstā ziema un sniegs. Mūsu apģērbs atbilstošs Āzijai, kur būs karstākais un sausākais no gadalaikiem. Viena bagāža uz abiem un ceļojums var sākties.

Stanstedlidostā Londonā jāpavada 12 stundas, bet vieglā apģērba dēļ arī aiziet nekur nevaram. Reiss plkst.23.05 (pēc Londonas laika). Lidmašīna aizpildīta par visiem 100%. Ēdināšana biļetes cenā nav iekļauta, bet iegādāties dažādas uzkodas nav problēmas. Lidmašīnā izdala imigrācijas kartes, kuras vēlams aizpildīt lidojuma laikā, lai lidostā robežkontrolē nebūtu kavēšanās (pildspalva un pase, nākošo reisu biļetes un viesnīcu adreses jātur tuvumā). Pēc 14 stundu lidojuma, beidzot esam Kuala Lumpurā (KL) - Malaizijas galvaspilsētā, kas mūs sagaida ar tikai Āzijai raksturīgo karsto un mitro gaisu. Robežkontrolē saņemam zīmogus pasēs, saņemam bagāžu un lūkojam kur samainīt naudu. Maiņai mums ir ASV dolāri. Malaizijas nauda: Ringgit. 1RM ~ 15 sant.

Lidosta (LCCT) atrodas 57km no KL. Ar Air Asia "Sky bus" pa 2x9RM tiekam līdz KL Sentral. Tas ir KL galvenais transporta mezgls. Tur pārsēžamies Kuala Lumpuras lepnumā - viensliežu dzelzceļā un braucam līdz savam hotelim. Brauciens gandrīz līdz maršruta beigām maksā 2,5RM. Hotelis "Tuna Hotel" (http://www.tunehotels.com/our-hotels/downtown-kl) jau laicīgi norezervēts sniedz mums naktsmītnes uz 3 naktīm, par visu kopā - Ls 31,50. Istaba maziņa, gulta, paceļams galdiņš, nakts skapītis. Ir duša (par dvieļiem jāmaksā atsevišķi) un aircondišens.Samērā tīrs un kārtīgs. Laba cenas attiecība pret kvalitāti.

Pirms ceļojuma jau atzīmējām "obligātos apskates objektus" un mūs interesējošs objektus katrā pilsētā. KL sākam apskatīt ar veco dzelzceļa staciju "Old Railway Station", ko savā laikā uzcēla angļu kolonizatori. Stacijas komplekss tika pabeigts 1910 gadā. No KL Sentral jābrauc ar vilcienu 1 pietura (2x1RM). Arhitektūra brīnišķīga.

Tur pat netālu atrodas arī valsts galvenā mošeja "Masjid Negara". Tiekam ieģērbti musulmaņu halātos (lai patiesiem musulmaņiem var acīs rādīties) un basām kājām ejam lūkoties. Iespaidīgi! Pašā galvenajā lūgšanu zālē ieeja atļauta tikai musulmaņiem, pārējiem tikai ielūkoties. Laikā kad notiek lūgšanas ieeja mošejā tūristiem ir liegta.

TV tornis, 5 augstākais pasaulē (421m). Ar gada sākumu ieviestas izmaiņas TV torņa apmeklēšanā. Vairs nav iespējams nopirkt tikai biļeti braucienam uz TV torņa skatu laukumu. Tiek piedāvāts izvēlēties starp divām paketēm A un B. Mūsu izvēle krita uz paketi A kurā bez TV skatu laukuma ietilpa arī neliela ZOO apmeklējums, F1 simulators un izjāde ar poniju. Paketes cena 38RM (agrāk skatu laukums maksāja 20RM) vienam cilvēkam. Ar fikso liftu tiekam ātri uzrauti TV torņa skatu laukumā. Jūtamies vīlušies, trūkstplašuma sajūtas, nav salīdzināms ar "Bajok Tower" Bangkokā. Domājams tas tādēļ, ka Bajokam skatu laukums nav slēgtā telpā. ZOO tāds maziņš, var apskatīt visādus rāpuļus. Man visvairāk iepatikās kolosāla liela varde. Uzmanību "īstiem" večiem kuru svars ir virs 100Kg. Braucienam ar F1 simulatoru tiek pielaisti tikai līdz 100Kg. Man lika uzrāpties uz svariem, kuri nodevīgi parādīja 106Kg. Izbrauciens ar F1 simulatoru ar to bija beidzies. Pie ponija es protams nemaz nepiegāju. Nabagam mugura būtu salūzusi ja es būtu uzkāpis. No TV torņa ir 10 minūšu gājiens līdz Petronas Towers.

Petronas Towers augstākā celtne pasaulē. Augstums 451,9m. Ierodoties agri no rīta pie dvīņu torņu kasēm ir iespējams saņemt bezmaksas biļetes skatu laukuma apmeklējumam. Biļešu skaits ir ierobežots (1700 apmeklētāju dienā) un apmeklējums ir stingri noteiktā laikā. Skatu laukums ir izvietots kā tilts (Skybridge), kas savieno divus torņus. Skybridge atrodas starp ēkas 41 un 42 stāvu un atrodas 170m augstumā. Diemžēl mūsu atrašanās KL iekrita svētdien un pirmdien, kad Petronas Towers ir slēgts. Atlika vien Petronas Towers nofotografēt. Speciāli braucām torņus bildēt tumšajā diennakts laikā, kad tur viss ir izgaismots. Skati ļoti aizraujoši un iespaidīgi.

Laiks pagāja ātri un pienāca 30.marts kad jādodas uz lidostu un jālido uz Filipīnām. No KL Sentral uz LCCT šoreiz izmantojām citu autobusu kompāniju "Star Shuttle". Maršruts un serviss tāds pats, biļetes cena 2x8RM. Pēc apmēram 50 minūšu brauciena esam lidostā. Jāatzīmē ka Kuala Lumpuras LCCT (Low Cost Carrier Terminal) lidostā šī ceļojuma laikā pabūsim vēl 7 reizes. Šo lidostu es tagad pārzinu tikpat labi kā Rīgas lidostu. Ātri piereģistrējamies, izejam robežkontroli un pēc brīža jau lidojam uz Filipīnām. Malaizijā mēs vēl atgriezīsimies. Par to apraksti būs nākošajās daļās, tāpat kā par Filipīnām, Taizemi, Singapūru.

Viss tas pats un vēl šis tas www.melnais.com

Malaizija 2.dala: http://www.draugiem.lv/travel/travel.php?tid=8245

Filipīnu 1.daļa: http://www.draugiem.lv/travel/travel.php?tid=8271

Filipīnas 2.daļa: http://www.draugiem.lv/travel/travel.php?tid=8278

Singapūra: http://www.draugiem.lv/travel/travel.php?tid=8294Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais