Paradīzes nostūris - Krēta!!!!

  • 3 min lasīšanai

Tātad, ceļojām nesen no 23.05.2010. līdz 30.05.2010. Ceļojumu izvēlējāmies nedēļu iepriekš, jo pamanījām tīkamu un izdevīgu piedāvājumu no Novatours, proti 189 Ls vienai personai ar ēdināšanu HB (brokastis + vakariņas). Intereses dzīti palūkojāmies, cik tas izmaksātu, ja paņemtu All inculusive variantu, kas nozīmē, ka tiekam arī pie pusdienām un vietējiem dzērieniem gan grādīgajiem, gan bezalkaholiskajiem jebkurā laikā no plkst. 7.00 rītā līdz 23.00 vakarā. Atšķirība visai nedēļai uz vienu cilvēku bija 10 Ls, protams, nešaubīgi paņēmām šo variantu. Ceļojām divatā un kopā samaksājām 398 Ls, ceļojumu pasūtījām internetā, kas krietni ietaupa mūsu dārgo laiku. Nekādu problēmu, pēc apmaksas saņēmām visus nepieciešamos ceļojuma papīrus. Jāpiemin, ka tieši šim ceļojumam, par cik tas bija karstais piedāvājums, saņēmām ievērojamu atlaidi, proti, 206 Ls par cilvēku. Citkārt ceļojums vienam izmaksātu 405 Ls.

Kad viss nokārtots, tad agrā 7dienas rītā jau esam RIX un gatavi ceļam. Lidojums ilgst mazliet ilgāk kā 3h. Nolaižamies Iraklijas lidostā. Tur sagaida autobuss, kas aizved līdz lidostai. Tajā saņemam somas un bez jebkādas pasu kontroes dodamies uz Novatours autobusu. Mūs sagaida gids Andris - latvietis. Līdz viesnīcai mums ~25km. Pa ceļam viņš sīki iepazīstina ar grieķu paradumiem, ar to, ko var darīt, no kā jāuzmanās utt. Mēs apmetāmies viesnīcā PELA MARIA. Maza, vienkārša, mīlīga. Atrodas Hersonisas centrā. Vienā pusē jūra, otrā kalni. Piedevām, tā atrodas uz pilsētiņas galvenās ielas, kas ik dienu ir ļoti dzīvīga. Uz tās atrodas neskaitāmi veikali, tavernas, bāri. Cenas +/- kā pie mums. Patīkami, ka neviens neuzbāžas, kā tas, piemēram ir Ēģiptē, ka cenas ir konstantas un skaidri redzamas.

Kad esam viesnīcā - ļoti ātri jau tiekam pie sava numuriņa atslēgām un dodamies uz to. Kad ieraugu, mazliet sabēdājos, jo skats uz viesnīcas baseinu. Ne visai priecē. Pie kam tikai 2. stāvā. Tad nu dodos uz receptionu un jautāju pēc cita. Vai tas iespējams un pasaku arī mūsu vēlmes. Jāsaka, ka viņi ir ļoti atsaucīgi. Iedeva citu numuriņu. Ieejot tajā smaids pats uz sejas uzsēdās, jo no balkoniņa skats vērsts uz Krētas jūru. Arī gulta liela. Viss jauki un omulīgi. Vienīgi dienvidnieku arhitektūras brīnumu, arī šīs viesnīcas durvju spraugas nākas aizbāzt ar kaut ko nebūt, lai netraucētu gulēt gaisma, kas pa tām spraucas.

Viesnīcas dārzs neliels un nav grandiozs, taču ar katru dienu to iemīlējām arvien vairāk. ~70m attālumā ir pludmale. Tajā jāuzmanās no jūras ežiem. Ja pirmajās dienās nemanījām, tad vēlāk viņu tur, ka biezs. Gājām peldēties ar čībām. Ūdens ~+20 grādi.

Otrpus viesnīcas kalnos ir omulīgi ciematiņi ar tavernām un visām izklaidēm, kas pieejamas arī pie viesnīcas visas ielas garumā. Ja kādreiz mitinieties šai pilsētiņā, iesakām arī pašiem pakāpties tajos kalnos. Fantastiski skati, kalnu kazas aplokos.. Paradīze....

Jāsaka arī, ka droši var paieties pa citām blakus esošajām pludmalēm. Arī mēs viendien aizklīdām uz netālo STAR BEACH HOTEL pludmali, kas ir milzīga un ar smiltiņu, kā pie mums. Arī jūrā strauji nepaliek dziļš un droši var basām kājām brist, jo arī ieeja jūrā ir smilšaina.

Šajā pašā pludmalē izmantojām iespēju un pacēlāmies ar paraplānu aiz motorlaivas.. Kolosāli. Taču, par cik, pati esmu pamēģinājusi dažādus ekstrēmus lecienus, tad šis nelikās nekas tik ekstrēms, kā lekšana ar izpletni, gumiju vai ko citu, kas iepriekš pamēģināts.

Izmantojām iespēju un paņēmām ekskursiju uz Samārijas aizu. Ņēmām to no vietējiem, jo pie oficiālajiem tūroperatoriem cenas vienam cilvēkam par ekskursiju atšķiras no 15 līdz 20 eiro. Ja saskaitām kopā - sanāk diezgan ievērojams ietaupījums. Ekskursiju cenas arī nav no mazākajām. Aiza mums izmaksāja 52,5 eiro katram. Caur tūroperatoru tie būtu 73,5 eiro. Cenā iekļauts brauciens ar autobusu līdz aizai, ieejas biļete aizā un biļete par prāmi, kas pa Lībijas jūru no aizas izejas nogādā līdz autobusam. Cenā nav iekļautas pusdienas. par to jāparūpējas pašiem. Viens no variantiem, ko var izmantot, ir iet uz viesnīcas receptionu un uz norādīto ekskursijas dienu pasūtīt, lai sagatavo katram ēdiena sainīti, ko paņemt līdz. Mēs to izmantojām. Pietika. Pieminēšanas vērts ir fakts, ka cenas tavernās, kas atrodas izejot ārā no aizas ir 3x lielākas kā Hersonisā, kur mēs dzīvojām. Piemēram, par 0,5 alu un saldējuma trauciņu jāsamaksā 8 eiro. Hersonisā par to pašu nāktos šķirties no 3 eiro. Tāpēc iesakam pašiem nodrošināties ar visu nepieciešamo, ja vien grib ietaupīt. Ekskursija sākas 5:20 no rīta un atpakaļ esam 22:30.

Pārgājiens nav nekāda pastaiga pa parku. Ir kāpumi, kritumi, viscaur akmeņi utt. Aizas beigas nāca ārā cilvēki, kas krietni bija sabojājuši savas kājas. Mums viss ok. Tikai aiznākamajā dienā manām mīļajam bija pagrūti ar kāpšanu pa trepēm, bet citādi ok - pārgāja. Tamdēļ arī ieteikums šāda tipa ekskursijas ņemt ceļojuma pirmajā pusē, lai ir laiks vēl atpūsties.

Ja Samārijas aiza ir ~16 km, tad netālu no tās ir viņas māsa ~7km, uz kuru arī organizē ekskursijas. Tā esot samērā līdzīga un tai pat laikā citāda. Par to arī var interesēties vietējos tūrisma centriņos.

Ceļojums noslēdzās tikai 30.05. vakarā. No viesnīcas numuriņa bija jāizvācas jau plkst 12.00, jānoliek mantas receptionā un var darīt, ko grib līdz vakaram. Var arī piemaksāt un palikt numuriņā līdz vakaram. Bet kurš gan tur sēdēs, ja ārā +32 grādi un ir iespēja vēl izmantot visus viesnīcas bāra labumus.

18.30 mūs sagaida autobuss un mūsu gids Andris, kas pavada uz lidostu. Tur gan bija nelieli čp, jo jāriņķo bija no viena gala uz otru, lai vispār saprastu, kas notiek. Proti somas jāpārbauda un jānosver vienā galā, jāpiereģistrējas citā un pašu pārbaude jāiziet vēl citur... Paši jau arī bijām uz viļņa! Bet ok - viss sagāja un laimīgi tikām mājās.

Vienreizējs, neaizmirstams atvaļinājums!!!Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais