Baltās kāpas apskates taka

  • 1 min lasīšanai

Mans stāsts būs par Balto kāpu ziemeļkurzemē.

Braucot kopā ar draugiem mājup no atpūtas jūras krastā ar teltīm, ceļš veda garām visiem jau ierastajām norādēm par to, ko vērts apskatīt. Tie, kas mēro šo šosejas gabalu bieži, zin, ka dažādas norādes ir ik pa ceļa gabaliņam un līdz ar to arī iespēja apskatīt ko jaunu. Tā kā paši bijām no Rīgas un ļoti reti esam šajā pusē, tad arī izmantojām iespēju aplūkot dažādas jaunas, interesantas vietas. Dažas bija interesantas, dažas izglītojošas, protams, pāris arī „nekas īpašs”, bet tad tikām līdz norādei Baltā kāpa, visi kā viens kāpām ārā no mašīnas un gājām skatīt, kas tad tur būs!

Mazliet teorētiskās informācijas, - apmēram 20 m augsta kāpa, kura veidojusies pirms 6000 gadu Litorīnas jūras laikā. Šeit konstatēta pirmā Latvijas ziemeļrietumu piekrastes akmens laikmeta iedzīvotāju apmetne. Baltā kāpa ir valsts nozīmes arheoloģisks piemineklis, pietam, informāciju par Balto kāpu un visu kas ar to saistīts, tiešām izsmeļošu un daudzveidīgu, katrs pats var izlasīt un bildēs aplūkot Baltajā kāpā uz vietas, pie speciāliem tādiem kā stendiem!

Pats aizraujošākais šajā apskates vietā bija izstaigāt Baltās kāpas apskates taku, kas apved apkārt pa riņķi ap visu Balto kāpu. Ceļš sastāv no simtiem, mazu pakāpienu, kas lokās uz augšu un leju, kā arī tiltiņiem un skatu/atpūtas laukumiem! Tā kā ārā valdīja pagājušās vasaras karstākais laiks, tad tiešām, lai gan esam jauni un veseli J, bet bijām piekusuši visi! Bet skati uz Balto kāpu tiešām iespaidīgi – neticami baltas smiltis un stāvas nogāzes no tām, visa taka iztaisīta tā, ka ikvienu brīdi iespējams redzēt dažādus skatus, ne tikai - atnācu, apskatījos, aizgāju un aizmirsu! – kā tas mūsdienās bieži notiek.

Priecēja, ka šo apskates taku savās izdarībās izmanto arī jaunie pāri, tieši viens tāds laimīgs un balts, balts pāris, kā pati Baltā kāpa piebrauca, kad tikko bijām beiguši savu gājienu! Tiešām interesanti, man vien interesi raisīja fakts, kā līgava izies šo taku savās mazajās, augsto papēžu kurpītēs!:) tā kā šī bija diena ārpus ierastās dienas!Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais