VJETNAMAS TĀLO ZIEMEĻU KOMANDĒJUMS 3. HA GIANG apvidus.

  • 1 min lasīšanai
  • 17 foto
Mans nākošais pieturas punkts Vjetnamas Tālo Ziemeļu ekspedīcijā ir Ha Giang (izrunā Hazan) pilsētiņa, kas ir nabadzīgākās un visnomaļākās Vjetnamas provinces Ha Giang galvenais centrs. Ha Giang apkārtni raksturo gleznainas ainavas, simpātiski kalnu minoritāšu ciematiņi un kolorīti kalniešu tirdziņi.
Bet pa ceļam no Bac Ha uz Ha Giang man vēl viena pietura kolorītajā Can Cau kalniešu tirdziņā. Laikā kad Bac Ha Svētdienas tirgus kļūst pārāk populārs ir jādodas tirgū uz mazāk apmeklētām un vairāk autentiskām vietām.
Katra Ziemeļvjetnamas cilts izceļas ar saviem tērpiem, bet viskrāsainākos nacionālos kostīmus nēsā Puķu Hmon tauta (Flower Hmong) - šīs cilts dāmām raksturīgi krāsu ziņā daudzveidīgi un spilgti tērpi, atgādinot indiāņu kostīmus Latīņamerikas Andu kalnos, īpaši jau tāpēc, ka arī Puķu Hmon dāmas uz muguras nēsā lielus, pītus grozus (vai daļa pārgājusi uz modernākiem plastmasas groziem).
Can Cau tirgus, kas notiek tikai sestdienās mazā rīsu terašu un kalnu ieskautā ciematiņā, ir viena no labākajām vietām Vjetnamā, kur skatīt Puķu Hmon cilts dāmas savos krāsainajos tautu tērpos.
Ziemeļvjetnamas kalnu tirgos ir sevišķi interesanti vērot vietējo aktivitātes un tērpus, jo tas ir centrālais notikums šo cilvēku dzīvē. Viņi mēro ar kājām daudzus kilometrus, lai tur nonāktu. Tirgus ir vieta, kur iepirkties, socializēties, izklaidēties, paēst pusdienas vai vakariņas tirgus restorānā.
Ha Giang apkārtne var vērot arī virkni citu tirgu piemēram pie Quan Ba kalnu pārejas svētdienās notiek Tam Son tirgus, kuru apmeklē citas tautas, piemēram Sarkanie Dzao, kuru dāmām kā Sarkangalvītēm ir sarkana mice galvā un melns tērps, kuru izdaiļo liels daudzums sudraba rotaslietu.
Kā likums ceļotājiem būtu jāapmeklē vienu vai vairākus iezemiešu ciematiņus Ha Giang apkārtnē, kuros var iepazīties ar kalnu cilšu īpatnībām, primitīvo dzīvesveidu, tradicionālo arhitektūru un nobaudīt mājās brūvētu kukurūzas vai rīsu dziru, kas silda vietējos aukstajos ziemas vakaros.
Ļoti simpātiski ir Tay minoritātes (nejaukt ar Thai jeb tajiem Taizemē) ciemati ar plašām, tradicionālajām pāļu mājiņām un niedru jumtiem. No ārpuses tās izskatās labi, bet patiesībā ir ļoti vienkāršas ar vienu milzīgu telpu un dzīvnieku kūti zem tās.
Arī daba Ha Giang apkārnē ir acij tīkama un vairāku foto pieturu vērta. Te netrūkst gan rīsu terasēm klātu ieleju, gan gleznainu kalnu skatu un kalnu pāreju no kurām paveras ainaviskas panorāmas.
Slavenākā no kalnu pārejām ir Quan Ba Pass no kuras paveras labs skats uz diviem Hershey Kisses konfešu jeb dāmu krūšu formas pauguriem, kurus vietējie sauc par Fairy Mountains (Pasaku kalniem).
Visbeidzot Ha Giang apvidū, dziļi bambusa mežā atrodas viena nomaļa, bet simpātiska ūdens kaskāde, kuru var baudīt pilnīgā vietulībā - 70 m augstais Thac Tien ūdenskritums. Thac Tien ūdenskritums apakšā atrodas zaļganīgs dabas baseins, kas ir lieliska peldēšanās vieta svelmainā dienā.
Jānis Kreicbergs no Vjetnamas
Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais