Kūdras bagāts Cenu tīreļa purvs

  • 1 min lasīšanai
  • 3 foto

Latvija ir bagāta ar purviem, bet ņemot vērā to mistisko atmosfēru, ne tik bieži tos apmeklējam. Man mistēriju jau no bērnības uzdzina Artūra Konana Doila romāns “Bāskervilu suns” un neteiktu, ka ļoti rautos uz apmeklēt purvus. Tomēr nācās lauzt izdomātās bailes un apmeklēju Cenu tīreļa purvu, kas gan neizkliedēja mistēriju, bet gan to vēl vairāk pamatoja.

Cenas tīrelis ir īpaši aizsargājama teritorija – dabas liegums. Tas atrodas aptuveni 30 km attālumā no Rīgas centra, Mārupes un Babītes pagastā. Savulaik Cenas tīrelis bijis otrais lielākais purvs Latvijā tūlīt aiz Teiču purva, taču cilvēka darbības rezultātā tā kopplatība šobrīd ir sarukusi līdz 6000 ha.

Cenu tīreļa purvā ir izbūvēta piecu kilometru gara laipa, kas veido apli un ļauj aplūkot purvu no dažādām pusēm. Laipas tālākā galā atrodas 12 metrus augsts tornis no kura var aplūkot šo mistisko vidi. Pie torņa ir ierīkota arī atpūtas vieta ar galdiņiem un ja nolemsiet apmeklēt šo vietu, tad paņemiet kaut ko ēdamu, jo ceļojums būs ilgs.

Vairāk foto skaties šeit https://ej.uz/CenuTirelis


Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais