2017 Jul-Aug, JNS, Kids & Oma Eurotrip, day 13-15

  • 3 min lasīšanai
  • 23 foto
Pienākusi 13 diena, pametam jauko Bratislavu un dodammies Vīnes virzienā. Iepriekš intenetā atrodam stāvlaikumu Vīnē, kur rakstīts, ka tas maksā tikai €1.90h. Iebraucot iekšā rakstīs - pirmā stunda €1.90, vakars no 18:00 - 24:00 kaut kas ap 6€. Par otro un pārējām stundām viss ir mazajā tekstā, ko var izlasīt tikai pie barjeras. Iebraucam iekšā un sākam mūsu pastaigu. Pirmais, ko aeraugam ir piemineklim Karlam Filipam, Švarcenbergas princim. https://en.wikipedia.org/wiki/Karl_Philipp,_Prince_of_Schwarzenberg
Pēc tam dodamies talāk un, pirms tiekam Belwedere pilī piesēžam atvilkt elpu pie strūklakas kā arī aplūkot komunisma paliekas, kas Austrijā zeļ visā krāšņumā.
Kad esam sapratuši, ka tas patiesībā nekas labs nav nolemjam daudz nekavēties un doties tālāk apskatīt Belwedere pili. Pils muzejos ieeja bērniem līdz 18 gadiem ir par brīvu. Pieaugušajiem, tai skaitā pensionāriem ir diezgan padārgi pie tam muzeji ir nelieli. Mēs lielie nolemjam neiet bet bērni gan izmanto šo iespēju un ieiet. Apakšējā Belwedere muzejā nekā prāīga nebija un nolemjam doties virzienā uz lielo pils ēku, pa ceļam apskatot pils dārzu.
Pils dārzs ir tiešām skaists ar visiem fontāniem kā arī ūdenskritumu kaskādi un augiem. Pa zāli staigāt stingri aizliegts un to mēs arī ievērojam Daudz interesantāka ekspozīcija bija augšējā Belwedere muzejā, ka satrodas galvenajā pils ēkā. ROlis tur ieraudzīja gleznu, kuru iepriekš bija redzējis citos materiālos
Napoleons Šķērso alpus. Belvederes versija (kopā ir 5 versijas šai gleznai)
Glezna ir par Napoleonu, kurš šķērso Alpus un tai ir piecas versijas. Par tām sīkām var izlasīt wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Napoleon_Crossing_the_Alps Pēc Belwedere pils apmeklējuma meklējam metro lai tiktu uz Stefana katedrāli. Atrodam metro, līdz kuram kāds gabaliņš jāpaiet tomēr aizejam arī - metro ir pie galvenās stacijas. Biļete maksāja €2.30 par vienu braucienu. Pārsēšanās ir atļauta bet iziešana un atgriešanās vairs nē. Apskatam katedrāles apakšējo daļu. un turpinam pastaigu pa Vīnes veco daļu. Diemžēl daudz izstaigāt nevaram jo ome sāk nogurt un pārvietojas lēni tāpēc dodamies uz metro un braucam tur, kur tuvumā ir stāvlaukums.
AIzbraucot secinām, ka faktiski līdz stāvlaukumam ir ko iet. Ejam lēnām tomēr aizejam. Braucot ārā pie maksāšanas aparāta saņemu nepatīkamu pārsteigumu. Nepilnu 10€ vietā uzrada, ka jamaksā 17.50€. Pārlasu vēlreiz tarifus un... neko darīt. Ielieku savu kredīt karti un pirms PIN ievadīšanas aparāts uzkaras. Kadu brīdi pagaidu - nekā, izņemu karti - nekā, Stāvvietas talons palicis iekšā. Saku operatoram... ko darīt.. šis man - jāpagaida. Pec brīža - nekas nenotiek, tad sis saka - brauc, atvēršu tev barjeru. Tā arī aizbraucu nesamaksājis. Vīnē iesaku visiem būt uzmanīgiem ar stāvlaukumiem un izlasīt arī to, cik maksā otrā, un pārējās stundas. Pēc tam jau dodamies āra no Vīnes, virzienā uz Brno, kas būs mūsu pēdējā pieturvieta šaja ceļojumā. Izbraukšana ir diezgan sastrēgusi, tomēr beigās tiekam ārā uz autobāni. Kustība arī uz autobāņa ir lēna. Nolemjam iebraukt maķīī pie izbraukšanas no Vīnes, paēst junk food un tad doties tālāk. Ceļs ir labs, tas posms kas kādreiz bija parastais ceļš, tagad ir autobānis - lielākais gabals no tā. mazliet vairāk kā 20km līdz Čehijas robežai autobānis beidzas un jābrauc pa parasto ceļu. Pa ceļam apstajamies pie interesantām koka figūrām ceļmalā kuras iemūžinam objektīvos.
Līdz robežai jau vairs nav tālu. Iebraucot Čehijā nav īsti kur piestāt, nostājos ceļa malā un robežzīmi nobildēju neizkapjot no auto. Kaut kas sanāca bet tā ir kā ir.
Tālāk iebraucam degvielas uzpildes stacijā, kur es iegadājos vinjeti automagistrālēm. 10 dienām ta maksā 310czk. Turpinām ceļu līdz viesnīcai. Rezervācija mum sir Orea Hotel Voroņež 2 ***, bet kļūdas pēc iebraucam Orea Hotel Voroņež ****. Pie reģistratūras man pasaka, ka vispār Voroņež 2 ir piln s(overbooked) un būs jāpaliek šeit.Lieliski. Ceru, ka maksa arī būs tāda pat kā pirmajā. Iekārtojamies numuriņos (tādi mums ir divi), numuriņi ir labi, tikai ventilācija mazliet pieklibo, ko kompensējam ar loga atvēršanu līdz galam. Pirmajā vakarāir nekā nedarīšan, es tikai vēlāk izeju pa pilsētu mazliet padzert alu. Nākamajā dienā mums pievienojas mana bijusī kolēģe Evija, ar kuru kopā tad dodamies papusdienot un pēc tam Viņa kopā ar Viku un Omi dodas iepirkties bet mēs ar Roli uz pasēdēšanu kopā ar maniem tiešajiem ex. kolēģiem. Rolis aizbrauc mājās ātrāk, es turpinu ietusēt. Tādu alus daudzumu Latvijā izdzert nav iespējams, bet Čehijā gan. Pēc pasēdēšanas kolēģi dodas mājās lai tiktos atkal nākamgad bet es dodos augša uz Špilberk, kur ir maziņš koncertiņš kurā uzstājas Rocky Leon https://www.facebook.com/rockyleonmusic/ Dzied tīri labil, tikai izskatījās stipri "augstu" Pēc koncerta, negaisa pavadīts dodos uz viesnīcu un otrā diena Brno ir noslēgusies. Pēdējā pilnā diena Brno sākas ar nekā nedarīšanu un slaistīšanos viesnīcā. Kārtīgas brokastis pats par sevi. Mazliet pirms 12:00 ierodas Evija un tad mēs dodamies uz vietu, kur es pats neesmu bijis. Papusdienojam jaukā vietā, kas saucas Eldorado, pēc tam paejam amzleit tālāk un nobraucam ar rodeļiem, kas bija samēra aizraujoši. Nemaz nepamanām, ka ir pienācis vakars un varam doties uz mājām. Autobuss mūs atved līdz pašai viesnīcai savukārt es vel nolemju mazliet iziet pa Brno. Pilsētas centrā nekā vairs negribās, tāpēc aizbraucu uz savu iecienīto vietu Brnenska Prehrada, kur pasēžu bārā, padzeru alu un paklausos dzīvo mūziku, kuru papildina pērkona dārdi. Ap 22:00 nolemju doties mājās un Zzz..... Rīt, 12. augustā saksies ceļš uz mājām un nākamais - pēdējais šī ceļojuma ieraksts būs jau no mājām Latvijā.


Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais