Wild wild west ekspedīcija II

  • 1 min lasīšanai
  • 17 foto

Bērnības sapnis ir piepildījies, jo esmu nonācis vietā, kur sapulcējas visdažādākās indiāņu ciltis no visas Ziemeļamerikas.

Ziemeļdakotas pilsētā Bismarkā katru gadu septembrī norisinās United Nations Pow Wow festivāls, kas pulcē pirmatnējos iedzīvotājus no mūsdienu Kanādas, Aļaskas un Amerikas zemēm.

Tā ir viena no liekākajām indiāņu sanākšanām Ziemeļamerikā, kuras centrālais notikums ir iezemiešu deju pasākumi 3 dienu garumā, kas noslēdzas ar bizoņa nodīrāšanu un kopistisku ragaiņa barbekjū.

United Nations Pow Wow deju pasākumos piedalās vairāk kā 1600 indiāņu, no vairāk kā 70 dažādām ciltīm.

Tas ir krāšņs un krāsu žilbinošs notikums, jo katrs no dejotājiem no skapja vai vigvama izvilcis savu labāko tērpu un košāko spalvu apmetni.

Tā nu šis spalvām, ādām un tērpiem rotātais indiāņu pūlis iesoļo arēnā, lai izrādītu savas iezemiešu deju prasmes. Pasākums tiek atklāts ar ceremoniju, kur arēnā iesoļo gan bērni, gan dāmas un protams viskrāšņāk rotātie kungi. Bet pēc atklāšanas ceremonijas sākas danči, kur jaunie un arī gados vecie cilšu virsaiši izliek savas dejas prasmes uz arēnas zāliena, lai cīnītos par balvām.

Iezemiešu festivāli gan nav vienīgā vieta, kur vērot indiāņu dejas un to krāšņos tērpus. Arī daži indiāņu muzeji jeb centri piedāvā tās vērot. Viens no tādiem ir Pueblo Indiāņu muzejs Albukerkē (Ņūmeksikā), kur katru nedēļas nogali kāda no 19 Ņūmeksikas Pueblo indiāņu ciltīm izrāda savas dejas.

Arī Tigua Indiāņu centrs-muzejs El Paso, Teksasā izrāda Tigua cilts iezemiešu dančus

Jānis Kreicbergs

Jānis KreicbergsSeko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais