Parunāsim par Goa! Kā tikt un kur dzīvot? - unaspasaule.lv

  • 7 min lasīšanai
  • 12 foto

Raksts pārpublicēts no unaspasaule.lv.

Goa ir mazākais un turīgākais Indijas štats. Vairākumam Goa asociējas ar pludmalēm un ballītēm. Atzīšos, arī man, hehe. Es gan es neesmu ballīšu dzīvnieks, taču okeāns un peldēšanās (sauļošanās gan nē, pārāk karsti un garlaicīgi!) man iet pie sirds, un pat ļoti! Tas ir galvenais iemesls, kāpēc braucām uz Goa – peldēties katru dienu vismaz mēneša garumā un vienkārši izbaudīt okeāna tuvumu. Nākamais svarīgais faktors – foršā atmosfēra.

Goa un vēl viens Dienvidindijas štats – Kerala – ir tikuši manā Indijas štatu Top 3 (Goa, Kerala, Himačāla Pradēša). Nu labi, pačukstēšu, ka zinu arī ceturtās vietas ieguvēju – vēl viens štats dienvidos – Karnātaka!

Šajos te trijos iepriekš pieminētajos dienvidu štatos ir daudz palmu (vairāk nekā Indijas ziemeļu un vidus daļā), krāsainas mājas, relaksētāka atmosfēra, un, manuprāt, atvērtāki cilvēki.

Ak jā, un vēl – Kaspara (mana dzīvesbiedra) vecāki, Kaspara brālis Viesturs un viņu 3 nedēļas ilgais atvaļinājums Indijā! Arī viņu interesēs bija labi pavadīt laiku pie okeāna peldoties, ēdot jūras veltes un izmēģināt dažas ūdens aktivitātes.

Tā kā Goa galu galā būsim pavadījuši pusotru mēnesi, tad par šo laiku atskaitīšos nedaudz savādāk. Tie nebūs dienasgrāmatas tipa ieraksti, bet vienkārši vairāki “kopsavilkuma” raksti. OK, sarunāts?

Tātad, šajā rakstā ir vieta praktiskai informācijai!

Kur ir Goa un kā lai tiek uz turieni?

Goa atrodas Indijas dienvidos, rietumu krastā, 600 km no Mumbajas. Uz Goa var aizbraukt ar vilcienu, autobusu, kā arī aizlidot. Tiešie reisi uz Goa ir no Bangalores, Mumbajas, Punes, Čenajas, Haiderabādas, Indores, Ahmedabādas, Deli, Vadodaras un Kolkatas.

Tiešie vilcieni uz Goa brauc no Ahmedabadas, Džaipūras, Džodpūras, Mumbajas, Deli, Punes, Mangalores, Trivandrum un no dažām citām pilsētām. Ja no pilsētas, kurā pašlaik atrodies tu, nav tiešais vilciens uz Goa, tad jābrauc ar pārsēšanos.

Uz Goa var tikt arī ar autobusu no dažām Goa tuvāk esošajām pilsētām [salīdzinoši] Mumbajas, Punes, Bangalores, Mangalores u.c.

Mēs braucām ar nakts vilcienu no Mumbajas, sleeper jeb vienkāršākajā guļamvagonā. Šāds brauciens izmaksāja vien 6 Euro. Brauciens ilga aptuveni 14 stundas. Kaspars internetos bija izlasījis, ka nakts vilcieni ir vispopulārākais transporta veids, kā tikt no Mumbajas uz Goa, taču ne vienīgais! Uz Goa brauc vairāki vilcieni.

Ir vilcieni, kuru maršruts sākas Mumbajā un beidzas Goa, tad vilciens brauc atpakaļ uz Mumbaju. Ir arī tādi, kas braukšanu uzsāk kādā citā Indijas nostūrī, un pa ceļam uz Goa piestāj Mumbajā. Goa ir vairākas stacijas, kurās vilciens var piestāt. Galvenā stacija ir Margao jeb Madgaon stacija, taču vilcieni mēdz piestāt (atkarībā no vilciena) arī Pernem, Thivim un Canaconā.

Ja plāno apmesties pašos Goa ziemeļos, tad kāp ārā pieturā Pernem un no turienes ar autobusu, taksi vai tuktuku brauc uz savu apmešanās vietu. Savukārt, ja plāno palikt Goa ziemeļu daļā (Anjuna, Vagator, Baga), kas jau ir tuvāk Goa galvaspilsētai Panaji, tad tev jākāpj pieturā Thivim. Tālāk ar sabiedrisko autobusu, taksi vai tuktuku – līdz naktsmītnei. Ja nav autobusu no Thivim uz kādu no tevis izvēlētajām vietām (piemēram, Anjuna), tad dodies uz netālo Mapusu, kas jau ir lielāka pilsēta, un brauc no turienes.

Ja plāno palikt Colvā, Benaulim, Carmonā vai kādā citā Dienvidgoa pilsētā / pludmalē, kāp ārā Madgaon stacijā, kas atrodas Margao pilsētas centrā. No turienes ar autobusu aizbrauc (vai aizej ar kājām, nav baigi tālu) līdz Margao autoostai, kur arī atradīsi autobusu uz vajadzīgo vietu. Margao autoosta ir liela, ja nevari atrast kādu autobusu, droši jautā kādam no autobusu vadītājiem vai konduktoriem. Viņi ir izpalīdzīgi un norādīs, kurā platformā (vai uz kura asfalta pleķa, haha) autobuss piestāj. Protams, līdz naktsmītnei ir iespējams tikt arī ar taksi. Izejot no Margao stacijas, redzēsi priekšapmaksas taksi stendu ar taksi pakalpojumu cenu izrakstu.

Ja plāno palikt Palolem, Patnem, Agonda vai Galgibaga, tad iesaku kāpt ārā Canacona dzelzceļa stacijā. Un tikt līdz naktsmītnei ar autobusu vai ar taksi. Autobusu pietura atrodas viena kilometra attālumā no dzelzceļa stacijas.

Kā un kur meklēt naktsmītni?

Ir vairākas iespējas. Naktsmītni vari meklēt un bukot tādās vietnēs kā Airbnb, Booking.com, Agoda.com. Taču, ja vēlies Goa dzīvot mēnesi vai vairāk, iesaku pabraukāt un pastaigāt apkārt un “runāt uz vietas”. Ļoti daudz guesthouse, kā arī privāto istabu un privātmāju nekādos bukingos neparādās. Nereti šādas vietas ir arī lētākas un īrējot uz mēnesi vai vairāk, var dabūt pavisam izdevīgu dīlu.

Kur Goa ir vislētākās/ visizdevīgākās/ vissmukākās naktsmītnes? Manuprāt, nav tādas vietas. Visur var atrast kaut ko sev piemērotu. Tikai jāmeklē. Protams, ļoti tūristiskās vietās naktsmītnes būs dārgākas, bet, tiklīdz paej kaut nedaudz tālāk no tūristu mudžekļa, cenas paliks zemākas.

Tagad mēģināšu aprakstīt dažas vietas Goa. Tas, cerams, palīdzēs jums saprast, kur jūs vēlētos pavadīt atvaļinājumu vai vienkārši savu laiku Goa.

Goa dienvidi ir mierīgāki nekā ziemeļi. Ziemeļgoa ir tā vieta, kur notiek visi tusiņi. Kā mums teica ceļotāji, kuri uz Goa brauc jau kopš 90-tiem gadiem, tad tāds kāds Dienvidgoa ir tagad, Ziemeļgoa bija pirms 20 gadiem. Tas nozīmē, ja gribi piedzīvot vēl salīdzinoši mierīgu un nesamaitātu Goa, tad brauc uz dienvidiem un TAGAD, kamēr viss vēl nav totāli aizbūvēts ar bāriem, restorāniem un viesnīcām.

Tā, sākšu vietu aprakstu! Sākšu ar dienvidiem, jo par tiem zinu krietni vairāk.

Benaulim – populāra pludmale gan vietējo, gan tūristu vidū. Tuvu Benaulim Beach atrodas pilsēta (vai pareizāk būtu teikt – ciems?) Benaulim, kur atrodami vairāki supermarketi, masāžas saloni, zobārsti, augļu tirdziņi, restorāni un ēstuves, arī lētākā gala. Benaulim pludmalē gan ir diezgan dārgi restorāni – bieži vien nākas maksāt vidēji 4 EUR par maltīti, kas nu noteikti ir dārgi Indijai. Labi, toties ēdiens ir gards un jūras produkti ir svaigi – tikko no jūras!

Pilsētā var atrast naktsmītnes par krietni zemākām cenām nekā pludmalē, un tas ir loģiski. Vidējā cena par lētākā gala TĪRAS istabas īri (ar privātu vannas istabu, bez kondicioniera) ir nepilni 7 EUR dienā, 200 EUR mēnesī. Švakāka istaba bez privātās vannas istabas maksā zem 100 EUR mēnesī. Lētākie dzīvokļi (diezgan kārtīgi) Benaulim pilsētā izmaksās ap 300 EUR mēnesī.

Pirmās desmit dienas Goa, kad vēl Kaspara vecāki un brālis vēl bija ar mums, mēs dzīvojām 3 minūšu gājienā no Benaulim pludmales, Airbnb īrētā trīs istabu dzīvoklī. Tas mums izmaksāja nedaudz mazāk kā 20 EUR dienā. Ja ņem vērā, ka bijām 5, tas bija ļoti izdevīgi. Mīnuss bija tāds, ka tam nebija gaisa kondicioniera. Bet tā kā tas bija janvāris, kad nav tik karsti, tad iztikām gluži labi. Karstākie mēneši Goa ir aprīlis un maijs, kā arī bieži vien marta otra puse. Tad gan prasās pēc kondicioniera.

Colva – to īpaši iecienījuši vietējie iedzīvotāji. Pludmale vienmēr ir pilna ar cilvēkiem. Colva ir populārākā ūdens atrakciju vieta Goa dienvidos. Tur tu vari izbraukt ar ūdensmoci (9 EUR), dažādiem piepūšamiem agregātiem (20 EUR), kas tiek vilkti ar motorlaivu, izlidot ar izpletni (15 EUR), kas arī piestiprināts pie motorlaivas. No Colva pludmales ir iespējams doties delfīnu skatīšanās tūrē (6 EUR).

Tu vari meklēt naktsmītnes Colva apkārtnē, taču atceries to, ka gan pludmalē, gan pilsētelē jūras krastā ir daudz cilvēku. Līdz ar to cenas var būt augstākas nekā gribētos. Colva pilsēta ir līdzīga Benaulim pilsētai – tā ir tūristiska.

Carmona ciems un Zalor pludmales apkārtne – te dzīvojām gan šajā reizē, gan arī iepriekšējā Indijas ceļojuma laikā. Pirmo reizi šo vietu uzgājām pavisam nejauši. Kā – Airbnb paņēmām vienu no nedaudzajiem palikušajiem pieejamajiem dzīvokļiem (braucām tieši sezonā un laicīgi nenorezervējām). Dzīvoklis atradās nedaudz mazāk kā kilometru no Zalor pludmales. Šoreiz mēs palikām netālu, kilometra attālumā no iepriekšējās vietas – Lazy Frog viesu mājā, gandrīz 2 kilometrus no pludmales. Par Lazy Frog uzzinājām internetā, liekas, ka redzējām to kādā no rezervēšanas vietnēm. Taču ar Kaspara vecākiem tur nolēmām nepalikt, jo likās, ka Kaspara vecāki katru dienu negribēs iet 2 km līdz pludmalei.

Tad, kad tuvojās Kaspara vecāku izlidošanas laiks, Kaspars uzrakstīja e-pastu ar jautājumu par to, kāda tad varētu būt mēneša maksa. Mājaslapā un rezervēšanas vietnēs bija norādīts, ka, ja ņem uz mēnesi, tad ir vismaz 40 % atlaide no standarta cenas (15 EUR dienā). Atbildes e-pasts mūs ļoti izbrīnīja – tie mums bija gatavi dot istabu par 270 EUR mēnesī! Kāpēc izbrīnīja? Jo gan pēc bildēm, gan pēc apraksta viesu māja izskatījās perfekta. Tikai 4 mēnešus veca ēka, viss pilnīgi jauns, istabā maza virtuvīte, pilnīgi jauns kondicionieris, jauns TV! Tāpēc nākamajā dienā ar steigu braucām skatīt. Un… beigu beigās nodzīvojām tur vairāk kā mēnesi! 270 EUR mēnesī, un cenā iekšā bija iekļauta bezmaksas tēja un kafija, istabiņas tīrīšana katru dienu un katru otro dienu tīri dvieļi, kas bieži vien bija saķimerēti un salikti kā zvēriņi.

Cavellosim un Mobor – šeit var atrast daudzas “daudzzvaigžņu” viesnīcas. Tādas kā Radisson Blu, The Leela un citas.

Cabo de Rama – pavisam klusa vieta. Ar vienu restorānu un dažām viesiem paredzētām būdām (huts) iebūvētām klintīs. Cenas būdām nezinu, bet varētu būt ne visai dārgi, jo tās izskatās prastas. Lai tiktu līdz pludmalei, janoiet lejā pa klintī izcirstiem pakāpieniem.

Cola – vieta, kur nonākt nemaz nav tik vienkārši. Pēdējie pāris km ir jābrauc pa izdangātu grants un smilts ceļu. Ar motorolleri tas ir pagrūti, ar mašīnu (taxi) ir OK. Ja brauc ar sabiedrisko, tad ir pavisam švaki. Autobuss tajā vietā piestāj, ja nemaldos, vien pāris reizes dienā. Un ne jau nu sliktā ceļa galā, bet gan uz normāla ceļa, tieši pirms švakā ceļa. Tad gan ir jāiet ar kājām. Bet vieta gan ir unikāla. Es to dēvēju par divi vienā pludmali. Tur ir gan jūra, gan ezeriņš, tieši viens otram pretī, pāris metru attālumā. Izpeldies vienā, paej tos pāris metrus pa smiltīm un izpeldies otrā.

Naktsmītnes gan tur ir dārgas. Vismaz 60 EUR dienā par mājiņu pludmalē. Ir pieejamas arī teltis (nav parastā telts, bet gan telts ar lielo gultu un ventilatoru!) pa 40 EUR. Cenas mainās atkarībā no sezonas.

Agonda – manuprāt, visūristiskākā vieta Goa dienvidos. Pa “galveno ielu”, kas iet tieši paralēli pludmalei ir redzami neskaitāmi restorāni, jogas studijas, viesnīcas, veikaliņi u tml. Lai gan vieta ir ļoti populāra, cenas gan jogas nodarbībām, gan viesnīcām ir labas. It īpaši, ja tās ir kaut nedaudz tālāk no burzmas, “galvenās ielas” pašā galā.

Palolem – vēl viena tūristiska vieta Dienvidgoa. Cik ir dzirdēts, cenas naktsmītnēm ir pieņemamas. Līdzīgi kā Agondā un Benaulim.

Galgibaga – vieta pašos Goa dienvidos. Tur apgrozās ļoti maz cilvēku. Pludmales smiltīs nekas netiek ne izvietots, ne būvēts, jo Galgibagas pludmale ir tā vieta, kur bruņurupuči dēj olas. Tālāk no pludmales var atrast gana lētas naktsmājas – gan privātas istabas pie vietējiem, gan istabas viesu mājās. Pludmale ir skaista, un apkārtne ir ļoti klusa un patīkama. Iespējams, Galgibaga būs mana nākamā izvēle, kad braukšu dzīvot un čilot uz Goa.

Kas attiecas uz Goa ziemeļiem, tad diemžēl tos es slikti pārzinu, tāpēc pastāstīšu tikai dažos teikumos.

Anjuna ir populāra tusiņu vieta. Pludmalē ir pietiekoši daudz bāru, un atmosfēra pa dienu ir diezgan jauka. Skaļa, laba mūzika, cilvēki dejo. Viss forši. Kas tur darās vakaros, nav ne jausmas. Anjuna ir diezgan daudz cilvēku.

Vagator pludmale ir salīdzinoši mierīga vieta Goa ziemeļos.

Baga un Calangute pludmales ir traki pilnas ar cilvēkiem! Īpaši šīs pludmales ir iecienījuši vietējie tūristi. Galvenais iemesls tam - dažādu ūdens atrakciju pieejamība.Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais