Hermannsweg ar velosipēdu

  • 3 min lasīšanai

Vācija ir ļoti sakārtota valsts. Te ir ļoti attīstīts tūrisms un cilvēki var atļauties ceļot. Mūsdienās ceļot ir pavisam vienkārši, vajag tikai vēlmi un līdzekļus, un ceļojums var sākties.

Vācijā jaunatne strādā vai ļaujās viegliem baudījumiem, bet pensionāri piekopj veselīgu dzīvesveidu. Tie skrien, brauc ar velosipēdu, iet pārgājienos, apmeklē fitnesu, kūrortus, restorānus u.t.t. Uz ielām un tūrisma objektos var redzēt lielākoties vecāka gājuma cilvēkus, paskaidrošu ļoti nedaudz kāpēc. Te ir tāda domāšana : ' Tev ir jāmācās pusmūžu, paralēli strādājot sava sfērā un brīvdienās piepelnoties, vēlāk jāturpina strādāt līdz pensijai. Pusmūžu nomācījies, vai tad par velti? Nē, jāstrādā! Jāpaņem kredīts uz mūžu, jāskaita nauda savai pensijai un pēc 50. varēs baudīt dzīvi. 24 dienas gadā ir atvaļinājums, tad var braukt uz citam valstīm un gadu stāstīt kolēģiem kā es nopirku ceļojumu par 5000 eur un divas nedēļas ēdu vislabāko pārtiku Dominikāņu Republikā...

Šis stāsts nav par vāciešiem, bet gan par Hermannsweg. Vēl tikai maza piebilde tiem, kuri man teiks : " Nē, visi vācieši nav tādi" Vācijā ir 80milj. iedzīvotāji ,protams, draudziņ, visi nav vienādi un punkts! Gribu piebilst, ka pārgājieni, izbraucieni ar velosipēdiem te ir ļoti populāri un maršruti ir izveidoti tā, lai pēc maksimums 20km būtu kāda kafejnīca vai hotelis un kāds apskates objekts, tādēļ pastaigāties var jebkura vecuma un fiziskā stāvokļa cilvēki. Vajag tikai atrast internetā vai kādā žurnālā sev tīkamu maršrutu, nolādēt to GPS ierīcē, telefonā vai izdrukāt karti ( tas viss ir bezmaksas), un ir laiks doties ceļā.

Man parādījās brīvas dienas un sola siltumu. Alkoholu es nelietoju, nesmēķēju un televizors man nav labākais draugs, kaut kā to laiku vajadzētu pavadīt! Laiks atklāt telts sezonu! Lai arī ir aprīļa sākums, man liekās, ka man nevajadzētu nosalt pa nakti! Plānošanai man ir viena nedēļa un kā vienmēr par savām gaitām paziņoju sociālajos tīklos ar cerību, ka varbūt vēl kāds iekustēsies no sava dīvāna, kaut gan, esot atklāts, tā es vēlos tikai iedvesmot, uzrunāt : " tevi gaida piedzīvojumi" . Manuprāt katram vajadzētu savā dzīvē pieņemt vairāk izaicinājumu un pievērsties dabai, pasaulei sev apkārt, tā taču ir tik skaista! Grūti atstāt savu komforta zonu, pie tam, ja tā ir ļoti šaura, bet ko darīt, ja tai vairs neredzi robežu?

Hermannsweg ir pastaigu taka, kura ir apmēram 156km gara, tā sākās skaistā pilsētā Rheine un stiepjas cauri mežiem, pa šīs apkārtnes augstienēm līdz ciematiņam Leopoldstal. Es izvēlējos šo maršrutu, jo tas ir pietiekami garš, grūts un pilns ar apskates vietām. Uz Rheine devāmies ar vecākiem un atvadījies, sāku savu trīs dienu ceļojumu. Sakums ir ļoti viegls, būtība, jo tuvāk galamērķim, jo grūtāk. Spīdēja saule, putni čivināja, bremzes čīkstēja un lēna gaitā, braucu uz priekšu. Taka ved cauri pilsētām, mežiem, ciematiņiem, pa asfaltu un akmeņiem, garlaicīgi nebūs.

Pirmais rīts mežā. Viss sākās jau naktī, kad man likās, ka es nosalšu. Gaisa temperatūra bija +5 grādi. Man pārsala kājas, es gulēju guļammaisā saģērbies, vēlāk pat uzvilku cepuri galvā, bet tad man nosala deguns. Šausmīgi, vienkārši šausmīgi, es sasildījos tikai ap plkst. 8:00 kad biju uzstūmis velosipēdu kalnā. Lietas, kas jāņem vērā :

Inventārs, kas jums jau ir. Telts, guļammais, apģērbs. Vai tas ir atbilstošs apstākļiem. Veselības stāvoklis, ja kaut kas sāk sāpēt ir jāpārtrauc kustība un uzreiz jāsaprot kas ir cēlonis ( ja ir jūtamas sāpes, parasti ir par vēlu) Inventāra stāvoklis. Katru dienu, katru reizi ir jāpārliecinās vai nav kādu bojājumu inventāram, ko jūs izmantojat. Ja kaut kas salūzīs vai saplīsīs, tad būs par vēlu. (braucot ar velosipēdu es jūtu, kad kāda skrūvīte paliek brīvāka)

Ja līs lietus, vai jūs tam esiet gatavi? Ja būs nulle grādu, vai neatsals ķermenis? Bet varbūt būs + 30 grādi karstuma? Par inventāru varētu runāt un sarakstīt grāmatu, taču galvenais ir būt maksimāli objektīvam un plānot savu ceļojumu. Ja kaut kas ir noticis, nebaidieties lūgt palīdzību, vācieši ir ļoti, pat ļoti atsaucīgi. Arī es personīgi vienmēr palīdzu. Nevajag būt kūtram.

Otrā diena bija grūtāka nekā pirmā. Pacēlumi bija augstāki, reljefs akmeņaināks. Nakti es pavadīju pie Karīnas, kura atsaucās uz manu publisko ceļojumu couchsurfing.com. Trešā diena bija visgrūtākā, nonācis galā es biju ļoti noguris,taču laimīgs. 30% no ceļa es stūmu velosipēdu augšup. Ēdienu var nopirkt braucot cauri ciematiņam vai pilsētām, ūdeni ņēmu tikai no avotiem. Kā jau biju gaidījis Hermannsweg bija pilns ar pārsteigumiem, grūtībām un skaistām dabas ainavām. Es noteikti iesaku katram iziet vai mēģināt izbraukt ar velosipēdu šo taku. Turpinājumā es pievienošu derīgus padomus un saites uz video un derīgiem materiāliem. Saudzējiet sevi un pieņemiet izaicinājumus.

Ja nobraucienā ar ātrumu virs 10km/h pārdursiet priekšējo riepu (akmeņi ir ļoti asi un vienmēr ir jābremzē) kritiens ar seju akmeņos ir 80% garantēts. Nepārvērtējiet sevi, tas var maksāt dzīvību. MAPS.ME ir android aplikācija, kura strādā offline režīmā. Karte, kurā uzrāda apskates objektus u.c, tajā var ielādēt maršrutu, aplikāciju var izmantot kā navagāciju braucot ar auto vai ejot ar kajām couchsurfing.com ir mājaslapa un arī android aplikācija kurā cilvēki piedāvā un lūdz bezmaksas naktsmītnes Airbnb.com ir mājaslapa un android aplikācija kurā var atrast apartamentus, alternatīva hoteļiem.

Skatīt mājaslapā - https://manadzivecelojums.wordpress.com/2016/06/16/hermannsweg-ar-velosipedu/Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais