Jūra - saule - atpūta - vēsture - dziedniecības avoti!

  • 2 min lasīšanai

Tas, ka Grieķijas teritorijā ietilpst daudz salu, zināms visiem. Katrs spēj atcerēties Krētu, Santorini, Rodu vai Kosu. Bet gandrīz visus pārsteidz fakts, ka Evija ir otrā lielākā šīs valsts sala. Iespējams, tādēļ, ka līdz nesenajai pagātnei uz šo salu atvaļinājumā devās tikai paši grieķi, kamēr visi cittautieši "okupēja" pārējās salas.

Par nelaimi vai laimi, beidzot arī cittautieši atklāja šo lielisku ceļojuma galamērķi, kurš priecē jebkurā gadalaikā. Ir trīs salas daļas: ziemeļu, centrālā un dienvidu. Katrai no tām raksturīga sava neatkārtojama ainava, interesanta vēsture, unikāli arhitektūras, kultūras un dabas pieminekļi.

Pārcelties un Eviju ir diezgan vienkārši, ar valsts kontinentālo pusi to vieno divi tilti un kursē prāmji. Šobrīd salā dzīvo ap 200 000 iedzīvotāju. Tās krastus apskalo Egejas jūra, bet attālums no Atēnām līdz salai ir nepilni simts kilometri. Salu no kontinenta nošķir Euripa šaurums, zināms retas dabas parādības dēļ – četrreiz dienā ūdens straumes tajā maina savu virzienu. Parādība izskaidrojama ar paisumu un bēgumu ietekmi, un šis fenomens ļoti interesē zinātniekus. Salas garums – 180 km, platums pašā platākajā vietā – 50 km, krasta līnijas garums – 680 km. Evijas galvaspilsēta ir Halkida, kas atrodas centrālajā salas daļā.

Salas ziemeļdaļai raksturīgas skaistas kalnu ainavas, robainas aizas un kanjoni. Tā ir alpīnistu un kalnu pārgājienu cienītāju paradīze. Taču vislielākā skaitā uz šejieni ierodas tie, kas vēlas uzlabot savu veselību, jo salas ziemeļos plūst slavenie karstā minerālūdens avoti. Šā ūdens dziednieciskas īpašības pazina jau antīko laiku iedzīvotāji. Saskaņā ar mītiem, pateicoties netālu no Lutra Edipsu ciemata plūstošajam karstajam avotam, Hērakls atguva savus spēkus. Līdz mūsdienām saglabājušies "Sulas termas" arku fragmenti; šajos termālajos avotos savulaik plunčājās Romas imperatori un romāņu armijas karavadonis Sula. Ārstnieciskie avoti palīdz artīta, postartrīta, sāpes locekļos, reimatisma, radikulīta, ginekologijas un ādas kaites ārstniecībā.

Uz salas esošajos balneoloģiskos kūrortos ar radonu saturošo karsto minerālūdeni var ārstēt plašu slimību spektru: artrīti, radikulīti, reimatismu, podagru, migrēnu, endokrīnās sistēmas un ginekoloģiskās saslimšanas. Sevišķi iecienīts ir Edipsa kūrorts, kurā ap dziedniecisko radona avotu uzbūvēts sevišķi liels Thermae Sylla Spa komplekss. Bez dziednieciskajām šeit tiek piedāvātās arī ķermeņa skaistumkopšanas procedūras. Starp citu, "savi" avoti ir daudzām viesnīcām. To iemītnieki peldas baseinos, kuros ūdens temperatūra ir 34-36 grādi. Salas galvaspilsēta Halkida ir ļoti interesanta. Šeit vērts apmeklēt seno Kastro kvartālu, kurā ir saglabājušās turku un venēciešu ēkas, apskatīt XIII gs. baziliku, XIX gs. sinagogu, Emīra Zades mošeju ar XV gs. marmora strūklaku, kā arī veltīt laiku daudziem citiem apskates objektiem. Pilsētas vēsture ir vairākas tūkstošgades sena!

22 km attālumā uz dienvidiem no Halkidas atrodas Eretrijas pilsēta – īsta dāvana vēstures un arheoloģijas cienītājiem. Pilsētā ir saglabājies vesels antīko pieminekļu lērums: Dievu Dionīsa un Apolona tempļu, antīkā teātra un Akropoles sienu gruveši. Šeit esošais arheoloģiskais muzejs ir bagāts ar iespaidīgu senu Eretrijas vāžu kolekciju un VI gs. p. Kr. izkaltu Medūzas Gorgonas attēlu, kurš tika atrasts vienā villā. Netālu atrodas arī Mozaīkas nams – IV gs. celtne lepojas ar grīdu mozaīkām, kuras ir saglabājušās lieliskā stāvoklī.

Savukārt tiem, kas atpūšas slavenajā Karistos kūrortā, noteikti jāapmeklē Pūķa mājas – kulta vai reliģiskas nozīmes celtnes, kuras uzbūvētas no gareniskiem akmens blāķiem, neizmantojot nekādus saistošos materiālus… Kas un kad tās uzbūvēja, līdz šim nav atklāts. Kopumā visa Evijas sala ir piepildīta ar mīklām un noslēpumiem, kuri gaida, kad tiks atminēti.Tiešie lidojumi no Rīgas katru pirmdienu un piektdienu!Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais