Latvijas jaunākā pils

  • 1 min lasīšanai
  • 22 foto

Ārzemes krustu šķērsu izbraukātas, bet lai skaistums Latvijā nepaliek novārtā! Nedēļas nogales ir tieši piemērotas, lai to aplūkotu. Tā laikam tiem, kas saķēruši ceļošanas vīrusu, gadās itin bieži. Tad nu jāsteiz apskatīt skaistā Latvija! Ceļojot pa Kurzemes pusi noteikti jāiebrauc apskatīt Jaunmoku pils.

Tā celta 1901. gadā pēc Vilhelma Bokslafa projekta kā medību pils toreizējam Rīgas mēram Džordžam Armitstedam.

Muižas ansamblis tagadējā izskatā veidojies īsā laikā, mainoties vairākiem īpašniekiem, taču saglabājot arhitekta V. Bokslafa koncepciju - radīt šo saimniecības un atpūtas kompleksu kā Hanzas pilsētu gotikas iespaidu sintēzi.

Iekštelpu funkcionālais plānojums un greznās podiņu krāsnis veidotas 19. un 20. gs. mijai raksturīgajā jūgendstilā. Jaunmoku pils ir lieliska atpūtas vieta, kas piedāvā visdažādākās brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Pili teju 10 hektāru platībā iekļauj parks, kurā augošie oši un ozoli, tā vien šķiet, redzējuši, kā noritēja kompleksa celtniecības darbi. Esam ne pirmo reizi šajā vietā un katrā gadalaikā parks izstaro savu īpašo šarmu. Ziemā maigais klusums un miers ļauj sirdij atpūsties no darbdienu skrējiena, bet gada skaistākais ir liepziedu laiks, kad saldenrūgtas smaržas mākoņos pārvēršas Jaunmoku simtgadīgās liepu alejas. Skaistākais laiks arī tāpēc, ka vasarās pili un parku par savu kāzu svinību vietu izvēlas jaunie pāri. Īpaši romantiska vieta ir lapene, kura atgādina par tiem daudzajiem pāriem, kas šeit teikuši viens otram "jā" vārdu. Tam liecinieks ir divžuburu koks un tiltiņš dīķmalā ar mīlestības atslēdziņām.

Fantastiskie pils atspīdumi ūdenī atsver visu. Pie pils ir arī rododendru dārzs. Tie gan jābrauc skatīties to ziedēšanas laikā. Mierīgi ikviens pils parkā var pavadīt nesteidzīgu pēcpusdienu, pasēdēt uz soliņiem, izstaigāt senatnīgās alejas, aplūkot koka figūras un pili, kas ir jaunākā no Latvijas pilīm, tai ir tikai 115. gadu. Daudzo muzikālo pasākumu dēļ Jaunmoku pili sauc par vietu, kur saplūst laiks, daba un mūzika...

Weekends-idejas tavām brīvdienām

foto - Andris.GSeko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais