Sarkanās klintis Vidzemes akmeņainajā jūrmalā

  • 1 min lasīšanai
  • 21 foto

Viendien aizbraucām līdz Veczemju klintīm. Kas tās tādas? Nu, tās ir kaut kas tāds, kas nudien jāredz!

No vikipēdijas uzzinām, ka Veczemju klintis (arī Mantiņu klintis, Sarkanās klintis) ir ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis. Īsti nesaprotām, bet skaidrs, ka dabas piemineklis. Braucām lūkoties. Tās atrodas Vidzemes jūrmalā. Braucot pa Tallinas šoseju Salacgrīvas virzienā aiz Tūjas pagrieziena labajā ceļa pusē ir ceļa norāde uz klintīm. Cik zinām, tad kopš 2001. gada Veczemju klintis ir valsts aizsardzībā.

Atrast tās ir viegli, jo ceļa galā ir privāta teritorija ar maksas auto stāvvietu un telšu vietām - kempings "Klintis". Var jau atstāt auto stipri pirms kempinga stāvvietām, nemaksāt neko un labu gabalu mērot bez auto, bet mēs nolemjam izbaudīt civilizētu apkārtni un, samaksājuši sargam par iebraukšanu, dodamies tālāk līdz pašām klintīm. Atliek tikai nokāpt pa kāpnēm jūrmalā. Te var izmantot galdiņus un solus, grila vietas un citus labumus. Teritorijā ir arī krodziņš, kas ir noformēts lauku sētas jeb tā saucamajā kantri stilā. Bet mēs pie ēstuves nekavējamies un dodamies uz klintīm.

Klintis ir apmēram 480 metrus garas un apmēram 3,5-6 metrus augstas. Labi redzamas sarkanā smilšakmens atsegums. Sarkanajās smilšakmens klintīs ir izveidojušās vairākas seklas alas. Ideāli piemērota vieta fotografēšanai, piknikam un atpūtai. Krasta ainava ir īpatnēja un neparasta. Te ir klintis, te ir alas, te ir akmeņi.... un neatkārtojamā jūra. Vidzemes akmeņainā jūrmala ir bagāta ar skaistām jūras piekrastes ainavām. Veczemju klintis ir gan izmēros apjomīgākais klinšu atsegums jūras krastā, gan viegli sasniedzama vieta, tāpēc kļuvusi par vienu no visvairāk fotografētajām piekrastēm Latvijā. Vēl skaistāk esot saulrietā, varot sanākt arī labas kāzu fotogrāfijas, tā dzirdam runājam. Arī mēs fotografējam un fotografējāmies. "Varbūt fotoaparāts ir tieši tas, kas mums palīdz mobilizēties neparastu un skaistu vietu meklējumos?" - saka kempinga "Klintis" mājas lapas īpašnieki.

Uzzinājām arī, ka klinšu apkārtnē uzņemti skati Rīgas kinostudijas filmām "Nakts bez putniem" un "Ilgais ceļš kāpās". Arī mūsu ilgais ceļš beidzas ar patīkamu nogurumu, vēja sārtinātiem vaigiem un daudz pozitīvām emocijām par brīvdienām Vidzemes jūrmalā.

foto - Andris.GSeko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais