Gatavošanās lielajam ceļojumam (līdz startam 229 dienas 9 stundas un 40 minūtes)

  • 2 min lasīšanai

No šī brīža sākšu rakstīt par to, kā notiek gatavošanās lielajam ceļojumam. Jā jā, kādam tas varbūt ir ikdiena, kādam parasta lieta, kādam tas būs mazais ceļojums bet man tas būs lielais un vēl jo vairāk ka tik tālu nav būts. NU labi, vienreiz biju gandrīz tik tālu bet tas jau bija sen.

Dienasgrāmatas ieraksti noslēgsies ar pēdējo ierakstu, piedzīvotā apkopojumu, pēc atgriešanās mājās.

Sākšu ar to, ka jau mani jau sen nepamat nepārvarama vēlēšanās apmeklēt ASV un beidzot šī doma sāk pamazām pārtapt realitātē. Pirms es ko konkrēti plānoju, nostādīju mērķus:

1. nosacījums: gribu uz ASV.... izpētot skyscanner saprotu, ka no rīgas pa tiešo vienīgā vieta ko varētu vēl atļauties ir NYC> domāts darīts, pētu, skatos... jā, kaut kad ir iespējams, ne dārgi. Nakšņošanu arī var dabūt Hārlemā pa lēto tomēr....

2. nosacījums: nekādi long haul lidojumi bez bērniem. Galu galā esmu peitiekami izbraukājies road tripos pa eiropu bez viņiem tāpēc uzskatu, ka arī viņi ir pelnījuši ceļojumu kopā. Nu labi, štrunts ar visu, plānojam... tomēr ko viņi darīs NYC?? laikam nekas vairāk par brīvības statuju, centrālparku un Kevina Makkalistera apmeklētajām vietām arī nebūs. Vai ir vērts lidot tālu tālu tikai lai šīs vietas apmeklētu.... nē...., ar bērniem noteikti nav ko meklēt

3. nosacījums: gribu tur kur silts.. nē nē, NYC noteikti atkrīt bet ir problēma - no RIX uz siltām vietiņām ir stipri sālīti> Labi, domāts darīts un risinājums rokā: no Arlanda (Stockholm) uz LAX (Los Angeles), San francisco (SFR) vai Miami (MIA) - izmaksas aptuveni vienādas.

4. nosacījums: jādomā par bērniem..... un viennozīmīgi izkristalizējas Miami (ar tuvējo jauko vietu - Kennedy Space Center, Orlando atrakciju parki un Everglades purvāji) - zinu, ka bērniem patiks un arī viņi ir sākuši skaitīt jau dienas lai arī līdz tam vēl ilgi.

5. nosacījums: apm. 2 nedēļas uz vietas dēļ kā arī izvēle izdarīta par labu martam nevis novembrim jo atvaļinājuma dienas esmu pamatīgi iztērējis vairākos eirotripos

Izpildot visus šos nosacījumus izlēmu par labu Miami 2016. gada martā.

nu ir laiks biļešu rezervācijai: man kā standarta letiņam, kam gribas visu par neko un kam ir budžets limitēts jāsāk darbities radoši. Meklējot reisus no rīgas (es domāju vienā rezervācijā)ieraugu tāaadus ciparus ka pāriet jebkāda vēlēšanās kau tkur lidot.

Tad iedomājos - var taču paskatīties, kā būtu lidot no tuvējām valstīm. nav takš grūti ar skyskaneri paskatīties. Rezultāts ir tāds, ka paliku pie Stockholm Arlanda ->Lomdon Heathrow->Miami international.

Nav ko gaidīt, jāpērk nost. Tā nu es esmu ar 3 biļetēm turp atpakaļ.

Pēc tam, apskatoties lidojumu laikus sapratu, ka braukt ar prāmi no rīgas nebūs prātīgi, tāpēc arī tur atsevišķs lidojums. Prom ceļojot būs jāpārlaiž nakts Arlandā bet vai tas ir grūt? Atradu lidsabiedrību kas aizvedīs uz turieni un atpakaļ arī.

tātad - biļetes ir rokā, kas ir visdārgākā pozīcija no visa, laiks vēl ir, pamazām jāapaudzē ar visu pārējo nepieciešamo:

šobrīd zinu to, ka auto ņemšu otrajā dienā pēc ielidošanas un tas jau ir norezervēts

Korekcijas (un daži papildinājumi) šim tekstam gaidāmas tuvākajā laikā. Nākamais update gaidāms aptuveni pēc mēneša. Līdz frebruāra vidum gatavošanās updates būs reizi mēnesī. Līdz februāra beigām: reizi nedēļā, tad reizi dienā. Ceļojuma laikā - centīšos live ar bildēm un video katru dienu.Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais