Latvieši Eiropas Kalnos

  • 1 min lasīšanai

Nu skaidrs,ka ar Horvātiju viss vēl nebeidzas ! Pēc vienas ,,Paradīzes,,-dodamies tālāk-uz nākamo,uz Austriju.Šoreiz gribam mazajiem parādīt dažas no Austrijas skaistākām vietām.Viena no tādām,neapšaubāmi,ir ,,Grossglockner Hochalpenstrasse,,.Šis skaistais Alpu ceļš sākas pie jaukas pilsētiņas-Heiligenblut un turpinās,pāri kalniem,līdz Bruck.Šo ceļu būvēt sāka 75 gadus atpakaļ un tas ir maksas ceļš.Cenas redzat paši,varbūt noder.

Nu,jā,dzīvē nekas nav par velti....Jāpiebilst,ka uzbraukt līdz galam ir labs pārbaudījums katram auto-it sevišķi tiem,kuriem švakas ,,dvēselītes,,.Arī mūsu Toyota Previa,kuram jaunības gadi jau ir aiz muguras,turklāt vēl piekrauts ar 7.pasažieru mantām,ledusskapi,jumta bagāžnieku,tas bija īsts pārbaudījums ! Bet ne jau velti Toyota tiek uzskatīta par vienu no uzticamākiem auto.

Un tā nu veiksmīgi uzbraucam pašā augšā,uztaisam bildes un mēģinam ieraudzīt kādu ,,Murmeltier,, nulatviski-murkšķi,bet tie kaut kur noslēpušies.Nekas,nopērkam suvenīrus,paelpojam svaigo Alpu gaisu un dodamies lejā pa serpentīniem.Pavisam maršrutā ir 29.,,Kehre,, nu tas ir,serpentīnu līkumi.

Naktsmājas mums ir pasūtītas Mairhofen,Ferienwohnung,jeb latviski-viesu namā.Laiks ir karsts,esam to paņēmuši līdzi no Horvātijas.Termometra stabiņš rāda +29 C ! Vakarā ,kad vēsāks,ejam pastaigā pa Maierhofeni.Pilsētiņa atrodas dažus kilometrus no Zell am See kūrortpisētas.

Otrajā dienā agri,dodamies uz Kaprun Stausee.Noliekam savu busu atpūsties un ar speciāli aprīkotu autobusu,kam bremžu sistēma pielāgota ilgstošai braukšanai pa kalniem,dodamies augšā uz Stausee Kraftwerk.

Brauciens ilgst 30.minūtes un tas ir īsts piedzīvojums-jebkura vecuma cilvēkam ! Vispirms jāizbrauc vairākiem,gariem tuneļiem un tad pa šauru,nenorobežotu ceļu tālāk,līdz Aizsprostam.

Šo iespaidīgo būvi celt sāka 1939.gadā.Celtniecības laikā bojā gājuši simtiem cilvēku,kuriem arī ir uzcelts piemineklis.

Augšā atrodas muzejs,kurā var iepazīties ar visu aizsprosta būvniecības procesu,visu gadu garumā.Var apskatīt eksponātus-ar kādiem instrumentiem tālaika celtnieki strādājuši.Kādu tehniku lietojuši,kā pavadījuši brīvo laiku.Turpat atrodas veikaliņi,kur nopirkt suvenīrus un restorāniņi,kur paēst gardas pusdienas.Varu ieteikt nogaršot īpaši gardo gulašzupu,kādu nekur citur neesmu ēdis.

Augšā satikām arī latviešus,kuri ieteica uzkāpt kalnā-aiz oficiālajām takām,kur staigā tūristi. Jautājām-kāpēc paši nekāpj ? Nevarot,jo visi esot apauti ,,jēzenēs,, nevis kurpēs,vai kalnu kāpēju zābakos.

Jāpiebilst,ka uzkāpjot līdz pašai augstākajai vietai,kur iespējams uzkāpt bez speciāliem rīkiem,jūt nedaudz elpas trūkumu-tas no retinātā gaisa,pie tā jāpierod.

Pēc brīnišķīgajām pastaigām pa kalniem,dodamies atpakaļ uz Mairhofen.Nākamajā rītā agri dodamies uz Štīriju,Fūrstenfeldi,kur atrodas lielākais Eiropas atklātais peldbaseins Freibad Furstenfeld.Tur pavadām četras pēdējās ceļojuma dienas.Laiks karsts-+33 C baseinā ūdens +25 C

Ko vēl vairāk var vēlēties-pēc peldēm Adrijas Jūrā,pastaigām pa Alpiem un peldēm siltajā baseinā ? Nu bet protams-doties uz mājām ! Lai kur ir ļoti,ļoti labi-tik un tā gribas uz mājām ! Esi sveicināta Skaistule-Latvija !Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais