Latvijci u Hrvatsku- nobeigums.

  • 1 min lasīšanai

Visam kādreiz pienāk beigas,bet visam labajam-ātri pienāk beigas.Šorīt konstatējām,ka palikusi vēl pēdējā diena,šeit,Trogirā,Dalmācijā,Horvātijā...Rīt vakarā jau būsim Austrijā,Zell am See.

Deviņu dienu rezumējums-esam brūni,ja ne nēģeri,tad uz mulatu,vai metisu statusu jau pavelkam

Epiloga vietā-dažas atziņas par Horvātiju un horvātiem.Laipnību,viesmīlību un draudzīgu attieksmi-ES horvātiem nav atņēmusi un ceru ka neatņems.Savu kolorītu pa lielam viņi saglabājuši.Pēc savas būtības tā pati atvērtā, slāvu mentalitāte.Jā,kaut kur nedaudz haotiski,pavirši,sadzīviskajās situācijās,bet vai tas ir slikti ? Viņi lietām pieiet ļoti vienkārši,neko lieki nesarežģījot.Ja ,piemēram ,jāierīko pludmalē nobrauktuvi,vai trepītes-nekādu konkursu nerīko-atnāk čalītis,ar dažiem instrumentiem,atved betonu,nogāž,bet vakarā nobrauktuve gatava.Jā,varbūt tā nav līdzena,kā Austrijā,varbūt nav tik simetriski pakāpieni....nu un ?? Uz tādiem sīkumiem viņi neiespringst...

Interesanti kā taisa pludmales ! Vispirms atved lielus akmeņus,kuri izlauzti no klintīm-ieber jūrā,pieber mazos akmenīšus-tad pa virsu uzber smalkus akmenīšus-un gatavs ! Elementāri-ne tāmes,ne konkursi ! Pie mums tā nevarētu,jo neviens tad nevar ,,uzvārīties ,, !!!

Ja ieiesiet tirgū ,kaut ko nopirkt,tad jārēķinās ar to,ka nopirksiet visu ko !!! Tirgoties viņi māk ! Ja pirksi tikai sieru,vai olīveļļu,tad prom tikt varēsiet tad,kad būs piedāvāts viss,ko redzat ! Ja nu galīgi vairs nevar ,,turēt,, tad jāsaka: ,,Mi smo ništo netreba,još sve imamo,, !!! Daudzi mūsu uzņēmēji varētu vēlēties sev tādus pārdevējus !

Transports-nu,tur būtu ko pastāstīt....ja ir zīme-,,apstāties aizliegts,, tas nenozīmē,ka tur neapstāsies ! Piebrauc pie tirgus,ieslēdz avarijkas un iet iepirkties ! Traucē autobusam-nu un ?? Noliek auto uz pārejas...nu un ?? Vienkārši pie tā ir jāpierod-un viss.Man tas netraucē,esmu pie tā visa jau pieradis.Jo,manuprāt,konkrētā valsts ir jāpieņem tāda,kāda tā ir-ar visiem plusiem un mīnusiem.Un es īpaši uz mīnusiem neiespringstu.Man arī Latvijā glāze ir puspilna,nevis pustukša... Ko ieteikt tiem,kuri vēl tikai plāno doties uz Horvātiju ? Mīļie-uz priekšu-,,Dobrodošli u Hrvatsku,, te ir gan ko redzēt,gan ko izbaudīt ! Nepatīk peldēt,ūdens par sāļu,vai par aukstu ? Tad uz Plitvici prom ! Vai uz Dubrovnikiem,Krku,Humu,Pulu,Rovinju....utt...Lai veicas !Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais