Lielais Ķemeru tīrelis

  • 1 min lasīšanai
  • 22 foto

Lielais Ķemeru tīrelis ir iecienīta pastaigu vieta. 50km brauciens no Rīgas un tu jau esi citā pasaulē. Atceros, kad tur biju aizbraukusi pēdējo reizi. Ceļš līdz takām bija bedrīšu pilns, laipas - daļa sapuvušas, citur salauztas. Bet kā tur viss ir mainījies! Iesaku visiem aizbraukt - Latvijas skaistums, sakopta apkārtne un takas - jaunas, svaigas, platas un skaistas!

Braucot pa Rīgas-Ventspils šoseju, viegli pamanīt šosejas malā brūno zīmi ar norādi uz Lielo Ķemeru tīreli. Pagrieziens ir šosejas kreisajā malā (gandrīz pretī pagriezienam uz Ķemeriem). Pa jaunu, nesen uzbērtu ceļu, dodamies garām Ķemeru kapiem un atstājam mašīnu speciāli izveidotā stāvvietā. Tur netrūkst nedz informācijas stenda, nedz galdiņa piknikam, nedz tualetes, kuras šoreiz gan atstājām neizmēģinātas. Tālāk jāiet kājām, jo priekšā visā savā skaitumā stāv sarkans ķieģelis. Agrāk mašīnas varēja atstāt nedaudz tuvāk takām, bet tagad šī stāvvieta paredzēta tikai invalīdiem.

Dodamies dziļāk mežā. Sirds priecājas un tīksminās par Latvijas neskarto dabu un skaistajām labiekārtotajām takām. Visur norādes, jauni koka mietiņi - apmaldīties ir neiespējami. Takas tik ērtas un platas, ka nešaubos, ka pa tām var braukt gan ar bērnu ratiņiem, gan iet ar augstpapēžu kurpēm. Tagad tikai jāizvēlas - Lielo loku vai Mazo loku. Protams, ka mēs izvēlamies pirmo variantu. Tālumā savelkas lietus mākoņi, jūtams, ka sāk jau krēslot, bet mēs tik bezrūpīgi ejam uz priekšu. Ja mežā mūs vēl izsekoja odu bars, tad uz takām šie pazūd. Laikam zina, ka jāliek mūs mierā.

Tālāk viss kā filmās - ejam un ejam, bet gala kā neredz tā neredz. Tas mūs arī nesatrauc - smejamies, pļāpājam, apskatam norādes un priecājamies par skaistajām laipām. Top arī daža laba skaita bilde. Tālumā redzams skatu tornis. Tam ir trīs stāvi un no tā virsotnes var apskatīt visu purvu. Skaisti! Melnie "spoguļi" abās pusēs. Zinām, ka kāju nedrīkst spert nost no laipas ne pa labi, ne pa kreisi.

Taku izstaigāšana, bildēšana un dabas vērošana mums aizņēma vidēji 2 stundas. Kādam noteikti vajadzēs vairāk, kādam mazāk. Šim vakaram iztērējām katra 3 eiro - tik vien kā benzīnam. Mēs, Weekends komanda, noteikti iesakām "aizšaut" līdz Ķemeriem. Tiešām ir tā vērts! Tikai atkritumus gan nemetiet purvā, bet nesiet līdzi līdz atkritumu tvertnei

Aaa, un vēl iesakām ejot taku baudīt putnu dziesmas vai kādu no mūsu ieteiktajām dziesmām:

El Condor Pasa(If I could) - Simon&Garfunkel

I see fire - Ed Sheeren

Poisen & Wine - The Civil WarsSeko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais