Londona trīs dienās

  • 5 min lasīšanai

Londonā ar puisi bijām no vēla trešdienas vakara (03.06.15) līdz agram svētdienas rītam (07.06.15), tātad 3 pilnas dienas. Tā kā es Londonā biju pirmo reizi, vēlējos redzēt un pieredzēt pēc iespējas vairāk, līdz ar to izlēmām iegādāties Hop on/Hop off busa biļetes. Internetā atradu labu piedāvājum no ‘’The Original Tour London Sightseeing’’kompānijas par 26 mārciņām no cilvēka (http://www.theoriginaltour.com/). Viņu piedāvājumā iekļāvās + viena diena par brīvu, līdz ar to viņu pakalpojumus varējām izmantot 2 pilnas dienas. Un jāsaka godīgi – pārsteidzoši labas un izdevušās 2 dienas, jo ne tikai tikām izvedāti par visām ‘’must see’’ vietām, bet pa ceļam varējām arī klausīties audio gidā un līdz ar to labāk iepazīt Londonu un tās vēsturi.

Mūsu biļetēs iekļauts bija arī city cruise. No Westminster (netālu no Big Ben) ar kuģīti skaisti aizbraucām līdz Greenwich, kur izkāpām un aizgājām uz Karalisko Griničas observatoriju, kam bija liela nozīme astronomijas un navigācijas attīstībā. Tā ir arī pazīstama kā vieta, caur kuru iet Griničas (nulles) meridiāns. Ieeja astronomijas un navigācijas rīku muzejā maksāja 9 mārciņas, tāpēc nolēmām, ka labāk mazliet pasauļosimies un izbaudīsim fantastisko skatu no kalna galotnes, kurā observatorija atradās.

Vēl viena lieliska priekšrocība mūsu biļetēm iespēja doties 3 dažādas walking tūres (katra 90 minūtes ilga). Ceturtdienā devāmies ‘’Changing the guard’’ tūrē. Kolosāls gids un vienreizēja pieredze kopā maršējot ar Bakingemas Pils sargiem. Nākamā dienā devāmies ‘’Rock ‘n’Roll’’ tūrē, kur atkal priecēja super jautrs un interesants gids. Šīs tūres laikā izstaigājām Bītlu, Rolling Stones, David Bowie, The Sex Pistols un citu slavenu rokenrolla leģendu takas. Nebiju ticējusi, ka šī būs tā tūre, kas Londonai manās acīs iedos sava veida dvēseli. Trešajā dienā devāmies ‘’Jack the Ripper’’ tūrē, kuras laikā devāmies pasaules slavenā sērijveida slepkavas takās. Atkal ļoti labs gids un interesanta pieredze. Atgādināšu, ka visas 3 ekskurisjas ir iekļautas tajās 26 mārciņās un ja ir luste, tad tās visas ir iespējams pieredzēt arī vienā dienā. Pirmā tūre sākas 10:30, otrā 13:00 un trešā 15:30.

Tā kā tikām lutināti ar saulainām un siltām dienām, pēc iespējas vairāk centāmies būt ārā. Vienīgie muzeji, ko apmeklējām bija The British Museum – iespaidīga ēka, kur ieeja ir bezmaksas un Madame Tussauds muzeju, kur ieeja gan ir padārga – pāri 30 mārciņām. Mūsu hop on/hop off kompānija piedāvāja vairākus muzeju biļetes ar mazām atlaidēm. Taču cenā neslēpās tas labums, bet gan iespējā nestāvēt rindās. Lai gan katrs par biļetēm samaksājām 31 mārciņu, lepni varējām paiet garām vismaz 300 cilvēkiem. Jau agrā rītā uz muzejiem rindas ir tik garas, ka asti nemaz redzēt vairs nevar. Rindas ir uz biļešu kasēm un rindas ir uz ieejām. Es nešaubos, ka cilvēki tādās rindās var pavadīt pat vairākas stundas. Mūsu biļete (kas vēl pie tam bija lētāka) noteikti izglāba mūsu dienu, jo muzejā bijām 10 minūtēs. Teikšu tā, ka lielo pūļu dēļ, kas rindās stāv, lai nofotogrāfētos ar katru vaska figūru, mana pieredze nebija tā labākā. Vienīgais, kas man tiešām patika bija šausmu istaba un 4D filma par supervaroņiem, taču ne 31 mārciņas vērta.

Vispār ieejas atrakcijās bija salīdzinoši dārgas. Piemēram, lai uzbrauktu The Shard tornī vai panorāmas ratā, no kura paveras skaists skats uz pilsētu cilvēkam ir jāšķiras no aptuveni 30 mārciņām. Mums noveicās, ka kuģīša tūres laikā, gids pieminēja Sky Gardens, kas ir tieši pretī The Shard tornim (pretējā upes krastā), kur var uzbraukt par brīvu. Pirms 18:00 brauciens augšā ir jāpiesaka online, taču pēc 18:00 var stāvēt dzīvajā rindā. Man šķiet, ka pēc 22:00 augšā gan vairs nevienu nelaiž. Kad ieradāmies ap 20:00, rinda bija ļoti gara, taču laimīgā kārtā tā gāja ātri uz priekšu. Skats bija neaprakstāmi skaists un visa atmosfēra, kas tur augšā valdīja bija kā no filmas. Mēs nožēlojām, ka nebijām pasūtījuši vakariņu galdiņu vienā no Sky Gardens trim resorāniem. Cenas starp citu ļoti normālas. Lai nu kā, baudījām kokteili, skatu un dzīvo mūziku. Nezinu, vai viss tik galanti tur bija, jo tā bija piektdiena, taču noteikti iesaku šo vietu ikvienam!

Naudas taupības nolūkos, sākumā plānojām, ka transportam izmantosim tikai hop on/hop off busu un, kur tas nebūs iespējams – iesim kājām. Protams, šis plāns atcēlās, jo sapratām, ka tā pazaudēsim pārāk daudz laika. Lai tā nenotiktu, iegādājāmies Oyster card (kaut kas līdzīgs e-talonam). Depozīts ir 5 mārciņas un par ceļu atkarībā no atāluma maksa ir aptuveni 1,2-2 mārciņas. Pietam, ja vienā dienā ir notērēts vairāk kā 6,5 mārciņas, pārējie braucieni tajā dienā ir par brību. Visa naudiņa, kas paliks pāri, ieskaitot depozītu var tikt atgūta ceļojuma beigās. Jāatceras gan, ka summa beigās nedrīkst pārsniegt 10 mārciņas. Perfekts risinājums tiem, kas dzīvo tālāk no centra un Londonā ciemojas tikai pāris dienas.

Tā kā mūsu ceļojums bija ļoti spontāna ideja, viesnīcu meklējām pēdējā dienā. Cenas, protams, bija astronomiskas, pat viesnīcām, kur cilvēki tripadvisor salikuši bildes ar kožu sakostām rokām. Beigās atradām The Marks Hotel ar salīdzinoši labām atsauksmēm, salīdzinoši tuvu centram un salīdzinoši normālu cenu. Kā pēdējā mirkļa risinājums šī viesnīca ir laba, taču, ja ir laiks, tad gan iesaku viesnīcu/hosteli meklēt laicīgi.

Tiem, kas ir shopacholics, Londona ir perfekti piemērota vieta. Iepirkāmies ne pa jokam. Neticamā kārtā vienīgajai latvietei, kam mūsu ceļojuma laikā uzskrēju virsū bija mana vairākus gadus neredzēta draudzene/basketbola komandas biedrene Hilfigera veikalā. Tā kā viņa tur strādāja, visam dabūjām 50% atlaidi. Šī saskriešanās bija pavisam nejauša un gaužām neticama. Pasaule gan ir maza. Protams, Primark un TK Maxx arī tika patīrīts. Galvenā shopping iela ir Oxford st., kas ir pilnīgi crazy. Kā mana draudzene aprakstīja – Stockman trakās dienas, tikai 10 reizes trakākas.

Kopumā ceļojums bija izdevies. Cilvēki ļoti izpalīdzīgi un mani pārsteidza britu īstenībā ļoti labā humora izjūta. Vienīgais trakais moments bija braukšana mājās. Caur Ryanair bijām nopirkuši biļetes uz transfera busu (National Express) no Luton lidostas uz Victoria bus station un atpakaļ. No lidostas viss bija kārtībā, taču, kad 4 no rīta centāmies tikt atpakaļ, mūsu biļetes autobuss nepieņēma. Teica, ka caur Ryanair pērkot, mūsu biļete skaitoties Stand By, kas nozīmē, ka vietu dabūsim tikai, ja vietas būs, taču visi tās dienas autobusi jau esot pilni. Pēc mazas sirdslēkmes un cenšanās kaut ko mainīt, tomēr palikām autobusa pieturā. Nespēju šim absurdam noticēt, taču beigās tomēr atradām citu autobusu GreenLines, kurš uz Luton kursē netālu no Victoria bus station. Kad knapi to noķērām, mums paziņoja, ka maksāt var tika skaidrā. Naudas uz rokas mums vairs nebija, tāpēc savā panikas apdullumā ieskrēju busā un skaļi paziņoju mūsu situāciju, cerot, ka kāds varēs aizdot mums naudu biļetei. Laimīgā kārtā atradās viena līdzjūtīgā, kas beigās izrādījās brauca ar to pašu lidmašīnu un priecīgi mārciņu vietā pieņēma kronas (braucām uz Kopenhāgenu). Pa ceļam uz lidostu prātoju, vai es pati šādā situācijā būtu apžēlojusies par cilvēku un palīdzētu, ja varētu. Galu galā tās bija 20 mārciņas, ko divi jaunieši jautājām! Lai nu kā, biju pozitīvi iespaidota un neizsakāmi pateicīga par šīs bulgāru sievietes atsaucību un izpalīdzību!

No viņas vēlāk uzzināju, ka visslabākais un lētākais veids, kā tikt no teiksim Luton lidostas uz centru ir braukt ar GreenLine busu. Pie šofera varot nopirkt biļeti (abos virzienos) par 15 mārciņiem, tātad nieka 7,5 mārciņas vienā virzienā. Taču pērkot tikai vienā virzienā, tas maksās 10 mārciņas.

Ceru, ka kādam, kas plāno ceļojumu uz Lonodnu ar šo rakstu būšu mazliet palīdzējusi. Nepētīju citas hop on/hop off busu kompānijas, kā tikai ’’The Original Tour London Sightseeing’’, tāpēc nevaru teikt, ka manis izvēlētā ir tā labākā, taču to ieteikt vēlos jebkurā gadījumā. Viņu audio gidu sarakstā ietiplst ne tikai vairākas valodas, bet arī speciāls tulkojums priekš bērniem (tas gan tikai angliski).Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais