Parīze 08.2014

  • 8 min lasīšanai

Parīze

Apraksts tapis ar pus gada novēlošanos, bet tā kā vairāki cilvēki lūdza, lai uzrakstu, tad atvēru bilžu mapi un lēnām/pamazām restaurēju pagājušā gada augusta ceļojuma gaitu :)

Rezervēšana, lidojums, transfērs, transports

Līdzīgi kā Barselonas brauciena gadījumā, arī šoreiz pamanīju, ka Wizzair sācis lidot no Rīgas pa tiešo uz Parīzi un aprīļa beigās paspēlējoties ar Wizzair mājas lapu, atrodu, ka diezgan laba cena ir pēc 3,5 mēnešiem, tas ir augusta sākumā. Mūsu gadījumā cena diviem cilvēkiem turp un atpakaļ ar visu bagāžu ir 195 EUR. Jāsaka, ka šeit ir iekļauta arī Discount cluba biedra maksa 29 EUR, kura arī šajā rezervējumā apmaksājas, jo no katras lidojuma cenas tu saņem 10 EUR atlaidi (ja pareizi atceros). Lidojot turp lidmašīnā neko nepērkam, jo pēc Latvijas cenām tur liekas dārgi, tomēr atpakaļceļā jau pērkam visu pēc kārtas, jo salīdzinājumā ar Parīzi, lidmašīnas cenas liekas ļoti pieņemamas :) Beauvais lidosta uz kuru Wizzair lido, atrodas 1h braucienā ar autobusu no Parīzes Porta Maillot laukuma - biļetes cena 17 EUR no cilvēka. Pati lidosta neliela un tur nekur apmaldīties nevar, jo izejot ārā 100 metru rādiusā ir autobusa pietura. Autobuss komfortabls, tomēr interneta nav, bet tā kā tas bija vasarā, tad ir ko darīt un visu ceļu vērojam apkārtni ;) Ar Francijas transporta sistēmu es nekad tā īsti neesmu sadraudzējies, arī šoreiz izkāpjot no autobusa pagāja 15-20 minūtes kamēr es sapratu, kur ir mūsu metro un kurā pusē jākāpj iekšā. Jau iepriekš biju izpētījis, lai mūsu viesnīca atrastos netālu no centra un netālu no metro un tā tas bija arī realitātē, nevis tikai uz kartes - viesnīca bija 300 metri no metro un dzelzceļa stacijas Gare de Lyon.

Viesnīca

Kā parasti, viesnīcas rezervēšanai veltīju apmēram nedēļu- skatījos vietas, skatījos cenas, salīdzināju rezervēšanas sistēmās un beigu beigās pasūtīju caur booking.com http://www.azurhotel.fr Bija vēlme dabūt ar tādu interesantāku/senlaicīgāku interjeru un pa 99% tas arī tā izdevās … Kāpēc ne 100%, tad tikai tāpēc, ka tur nedaudz prasās pēc remonta un tie TV tādā interjerā izskatījās neveiksmīgi :). Cena, ko man izdevās augusta mēnesim atrast bija 315 EUR par 5 naktīm un vēl bez brokastīm, jo daudzi viesnīcas aprakstā minēja ka 2x lētāk varot paēst ielas pretējā pusē :) Cenas viesnīcām nav baigi vilinošas, bet tādu viesnīcas novietojumu un interjeru diži lētāk neizdevās neko atrast. Šo viesnīcu rezervēju tikai vienu mēnesi pirms ierašanās (nevis agrāk kā parasti veicu rezervēšanu), tas arī viens no iemesliem, kāpēc cena tāda. Ieradāmies viesnīcā pēc 23iem - personāls ļoti izpalīdzīgs un smaidīgs, bet reti kurš saprot angliski. Kad aizgājām uz numuriņu, tad secinājām, ka tas ir sētas pusē un ļoti tumšs. Tā kā man ir vēlme pēc gaišiem un saulainiem numuriņiem, tad otrajā rītā devos pie personāla un jautāju pēc gaišāka numuriņa - protams viņi nedaudz pārprata un iedeva numuriņu ar baltu interjeru, bet sētas pusē un tad atkārtoti skaidroju ‘’sunny; roof; white, bright’’ un izmantoju citus atslēgas vārdus, līdz viņi nedaudz apspriedās un iedeva mums istabiņu pēdējā stāvā uz ielas pusi un ar balkoniņu - tas bija perfekti.

1.diena (07.08)

Tā kā lidmašīna no Rīgas Parīzēs lidostā Bove ielido tikai 18:50, tad neko citu, kā veiksmīgu nokļūšanu viesnīcā nemaz neesam ieplānojuši. Kā jau iepriekš rakstīju, ar transportiem Francijā man nekad īsti neveicas, bet pēc nelielas ‘’ņemšanās’’ esam galā un iečekojušies viesnīcā. Klāt nakts - neko citu arī nedaram ;)

2.diena (08.08)

Tā kā Parīzē bijām jau bijuši, tad mums jau iepriekš bija nopirkta grāmata un šajā reizē (atšķirībā no iepriekšējās), mēģinājām apstaigāt lielu daļu tajā minētos un mums interesējošos objektus. Parīzē, kā jau Parīzē, objekti ir ļoti daudz un katram pašam jāizdomā, kur viņš savu laiku pavadīs. Mēs sākām ar mūsu viesnīcas tuvumā esošo Botāniskā dārza kvartālu. Ejam visos interesējošos objektos pēc kārtas un dodamies tik uz priekšu. Nedaudz līņā, bet ir vasara un lietus ir neregulārs, tāpēc to tā baigi neņemam vērā un dodamies tik pastaigā. Pa ceļam ieraugu kā realitātē/dzīvē izskatās elektromobiļu stāvvietas un to uzlādes ierīces un secinu, ka tā varētu būt diezgan tuva arī mūsu nākotne :) Lēnām pamazām nonākam protams arī līdz Parīzes Dievmātes katedrālei, bet cilvēki tur nenormāli daudz, tāpēc nolemjam tur atgriezties citu dienu no paša rīta. Tas ko ievērojām, ka viņi ļoti daudz un visur ēd tās ‘’bagetes’’. kas mums pirmajā brīdī liekas baigi ‘’bulciskas’’, bet pēcpusdienā, kad jau 3h pāri pusdienas laikam, tad veselīgumam nav nozīmes - nopērkam pirmajā vietā, kur to cena ir kaut cik draudzīga - ja pareizi atceros ap 5,5 EUR gabalā ;) Mājupceļā ieejam blakus viesnīcai esošajā turku veikaliņā un nopērkam ikdienišķo vīnu. Uz manu lūgumu attaisīt, reakcija momentāla un jau pēc 10 sekundēm dodamies uz numuriņu baudīt vīnu/vakaru :)

3.diena (09.08)

Nākamo dienu iesākam ar vienu palielāku parku/mežu (blakus metro pieturai Neuilly - Porte Maillot), kurš ļoti veiksmīgi pielāgots atpūtai no pilsētas, jo ir samērā kluss, neskatoties uz to, ka no visām pusēm to apvij pilsētas kņada. Pēc garas pastaigas, vietējās parka velosipēdu īres dažu eiro apmērā, slēpņu meklēšanas un pusdienošanas parkā uz soliņa, nolemjam atgriezties centrā un dodamies uz Elizejas laukiem - fonā Eifelis, turpat netālu Triumfa arka un visi tūristu trakumi. Augustā cilvēki tur ir ļoti ļoti daudz - fotografējoties jārēķinās ar fanu pūli blakus, aiz muguras un dažreiz arī priekšā :) Objekti šajā apkārtnē ir ļoti daudz, tapēc, katrs protams aiziet apskatīt to kas pašam interesē un kam pietiek spēka ;) Ņemot vērā skaistos laika apstākļus šajā dienā, vakaru izlemjam pavadīt pilsētā, tāpēc dodamies uz viesnīcu nedaudz atvilkt elpu, pārģērbties un tad jau dodamies pa taisno uz Eifeļa torņa apkārtni, kur sajūta tāda kā skudru pūznī - visu laiku aktīva kustība, cilvēki daudz - smiekli, dziesmas un ‘’rožu dāvinātāji’’. Tiem kas nezin, kas ir ‘’rožu dāvinātāji’’, tie ir tādi smaidīgi vīriņi, kas pie jums pienāk, iedod dāmai rozi/rozes ar tekstu ‘’Present from Paris’’ un pēc tam no džeka pieprasa EUR atkarībā no diennakts laika un noskaņojuma. Ja tu iebilsti un neatdod ne rozi ne naudu, tad troksnis tiek sacelts tāds it kā tu viņam maku būtu atņēmis :) :D Kad esiet vakarā/tumsā pie Eifeļa, obligāti sagaidiet to brīdi, kad tas sāk zibsnīt - tas ir foršs skats ;) Arī šoreiz neuzbraucām Eifelī - nepatīk man stāvēt rindās un vēl beigās par to maksāt palielu naudu :)

4.diena (10.08)

Tā kā iepriekšējā dienā bijām nelielā nakts pastaigā, tad pieceļamies vēlu. Dodamies uz Luvras apkārtni - ik pa laikam nedaudz uzlīst, tāpēc ik pa laikam nākas meklēt nojumi. Rinda uz Luvru ir nenormāla, tāpēc kārtējo reizi visu apskatam tikai no ārpuses :D. Tā kā Luvra atrodas netālu no mūsu viesnīcas, tad pusdienās aizejam atpakaļ uz to un pēc tam apskatam viesnīcas apkārtni. Kā jau tādā tūrisma pilsētā, skatīties ir ko visos pilsētas nostūros pat īsti nezinot, kas tas par objektu un kas tas par arhitektūras šedevru. Ar nelielu līkumu atgriežamies Luvras apkārtnē (Tilerī kvartālā). Laika apstākļi ir ļoti mainīgi un Tilerī kvartāla parkā mūs pārsteidz spēcīgs pērkona negaiss. Izmantojam lietderīgi laiku un nojumi - iekožam pie reizes arī ‘’gofras’’, jeb pufīgās vafeles. Pēc padsmit minūtēm lietus ir beidzies un dodamies tālāk līdz nonākam pretī mākslas muzejam pie ‘’Grand Palais’’, kas ir mega izmēra ēka kura šobrīd ir slēgta, bet pa tās lielajām stiklotajām durvīm var redzēt iekšā - tur ir kaut kas interesants un neparasts. Tā arī nesanāca laiks atrast un izlasīt, kas tā bijusi par ēku un ko tur plāno darīt. Pēc tam dodamies pāri upei uz Eifeļa kvartālu un tur plašajos skvēros un laukumos cilvēki atpūšas kā nu kurš māk un grib. Mūs aizrāva kaut kāda spāņu/meksikāņu grupu dejošana, kurā pie vienas mūzikas, bet divās grupās (vīriešu/sieviešu) dejoja ap 40-50 cilvēki plus vēl skatītāji/draugi/paziņas. Vakarpusē laiks sāka ļoti uzlaboties un nolemjam doties vēl uz Monmartru. Tā atmosfēra un tās daudzās mākslinieku bodītes piešķir jauku fīlingu - pilnīgai laimei tur vajadzētu kaut kādu skatu laukumu no kura skatīties saulrietu :) - cilvēki kā jau sezonā, nenormāli daudz un tā burzma mani nedaudz nogurdina, tāpēc dodamies drīz vien jau uz viesnīcu. Monmartrai parasti vajag vairāk par pāris stundām, bet šo kvartālu vairāk bijām skatījuši iepriekšējā Parīzes apmeklējuma reizē.

5.diena (11.08)

No rīta, kā jau katru rītu - krosiņš pa tuvējo apkārtni un tad jau taisamies atkal uz pilsētu. Šīs dienas pirmā daļa ieplānota Luksemburgas kvartālā. Apskatam dažus nelielākus objektiņus un dodamies uz Luksmeburgas pils parku - iespaidīgs parks un perfekti pārdomāts, lai cilvēki uz turieni dotos, nevis sēdētu pie TV ekrāniem. Tur ir visa veida izklaides - tenisi, mini golfi, spēļu laukumi, sauļošanās krēsli utt. Daudzi skrien, daudzi staigā, liela daļa iznākuši palasīt un viens otrs cenšas notvert arī saules starus. Saule ir, bet ‘’ar zobiņiem’’ un ir jāmeklē aizvējš, ja tiešām gribas pasauļoties - mēs izlemjam doties tālāk, nedaudz ieklīstam Montparnasē kvartālā, bet pēc tam jau drīz vien esam atkal Invalīdu kvartālā un konkrēti Armijas muzejā apkārtnē. Blakus muzejam paņemam vienu slēpni un tiklīdz gatavojamies to nolikt atpakaļ, tā uzrodas viens pāris, kas pārāk uzkrītoši grozas slēpņa apkārtnē līdz beidzot tur nobāzējas un mums nākas vilkt laiku… Beigās sākam vērot, ka viņu uzvedība ir neparasta un secinam, ka viņi arī varētu būt saistīti ar slēpņošanu.. :) pēc viena kontroljautājuma, minējums apstiprinās un slēpni nododam tieši viņiem. Tādas satikšanās ir diezgan jaukas un neparastas, jo arī viņi nebija vietējie :) Armijas muzejā iekšā nedodamies, bet apkārtni un pagalmus gan apskatam - tas kas tur mūs visvairāk aizrāva, bija brīvi skraidošie zaķi starp Armijas muzeja skvēra krūmājiem :) … dodamies uz viesnīcu

6.diena (12.08)

Šorīt dodamies pa taisno uz Parīzes Dievmātes katedrāli, jo no rītiem neesot rindas … un tiešām, ieejam katedrālē nestāvot nevienu minūti rindā - pēc fotogrāfijas pulksteņa secinu, ka tas ir bijis 7:30. Iespaidīga celtne un objekts, ko noteikti vajag apskatīt gan no iekšpuses, gan no ārpuses. Principā jau abas tās salas uz upes ir interesanti tūrisma objekti, bet visu paspēt ir nereāli, ja protams to nedara mazā riksītī ;) Pie katedrāles ir viens ‘’Mīlestības’’ tiltiņš uz kura ir pieslēgti pārdesmit tūkstoši ‘’laulību’’ atslēdziņu. Interesanti, ka tieši tur ir uzsākusies akcija, kuras pamatideja ir atgādināt par tādu pieslēgto atslēgu slikto ietekmi uz tiltu konstrukcijām. Konkrētajam tiltiņam tas tiešām ir pat ļoti akūti problemātiski, jo tilta konstrukcijas zem to atslēgu gūzmas vispār nevar pamanīt ;) Vēl dodamies nelielā suvenīru shopingā un tad jau atpakaļ uz viesnīcu, lai gatavotos mājupceļam - lidmašīna 19:20, bet vēl ceļš līdz tai. Te nācās nedaudz pastresot, jo ierodoties autobusa pieturā uz lidostu, mūs sagaidīja 30-45 minūšu rinda. It kā jau laika rezerve bija, bet tomēr, stāvēt tik garā rindā nav diez ko patīkami, ja zini, ka lidmašīna tevi diez vai pagaidīs. Tomēr viss beidzās labi, jo vienā brīdī rinda ļoti strauji sāka kustēties, jo sāka ‘’komplektēt’’ 2-3 autobusus vienlaicīgi ;) Pēc stundas jau lidostā un tad jau iestājas miers ;) Pēc Parīzes cenām, lidmašīnas cenas liekas tik patīkamas, ka lidmašīnā pat atļaujamies paēst :D

Neskatoties uz to, ka Parīzē jau ir būts, un cenas tur augstas, tomēr pilsēta kaut kā aizrauj un gan jau ka brauksim vēl.

Nedaudz par velosipēdu īri Parīzē: Mēģināšu izstāstīt kā notiek velosipēdu izmantošana, jo tur ir ļoti daudz vietas, kur tos var paņemt un atkal novietot. Kā jau parasti - pirmajā brīdī sistēma liekas neizprotama un nav skaidrs kāpēc visādi kodi, pini un kartes ievietošanas. Mēģināšu izstāstīt kā tas notiek - vispirms izmantojot bankas karti tiek nopirktas tā saucamās īres atļauja, kuras maksā kaut kādi 2 eiro diennaktī, bet papildus viņi rezervē summu velo drošības naudai (ja pareizi atceros 150 EUR), tā protams pēc tam atgriežas kontā. Īres atļaujas pirkšanas laikā jums ir jāizdomā kods, kurš pēc tam tiek izmantots pie riteņa saņemšanas. Pēc tam spiežam pogu par riteņa īri un ievadam vispirms kvīts kodu un pēc tam paša izdomāto kodu un braucam :) - pirmā pusstunda bez maksas, tas nozīmē, ja paveicas un pa ceļam ir citi velo punkti, tad mainat riteni un atkal pus stunda bez maksas. Nododot riteni pie nākamā tiksiet pēc dažu minūšu pauzes, tāpēc noliekot iepriekšējo, pāris minūtes iepauzējiet pirms mēģiniet ņemt nākamo ;)Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais