Barselona

  • 7 min lasīšanai

Rezervēšana

Kāpēc lidojām uz Barselona - tāpēc ka Wizzair ir sākuši tiešos reisus no Rīgas un nedaudz paspēlējoties ar mājas lapu un rezervēšanas laikiem tika atrasts lētākais periods ceļošanai. Atlaidi ceļojumam izmantoju papildus izsudināto akciju, ka rezervēšana ar mobilām ierīcēm bija par 20% lētāk plus vēl esmu ‘’Discount cluba’’ biedrs (vēl atlaide). Rezultātā biļetes ar papildus paņemtu ‘’priority boarding’’ izmaksāja 86 eiro (2iem cilvēkiem) plus bagāža 64 eiro (2iem) … Iepriekšējā lidojumā izdevās sagaidīt arī akciju uz bagāžas rezervēšanu, bet šoreiz līdz pat pēdējai dienai gaidīju un nekā … :( Arī viesnīcas rezervēšana man ir process uz vismaz nedēļu - vispirms mēģinu saprast, kur, tad izvēlos pāris viesnīcas, kas liekas ok un tad meklēju rezervēšanas sistēmu, kurā tā uz konkrēto periodu ir vislētākā. Šajā reizē Hotelclub bija letāks, jo rezervējot laicīgi, tika pieškirta 35% atlaide - rezultātā www.confortelauditori.com dabūjām pa 320 iero uz 7 naktīm ar visām brokastīm.

Lidojums, lidosta, transfērs, transports

Lidojumam sagatavojāmies iekopējot planšetē filmas, bet to 3:30 laikā tāpat paspējām tikai 1 filmu noskatīties … To kam nebiju gatavojies, ka apkārtējais fons ir pārāk skaļš un līdzpaņemtās austiņas bija nedaudz paklusu, lai pinlvērtīgi baudītu filmu … Izlidošana īpaši nekavējās un arī galā bijām laicīgi, tas ir ap 22iem vakarā. 15 minūšu pastaiga pa lielo lidostu un esam tikuši laukā un turpat uzreiz diezgan uzskatāmi ir atrodams A2 buss, kas no T2 termināla brauc uz Katalonijas laukumu. Cena laba 5,90 EUR katram, plus bonuss Wifi par brīvu … tomēr ilgi neiznāk to baudīt, jo jau pēc kādām 20 minūtēm bijām centrā. Dienas laikā varbūt ir ilgāk. Ceļu līdz hotelim ejam ar kājām, jo jau iepriekš paskatījos ka tas ir 15 minūšu gājienā, līdz ar to bija iespēja ieiet nopirkt par normālām cenām padzerties :) Atgriežoties pie lidošanas - gandrīz katrā lidojumā kurā esam, ir vismaz 2-3 cilvēki, kas nav pamanījuši ne to cik somas drīkst ienest lidmašīnā un īsti nesaprot, ka ir vai nu mazā rokas bagāža vai lielā nevis ‘’mazā UN lielā’’ - rezultātā cilvēkiem nākas šķirties no apmēram 60 eiro. Pa Barselonu pārvietojāmies ar kājām vai ar metro - nopirkām katram biļeti 10 braukšanas reizēm par 9,5 EUR un gandrīz pietika

Pilsēta, 1.diena

Jau iepriekš bijām lasījuši dažādus aprakstus un aptuveni sapratām ko gribam redzēt, bet es esmu no tiem, kas baigi neplāno, jo atvaļinājums ir laiks atpūtai, tad nu pirmajā dienā paņēmuši hotelī pieejamo tūrisma karti devāmies garajā pastaigā (kopā ap 23km) pa pašu centru iekļaujot lielu daļu aprakstos minētos objektus. Bijām daudz lasījuši par kabataszagļiem, tāpēc piedomājām par uzkarinātajiem makiem, fotoaparātiem, bikšu kabatām un vaļējām jakas kabatām, līdz ar to nekādu starpgadījumu nebija … ;) Tas ko uzreiz pamanījām, tad pilsētā ir tiešām daudz padomāts par tūristiem, plaši trotuāri, soliņi, parki, skaidra satiksme utt., bet tas ko es personīgi pamanīju, ka tualetes ir maz un netīras - tas tā salīdzinot ar Parīzi un Londonu. Protams mēs pēc tam pieskaņojāmies un skatījāmies, lai maršrutā ir kāds lielais veikals vai McDonalds vai kaut kas tmldz. Centra objektu apskati es pat nedomāju detalizēti uzskaitīt, jo to tur ir daudz un atkarībā no interesēm var pieturēt ilgāk vienā vai otrā vietā ;) Viens no objektiem, ko varu minēt ir Kolumba statuja un uzbraukšana tajā, jo tas ir salīdzinoši lēti (4,5 EUR) un skats no tā ir labs ;)

Pilsēta, 2.diena

Dodamies slavenā Olimpiskā centra virzienā un ap to esošajā kalnā. Tur ir daudz objekti - pils, parki vairāki, strūklakas un labs skats uz industriālo ostu - un tā ir labs piemērs, ka arī tādas vietas var izskatīties labi un būt interesantas tūristam. Olimpiskā centra un stadiona apmeklējums ir bez maksas, cilvēki maz, sajūtas interesantas, jo viss ir mega liels un nepierasti neapdzīvots. Lai pastaigu atsvaidzinātu, ik pa laikam pameklējam arī kādu slēpni (www.geocaching.com) un tie Barselonā ir daudz. Visus neņemam, bet nu tie kas ir pa ceļam, to mēģinam atrast. Otrajā dienā brīžiem smidzina, bet tas ir tik neliels, ka izlemjam pat neiet telpās vai doties atpakaļ uz viesnīcu. Kalns aizņem daudz laika, tāpēc diži citu virzienu nemaz neskatamies un apskatam visu, kas ir pa ceļam - tajā skaitā kapsētu, kas savā ziņā atgādina daudzdzīvokļu māju ar durtiņām logu vietā un aiz katrām durtiņām ir kāda persona vai pat ģimene … Pēc tam vēl paŗis līkumi pa kalnu un dodamies meklēt pusdienas - atrodam kaut kādu ēstuvīti (laikam jau itāļu) un mēģinam kaut ko izvēlēties, bet galu galā paņemam kaut kādus makaronu ēdienus un klāt vīns - pudele, jo atsevišķas glāzes ir salīdzinoši reta parādība. Nav tā ka nav, bet cenas pārsvarā ir par pudeli. Tāda pasēdēšana mums ‘’izgriežas’’ uz kādiem 45 EUR, kaut gan baigi pārēdušies nebijām :)

Velo diena, 3 diena

Pilsētā ir ļoti daudz velo novietnes ar vietējiem velosipēdiem, bet tūrisma centrā, kas atradās zem Kolumba statujas, uzzinājām, ka tās paredzētas vietējiem un tur ir gada maksa … līdz ar to tūristiem jāmeklē lokālās velo īres. Nedaudz pameklēju interenetā, bet neko īpašu neatradu, tad nu ņēmu to, ko mums viesnīcā izdevās bukletos atrast. Konkrēti neminēšu, jo neatceros un nevaru arī atrast, bet nākamajās dienās ievēroju, ka netālu no jahtu ostas ir daudz vietas kur tikt pie riteņiem un par labākām cenām (man liekas ka mēs samaksājām 24 eiro par dienu par abiem riteņiem). Lai nu ko, bet Barselona ir ļoti ļoti atvērta velosipēdistiem - velo celiņi ir praktiski visur un ērti un pārskatāmi. Mēs pabraukājāmies apmēram šādi http://goo.gl/h8QrYV - un bijām pārsteigti, cik viņi ļoti labi izmanto upes tuvāko apkārtni, kurā bija izveidota plata asfaltēta zona pa kuru brauca ar velo, skritulenēm un skrēja - kā arī veiksmīgi izmantota josla starp to ceļu un upi, kur bija nopļauta zālīte un cilvēki piknikoja, spēlēja spēles, tajā skaitā futbolu. Tas par ko var pārliecināties prakstiski visās pilsētās, jo tālāk no centra, jo zālīte garāka, jo miskaste lielāka, jo celiņi/trotuāri šaurāki un nesaprotamāki. Bet patīkami ka centrs toties perfekts :)

Pilsēta, 4.diena

Diena paredzēta Gaudi parkam un tā apkārtnei - negribētu teikt ka biju baigi sajūsmināts, bet ja reiz tur esmu aizbraucis, tad programmas minimālo/bezmaksas versiju gribējās apskatīt. Lai visu redzētu un visam pieietu pavisam klāt, tad tur bija jāmaksā un ir lietas par kurām neesmu gatavs maksāt. Tas kas mums likās neparasti pa ceļam uz to parku bija elevatori brīvā dabā - tas ir jocīgi, ka tev nav jāvelkas pa trepēm uz augšu, bet tu vienkārši uzkāp uz elevatora un vairākās vietās tādi ir ierīkoti pa visu Barselonu :) Gaudi parks, neskatoties uz nesezonu, bija diezgan pilns ar cilvēkiem - tas man nekad nav paticis, tāpēc ilgi neuzkavējāmies un devāmies staigāt pa parku … mēģinājām meklēt arī kādu slēpni, bet tur nu gan bija tā, ka atlika tikai nokāpt no maģistrālās takas, kā viss ‘’nomīnēts’’ :) - nu tad neko, staigājām pa takām :) Netālu no Gaudi parka ir tāds smuks uzkalniņš un tā kā tur bijām jau vēlā pēcpusdienā, tad devāmies tajā augšā, lai paskatītos saulrietu. Mēs nebijām vienīgie romantiķi - tādi bija vēl kādi 7-8 ķīnieši un aptuveni tikpat liela kompānija bija no vāciski runājošas valsts … plus vēl pāris vientuļnieki :) Tur nu bija ko pamācīties, kā taisīt pašiņus :D

Montserati, 5.diena

No pilsētas ļoti labi var redzēt tuvējos kalnus, tad nu šajā dienā izdomājām doties turp. Pa ceļam sastapāmies ar kaut kādām sporta aktivitātēm - riteņbraucējiem un skrējējiem, kas pa kalniem brauca/skrēja neparasti/bīstami ātri. Tibidabo kalnā tikām ātri, neizmantojot tos visus tramvajiņus, bet pa takām, kas tur ir diezgan daudz. Uzkāpuši secinājām, ka tas ir par maz un tā kā bija pasakains laiks, nolēmām doties uz Montserati klosteri un tur esošajiem kalniem. Transporta sistēma tur ir ērta un ātra - drīz vien nonācām vilciena/metro stacijā Espanya un no tās dodas viens vilciens ar pārsēšanos uz kalnu tramvaju pa tiešo uz Montserati. Stacijā ir atsevišķs kiosks kur var uzzināt kā nokļūt un arī nopirkt biļeti 38 EUR pa diviem turp un atpakaļ. Tas ir diezgan lēti, ja ņem vērā, ka tas ir kaut kādus 60km tālu un pieved tieši pie klostera un salīdzinoši augstu kalnos ;) Tā ir apkārtne (kalni), kur es kādreiz atgriezīšos, jo bez kalniem es nevaru :) Izmetām līkumu pa kalniem un pēc tam vēl ieskrējām klosterī apskatīt slaveno ‘’melno’’ skulptūru. Sorry - es neesmu no tiem, kas baigi ir meties uz vēsturi, tāpēc to iegāju apskatīties vairāk ķeksīša pēc un tāpēc ka manai mīļotai interesēja :) Vilcienā varēja dzirdēt divas valodas - angļu un krievu, jo pārējie uzvedās nedaudz klusāk :D

Akvatorijs un veikali, 6.diena

Tā kā laika prognoze jau vairākas dienas ziņoja, ka līs, tad šo dienu uzreiz ieplānojām pa telpām. Vispirms Akvatorijs - liels un pārdomāts, lai būtu interesanti arī nepacietīgajiem skatītājiem. Tur ir ko redzēt - varbūt ka pat ir to 40 EUR (par abiem) vērts, es nezinu, bet nu kaut kur arī tādās vietās ir jāieiet, ja reiz reklamē, ka labs :) - pēc tam dodamies iekarot veikalus - C&A, H&M, Bershka un vēl pāris veikalu tīkli … Nav mums vēlme brīvdienās doties uz Rīgu ieprikties, tapēc ceļojumi ir lieliska iespēja papildināt savu garderobi. Cenas tādas pašas kā Latvijā, varbūt kaut ko vairāk var atrast un varbūt kaut kas lētāks, bet kopumā tas pats :) Lielas un pufīgas lietas nepirkām, jo mums tas viss vēl ir jādabū iekšā somās un bagāžā ;)

Pēcpusdienā lietus pierima un vēl paspējām aizbraukt uz ‘’dzīvžoga’’ labirintu. Biju nedaudz skeptisks pret to pasākumu pirms ieraudzīju, ka tas viss kopā izskatās pat ļoti labi, riņķī ir vēl izskatīgs parks ar skulptūrām un arhitektoniskiem veidojumiem.

Pilsēta, 7.diena

Pirms izbraukšanas diena - saliekam somas, izčekojamies īsi pirms laika no viesnīcas un sarunājam, ka līdz lidmašīnai somas varam atstāt viesnīcā. Ejam vienkārši neko nedarīt - klimstam :) nedaudz paliek vēsi, jo temperatūra ir kādi +9C un meklējam vietu kur iekost un pasildīties. Beigu beigās pie pašas jūras atrodam paliela izmēra ēstuvi, kur par 11 EUR viens cilvēks var izvēlēties pirmo, otro un saldo ēdienus, bez dzeramajiem … Kopā ar vīnu mums tas atkal sanāk uz 40 EUR … Ejam pēc somām un dodamies uz lidostu … atgriežamies LV ;)

Ēšana

Tas ko mēs jau pēdējos gadus ceļojot daram - ņemam līdzi pārtiku vismaz vienai ēdienreizei dienā - Dobeles putriņas mazajās pakās, rolltoni, musli, rieksti. Esam nopirkuši tādu mazo 0,7L ‘’čaiņiku’’ un tur uzvāram ūdeni gan ēšanai gan kafijai, ja nu gadījumā nav viesnīcā paņemtas brokastis un ir jātiek galā ar savu kafijas atkarību :) Pārsvarā visur uz vietas par LV cenām var nopirkt jogurtus, augļus, kaut kādas ātrās gaļiņas, ko piekost klāt. Kā jau tūristiem, ir grūti atrast uzreiz tādu ēstuvi, kur nebūtu jāatstāj vienā ēdienreizē nauda ar kuru LV ēdu 1 nedēļu :). Protams pamēģinājām arī vietējo virtuvi - paelju (kādi 14 EUR porcija) un sangria vīnu, bet nu nebijām tādā sajūsmā, lai par to ikdienā maksātu lielu naudu :) Daini! - uz tavu pieminēto restorāniņu netrāpījām ;)

Kopsavilkums

Spānijā noteikti atgriezīšos, bet visticamāk uz kādu piekrastes pludmali un siltākā laikā - šoreiz (janvāra vidū) temperatūra bija ap 10-12C. Bet vismaz vienreiz jebkuram iesaku uz Barselonu aizbraukt.

Gan jau kaut ko aizmirsu pierakstīt, bet ja nu atcerēšos, tad papildināšu ;)Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais