Rupit pilsēta

  • 1 min lasīšanai
  • 12 foto

Rupit - kalnu ciemats, kas ērti novietojies virs bazalta iežu klints, 890m virs jūras līmeņa. Apkārt to ieskauj atdzisušo vulkānu nacionālais dabas parks ar lieliem mežu un kalnu masīviem.

Vecos laikos Rupit, kas uzcelts divu romiešu ceļu krustcelēs (Ibērijas, kas vijās gar jūru un Pireneju kalnu ceļu), šeit kalpoja kā cietoksnis un aizsargbastions.

Pastaigājoties pa šīs īpatnējas pilsētiņas ielām, kuru segumu veido sastingusī vulkānu lavas upe, nepamet sajūta ka laiks ir apgājis šo grūti sasniedzamo miestu. Šķiet ir sajūtami pat degošo sārtu spīvie dūmi no inkvizīcijas laikiem, kura Spānijā izcēlās ar īpašu nežēlību, kad šeit dedzināja spītīgos ebrejus, kas nevēlējās mainīt ticību un aizdomīgās skaistules-raganas, kas dažreiz vienkārši tika apvainotas burvestībās, kad jauca prātus vietējiem ciema puišiem. Lūk, amatnieku darbnīca, kas droši vien šeit atrodas jau tūkstots gadus un lūk mācītāja māja, kas cieši dzestrajā gaisā piespiedusies pie vietējās baznīciņas sāniem. Un pāri visam, - kalnu miers un klusums.

Pilsētiņas centrā var nokļūt pa vienīgo, senatnīgo iekaramo koka tiltiņu. Vispār šeit eksistē divi tilti pār upi, kas uzcelti Viduslaikos un kopš tiem laikiem tie piedzīvojuši pavisam nenozīmīgas pārbūves. Šeit diezgan labā stāvoklī ir saglabājusies Ercenģeļa Miķeļa baznīca, kas celta XII gs., kā arī Svētā Huana no Fabregasas XI gs. baznīca. Pilsētas augstākajā pakalna korē ir iekārtots skatu laukums, no kura paveras apkārtnes un Rupit pilsētiņas ainavas.

Rupit pilsēta tika uzcelta uz sastingušas lavas laukiem, kuri izveidojās pēc vulkānu izvirdumiem, kas notika šeit 11 tūkst. gadu atpakaļ. Šobrīd lavu daudzslāņainie lauki veido dabiskas kāpnes stāvajās pilsētas ielās, - ērti gājējiem, bet nepārvarami šķēršļi autotransportam. Taisnības labad ir jāsaka, ka XV gs. pilsētu pilnībā iznīcināja stipra zemestrīce, dzīvas palika tikai dažas ģimenes. Šobrīd šeit pastāvīgi dzīvo nedaudz vairāk par 400 iedzīvotājiem. Stilizētās viduslaiku ēkas šeit atjaunoja laika posmā no XVI līdz XVII gs. Vienas ēkas kopiju ir iespejams apskatīt Barselonas "Spānijas Ciematā". 1978.g. Rupit tika pasludināta par nacionālo vēstures un arhitektūras pieminekli.

Vietējā restorāniņā ar prieku jums tiks pasniegtas meistarklases stundas porrona dzeršanas mākslā. Porrons - tradicionāls spāņu dzeramtrauks. Tāpat tiks piedāvāts nodegustēt vietējās katalāņu virtuves produktus: dabīgos sierus, vītinātās gaļas izstrādājumus un brīnišķīgus kolekciju vīnus.

Porrona meistarklase


Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais