Klosteris Sant Miquel del Fai

  • 1 min lasīšanai
  • 12 foto

Sant Miquel del Fai klostera komplekss nenoliedzami ir viens no skaistākajiem un iespaidīgākiem apskates objektiem Katalonijas centrālajā daļā. Tas atrodas aptuveni tikai 30 minūšu brauciena attālumā no Barselonas.

Klosteris, kas cilvēcei kalpojis kā vidutājs starp debesīm un zemi, arī ir ieņēmis atbilstošu vietu, - uz klints kraujas, vairāk ka 100m augstumā, līdzās skaistam ūdenskritumam un kalnu putnu ligzdām …. kaut kur starp debesīm un zemi.

Gadsimtiem ilgais, pacietīgais vēja un lietus ūdeņu darbs ir izveidojuši gleznainas klinšu grotas un noslepumainu stalaktīdu alu labirintus. Klostera kompleksam ir arī ļoti augsta arhitektūras vērtība, jo šeit atrodas viena no vissenākajām romānikas stila baznīcām visā Katalonijā, kā arī citas ēkas, piemēram, Casa Prioral, kas ir viens no uzskatāmākajiem Katalonijas Gotiskā stila piemēriem. No šīs ēkas terases paveras brīnišķīgs skats uz visu ieleju.

Sant Miquel kapella ir celta 10.gadsimtā, tā uzcelta plašā klints grotā, līdzās ūdenskritumam. Agrāk šo grotu ļaudis izmantoja pagānu dievkalpojumiem.

Stavās akmens kāpnes šeit ved lejup uz kaļķakmens klints Sv.Miķeļa alu, kur iespējams aplūkot stalagmītu un stalaktītu maģiskos veidojumus.

Tālāk ceļš ved apkārt starp klints iežiem noslēptam lietusūdens ezeriņam, gar iespaidīgo ūdenskritumu, līdz pat Svētā Mārtiņa kapellai.

Šī maršruta beigās, uzvelkot ķiveres, ir iespēja apmeklēt noslēpumaino alu “Les Tosques”.

Pats klosteris eksisteja kā nozīmīgs reliģiskais centrs (līdz 15.-16.gadsimtam), bet pēc tam palēnām zaudēja savu nozīmi, līdz 18.gs. šeit dzīvoja vien 6 mūki un visbeidzot tas tika pārdots privātajās rokās. 20.gs. šis komplekss atdzima kā iecienīts tūrisma galamērķis.

Casa Prioral
Ieejas tilts
pīles un karpas


Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais