Rambla Kanaletes

  • 1 min lasīšanai
  • 5 foto
Katalonijas laukums

Rambla Kanaletes – t.i. pirmais La Ramblas posms, sākot no Katalonijas laukuma līdz Svētās Annas un Bonsukses ielai.

Kanaletas posms

Šis posms savu nosaukumu ieguva pateicoties diviem sargtorņiem, kas bija uzcelti pilsētas aizsargmūrī 14.gadsimtā, kurus sauca par “kanaletiem”, jo zem tiem tecēja pazemes ūdens kanāli, kuri apgādāja pilsētu ar dzeramo ūdeni, līdz ar to, tie bija ļoti nozīmīgi gan nocietinājumiem, gan pašai pilsētai. Vēlāk šajos torņos atradās pat kara cietums.

vieta kur atradās viens no torņiem

Kāda leģenda vēsta – ja pilsētas viesis pirmo reizi padzersies šajā bulvārī no šīs čuguna strūklakas, tad tas iemīlēsies pilsētā un noteikti šeit vēlreiz atgriezīsies.

maģiskā strūklaka

Mūsdienās šeit pulcējas karstasinīgie futbola kluba Barselona līdzjutēji, lai atzīmētu kluba panākumus pēc spēlēm. Šī tradīcija sākās jau pagājušā gadsimta 30-ajos gados, kad kluba līdzjutēji varēja atnākt līdz “La Rambla” laikraksta redakcijas telpām, kas atradās iepretim šai strūklakai, lai izlasītu spēles rezultātu, kas tika uzrakstīts uz tāfeles iepretīm redakcijas parādes durvīm. Ja vēl ņem vērā to faktu, ka šeit notika aktīva likmju likšana uz spēļu rezultātiem, tad gluži saprotams ir šīs triumfu svinēšanas tradīcijas sākums tieši šajā vietā.

La Ramblas un Taljersas ielas stūrī atrodas Koktelerija Boadas: pirmais kokteiļbārs pilsētas vēsturē, kur tika pasniegti alkoholiskie kokteiļi. Šis bārs pirmo reizi durvis vēra 1933.gadā.Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais