Mūs jau lidostā sagaida šoferīši no Starhotel, kas visa ceļojuma laikā ir Mūsu sargenģeļi
11.30 – Vēlās brokastis un varam doties ceļā
Gelati Klosteris, Motsameta klosteris un Saplatija alas un dabas parks.
Gruzijā mūs sagaidīja ar Čaču un svaigi plūktām vīnogāmKutaisiGelati klosteris. Gruzijas reģionā Imeretija. Kompleksa teritorijā atrodas Jaunavas baznīca, ko dibinājis Gruzijas valdnieks Davids Celtnieks 1106. gadā, kā arī 13. gadsimtā celtās Svētā Georga un Svētā Nikolaja baznīcasGelati klosteris.Gelati klosteris ilgus laikus ir bijis viens no galvenajiem Gruzijas kultūras un intelekta centriemGelati klosteris. Tanī darbojās akadēmijā, kurā strādā labākie gruzīnu zinātnieki, teologi un filosofi, daudzi no kuriem iepriekš bija darbojušies citos klosteros ārzemēs, kā piemēram Mangana akadēmijā Konstantinopolē.
Gelati klosteris. Gelati klosteris uzglabā lielu daudzumu gleznojumu un manukriptu, datējami ar 12. - 17. gadsimtu.
Gelati klosteris. Gelati klosteris. Gelati ir apglabāts viens no dižākajiem gruzīnu karaļiem, Dāvids Gelati klosteris.ceļā uz klosteri - akmenskokiMotsameta klosteris ir mazāks un klusāks kā Gelati klosteris, lai gan tā novietojums klints malā, sniedz krietni iespaidīgāku skatu uz apkārtni. Klosteris atrodas 6 km attālumā no Kutaisi. Klosteris ir veltīs brāļiem Davidam un Konstantītam Mkheidzem,kuri varonīgi cīnijās ar arābu iebrucējiem 7. gadsimtā,vārds "Motsameta«
tulkojumā nozīmē
"mokpilna dzīve"Brāļu relikvijām ir vēlmju piepildošs spēks, ja vēlaties lai jūsu sapņi piepildās, ierāpojiet telpā zem viņu kapenēm 3 reizes un ievēlaties savu vēlēšanos
Sataplia . Dinozauru pēdām. Bijušajā Savienības teritorijā ir trīs vietas ar tādām pēdām: Ravatas ieleja Tadžikistānā, Sataplia kalnā Gruzijā un Hodžapilā Turkmenistānā.10 kilometru attālumā no Kutaisi atrodas Sataplia dabas rezervāts un pazemes karsta ala Sataplia .Gruzijas Juras perioda parksSataplia .Gruzijas Juras perioda parksSataplia Gruzijas Juras perioda parksSataplia tulkojumā no gruzīnu valodas nozīmē „medus”, šeit var atrast savvaļas bišu ligzdas, kas izvietotas kaļķakmens karnīzes iedobumos un plaisāsSataplia Sataplia stalaktīti- karājas pie alas griestiem un stalagmīti - aug uz alas grīdas....Bet, kad stalaktīts savienojas ar stalagmītu izveidojas stalagnāts.Alas lepnums – „Akmens sirds” – milzīgs stalagmīts, kas pēc formas atgādina cilvēka sirdiSataplia . Gruzijas Juras perioda parksUzkāpjot kalna galā, varam mazliet pakutināt nervus, pastaigājoties virs bezdibeņa pa stikla skatu platformu.
MuhnariMuhnari
2 diena. Prometeja alas un Matvili kanjons
Prometeja alas.Tūrisma maršruta garums alā - 1060 m. Prometeja alas. Maksimālais augstums - 21 m. Gaisa temperatūra - 15-17Prometeja alas. Prometeja alas. "Prometejs" ala ir viens no bagātākajiem alām Eiropā. To raksturo dažādas pazemes upēm un skaistas ainavasPrometeja alasPrometeja alasPrometeja alasPrometeja alas. No alas viņa gala atpakaļ līdz sākumam aizved autovilcieniņš.Prometeja alasPrometeja alas. Tūristiem piedāvā 2 variantus, mēs izvēlējāmies ārā braukt ar laivām pa pazemes ezeru (280m) Daudziem miljoniem gadu, ūdens ir stājies klintīm kaļķakmens elpu aiza, sasniedzot 40 metru dziļumam, dibens, kas plūst uz upi faktiski.Kopējais garums paredzamā daļa kanjons apmēram vienu kilometruMartvili kanjonsMartvili kanjonsMartvili kanjonsMartvili kanjonsMartvili kanjonsMartvili kanjonsMartvili kanjonsMartvili kanjons. Augšējā daļā kanjonam mēs ieragam 7 metru spēcīgu ūdenskritumuMartvili kanjons. Bet tad sākas brīnumu: zeme atvēra un ar augstumu apmēram 20 metrus no ūdens upes iekrist bezdibenī Martvili kanjonsMartvili kanjonsMartvili kanjonsMartvili kanjonsMartvili kanjonsMartvili kanjonsMartvili kanjons. Un lejup, gandrīz pie paša kanjona beigām ir karaļa vannas, kuras bija iemīļojis Gruzijas karalis Dadian.Martvili kanjonsPrometeja alas
3. Diena
Kutaisi
Borjomi, Akhaltsikhe (Rabati Castle), Vardzia
Trešā diena....mums šodien garš ceļš priekšā Boržomi, Akhaltsihe(Rabat) un VardziaProtams braukšana pa Gruzijas ceļiem ir viens o kulturšokiem, ko piedzīvoja visas mūsu Latviešu meitenes.Gotiņas, cūciņas, ēzeļi un citi ragulopi uz ceļiem ir normāla parādībaKam ir priekšroka un kad vajag apdzīt vai apsteigt transporta līdzekli.....mūsu priekštats no gruzīnu graukšanas stila ļot atšķirasAkhaltsikhe. Rabat. Dibināta pirmajā pusē XII gadsimtā pirms mūsu ēras. e. Kopš XIV gadsimta līdz 80.gados XVI gadsimtā bija centrs Ahalcihes kultūru, politiku un ekonomiku, kas paredz Samtskhe-Javakheti reģiona un dzīvesvietas ģints atabegov JakeliAkhaltsikhe.Osmaņu impērijas un 1628 pilsēta kļuva centrā Ahalcihes province ceļojums. Ahıska Osmaņu impērijaAkhaltsikhe. Jo decembris 1810 Tamaz Orbeliany kara gajiena piedalījās Ahalcihes kopā ar ģenerāli A. Tormasov, un pēc desmit dienu aplenkuma bija spiests atkāpties no Borjomi Gorge. Tur viņš atrada vīriešu Borjomi minerālūdens avotiAkhaltsikhe. Krievu-turku kara 1828-1829, 1828. augustam sienām Ahalcihes laikā bija cīņa starp Krievijas karaspēka pakļautībā Vispārējās IF Paskevich (9000 karaviru)Akhaltsikhe. Un 30 tūkstoši Turcijas armija, kuru komandē Chios-Mohammed Pasha. Akhaltsikhe.. Turcijas karavīru tika sakauti un atkāpās, pēc kura forts okupēja krievu karaspēks. Akhaltsikhe. 1829. gada februārī Turcijas karaspēks mēģināja sagrābt cietoksni.Akhaltsikhe. No cietokšņa Ahalcihes aizsardzības saskaņā Vispārējo skudras Kars ilga no 20 februāra - 4 marts 1829. Atvairīti pirmo uzbrukumu, garnizons notika vēl 12 dienas, pēc tam tie tika vērsās ar pastiprinājumu, kas piespieda turkiem atkāpties. AkhaltsikheAkhaltsikheAkhaltsikheAkhaltsikheun nu jau Vardzija alu pilsēta Vardzija. XII – XIII gadsimta alu klostera komplekss ir izcils viduslaiku arhitektūras piemineklis un atrodas Gruzijas dienvidos Džavahetijā. Vardzijas alu pilsētas apmeklējums – lielākā smilšakmens klintīs kaltā alu pilsēta Gruzijā, ko 12.-13. gadsimtā cēlusi varenā Gruzijas cariene Tamāra. Klostera komplekss izvietots 900 metru garā joslā gar Kuri upes kreiso krastu stāvās Erušeti (Lāču) klints sienāŠeit atrodas turpat 600 objektu: baznīcas, kapelas, dzīvojamās celles, noliktavas, pirts, bibliotēka, mantu glabātuves un ēdnīcas.Ēku komplekss sniedzas klintīs 50 metru dziļumā un sasniedz astoņstāvu ēkas augstumu.Cietoksnis atrodas netālu no Turcijas robežas, Izvietojies 13 stāvosCariene pati esot dzīvojusi 365 istabās. Gruzijas ziedu laikos – klosteris ar 6000 mūkiemBordžomi parka vēsture ir cieši saistīta ar minerālūdens avotiem. Boržomi esam kad jau ir tumšs...bet tas netraucēja mums baudīt slaveno minerālūdeni tieši no tā ieguves vietas. Boržomi. Mūsdienu Boržomi ūdens stāsts sācies pirms ~200 gadiem, kad kareivji, mežā vācot malku, atraduši avotu, kura ūdens vēlāk izrādījies tik dziedniecisks. 19.gs. vidū ciemats kļuva par kūrortu ar ārstnieciskā minerāludens vannāmBoržomiBoržomiBoržomiBoržomi
4-5-6 diena Svaneti (Mestia and Ushguli)
Uzmuni nu kas tas ir ....Svanetijas reģions robežojas ar Krieviju (Kabardiju-Balkāriju), Abhāziju, Mingrelijas un Rača-Lečhumijas reģioniemSvanetija ir vieta, kur jūtama vēsture un civilizācijas nesamaitāta noskaņa. Un pāri visam cilvēku laipnība un viesmīlība, kas saviļņo sirdi un liek justies kā mājās....Šim reģionam raksturīgi akmens aizsardzības torņi. Vienā no tādiem mums bija izdevība uzkāpt...izrādījās tas bija alpīnistu cienīgus manevrus ...Sv. Giorgija baznīca (7.-12. gs.) Svanetijas īpatnējā torņu arhitektūra ir reģiona raksturīgākais kultūrvēsturiskais mantojums. Dzīvojamie torņi būvēti laika posmā no 6. līdz 16. gadsimtam. Vēsturiski tie kalpojuši kā drošības patvērums gan no nelūgtiem viesiem, gan sniega un zemes nogruvumiem.
Šejienes iedzīvotāju - svanu (kopskaitā aptuveni 23 000) oficiālā valoda ir gruzīnu, taču saziņā tiek izmantota nerakstītā svanu valoda, kas pieskaitāma pie dienvidkaukāzu valodu saimes.
7. diena Kutaisi, Bagdadi
Kutaisi tirgus apmeklējumsInteresanti fakti par lietām ko var atrast gruzīnu pagrabos.....siers burkās- jo vasarā taisītais siers ir ar vitamīniem bagātāks.....ķiršu kompots, kur kauliņu vietā tiek ielikti lazdu rieksti....Padomju laikos Kutaisi, tika uzkatīta kā otrais nozīmīgākais rūpniecības centrs GruzijāBagrati katedrāle ir 11. gadsimtā celta baznīca/katedrāle, kas atrodas netālu no Kutaisi, Gruzijas reģionā Imeretija. Bagrati katedrāle uzcelta un iesvētīta 1003 gadāKatedrāle ir viens no ievērojamākajiem apskates objektiem Kutaisi pilsētā. Katedrāle atrodas Ukimerioni kalna virsotnē. Tikusi būvēta valdnieka Bagrationi III valdīšanas laikā 11. gadsimtā. Savu nosaukumu ieguvusi tieši pateicoties valdniekam BagratiBagrati katedrāle.Bagrati katedrāle.Bagrati katedrāle.Bagrati katedrāle.Bagrati katedrāle.Bagrati katedrāle......ši meitene ieguva titulu..."vislaimīgākā līgava"Paldie mūsu galvenajam Vaniko...Vladimirs Majakovskis (krievu: Владимир Владимирович Маяковский, dzimis 1893. gada 7. jūlijā (19) Bagdadi, Kutaisi guberņā...arī mēs apciemojam Majekovska dzimto pilsētu...Čurčella pagatavošanas meisterklase....2 litri vīnogu sulas,1 litrs milti, Rieksti (pēc izvēles), aukliņa un varam sākt....rieksti jādabū ārā no mices......tālāk jāaver uz diega vai aukliņas......te jau čačas gatavošanas meisterklase...No sākuma no 150 kg vīnogām tiek taisīts vīns...no blakus šī kas palika pāri taisīs čaču..Vīns top....Turpinam ar čur'čelas taisīšanu...Vīnogu sulā lēni ieber miltus tos maisot. Tad šo visu masu karsē uz lēnas uguns līdz masa sabiezē. Kad vīnogu sulas masa sabiezējusi, tad riekstu aukliņas iespiež vīnogu sulas masā, lai tās aplīp ar masu un ceļ laukā.
Tradicionālais deserts ir ēdams, kad tas ir apžuvis. parasti pēc 2-3 dienām
Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem
Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais