UNGĀRIJAS (MAKO) izbrauciens kopā ar jautro Sprigulīti :)

  • 11 min lasīšanai
  • 13 foto

22.-29.07.2014.

http://www.countywandering.gerisoft.hu/countywandering/index_e.php?modul=2014groups

Viss vienmēr sākas no vārda, idejas, drauga zvana...

Pirmie mēģinājumi pie Sprigulīša Ādažos, radīja neviltotu prieku par jauniešiem un viņu entuziasmu vienoties tautas dejā! Pirms gada atjaunotais kolektīvs, ir enerģisks, zinātkārs un sirds siltuma piepildīts. Domāju, ka TDA Sprigulītis (https://www.facebook.com/jdk.sprigulitis?fref=ts, https://twitter.com/Sprigulitis) plusiņš ir gan vadītājas prasme uztvert kolektīva garu un noturēt viņu uzmanību, gan dejotāju pašatdeve, gribasspēks un vēlme būt kopā dejojot un kopīgos pasākumos pavadīt savu brīvo laiku. Paldies, Lienīt, Tev par uzņēmību un spēju radīt ko īpašu :)

Gatavošanās ar TDA ZĪLE ‘’Lec saulīte’’ uzvedumam Mežaparkā, brāļa kāzām un dzīvesvietas maiņa, aizņēma visu manu brīvo laiku, domas un enerģijas resursus. Par pašu braucienu uz Ungāriju, tā pa īstam sāku domāt kādu nedēļu pirms – kas, kā, kāpēc un ko.... :D Pie sevis nolēmu – pietiek sevi vienmēr šaustīt un izzināt visu līdz pēdējam sīkumam – kā būs, tā būs labi – beidzot neiespringsti un vienkārši atpūties un baudi katru dienu :)

22.07.2014.

Nolemts- darīts! Tikai jāsaka, ka nosēdēt mierā man tiešām ir pagrūti :D Laikam tādēļ tiku laicīgi iesaistīta nelielos tehniskos sagatavošanās procesos un tapa dziesmu grāmatiņu īpašie vāki, baumu kastīte un spēļu sagataves. 22.jūlijā 3.00 naktī aizejot gulēt, iepazinu arī savus jaunos kaimiņus, kas nemaz negrasījās doties nosnausties, lai savu atlikušo 1.5h, es varētu izbaudīt saldā miedziņā ;)

Mana cīņu/deju/Zīles biedrene Kika mani aizvizina līdz Liibai, kur ar 30min nokavēšanos 6.30, ierodas baltais autobuss, lai uzņemtu pēdējās dejotājas izbraucienam uz Ungāriju! Diena saulaina, cilvēki smaidīgi un atkal jauns piedzīvojums var sākties!!!

Ceļš paiet nemanot- jautras čalas, dziesmas un amatu sadale. Tieku pie blociņa ar pildspalvu un svarīgā spēļu/konkursu vadītāja amatu, kam jāvada un jāorganizē spēles un izklaides brauciena laikā, jārūpējas par to, lai neviens vakars neaizritētu pelēcīgā noskaņā :D

Kādā no pauzītēm sadalāmies pēc vārdiem un piešķiram katrs sev kārtas numuru, lai vieglāk noorientēties, vai visi ir iekāpuši autobusā, lai gan jāsaka- tā vēlāk nebija vērā ņemama metode, lai saskaitītos, jo visi bija pārliecināti par savu tuvāko esamību autobusā :D Uzsākam arī ceļojuma laikā veicamu, uzmanības izrādīšanas, rūpēšanās, sargāšanas un lutināšanas spēli – ‘’slepenie draudziņi’’, kas kā vienmēr izvēršas par vienu jautru pasākumu. Apkārt dun svilpes, tiek lasītas miega pasaciņu grāmatas, liktas lietā ūdens pistoles, lecamauklas un dziesmu grāmatiņas tiek izdziedātas no viena vāla līdz otram, kad attopamies jau Polijas otrā galā, viesnīcā ‘’Margos’’ (http://zajazdmargos.e-meteor.pl/ ). Guļam pa 2-3 vienā numuriņā- bet kas gan var pagulēt, ja visa dieniņa nobraukta autobusā?!? Baudām Polijas svaigo un spirgto gaisu un tikai nedaudz laižamies snaudā, lai dotos tālāk.

23.07.2014.

Gardas brokastiņas, rīta rosme, sapakošanās un var doties atkal ceļā, lai vakarpusē jau sasniegtu galamērķi- Mako. Jautrākai braukšanai, izlasu pirmās baumas, ko nu kurš ir dzirdējis, redzējis un sajutis jau šajā neilgajā ceļa sākumā. Kā jau mēs zinām, tad smiekli/smiešanās ir veselīga. Regulāri smejoties, uzlabojas asinsrite un sirdsdarbība. Smiekli ir gandrīz tikpat veselīgi kā regulāri fiziski treniņi. Neviltots prieks, par ‘’baumu kastītes’’ domas uztveršanu un pozitīvā enerģija autobusā pavisam noteikti vairojas ;) Uzdodu arī pirmo uzdevumu, kas jāveic līdz nākamā uzdevuma izsludināšanai- cik cilvēku var apstāties apkārt autobusam, sadevušies rokās J (jautājums radās iepriekšējā naktī baudot, spirgto Polijas gaisu un iemēģinot līdzpaņemtos foto aparātus).

Peldēšanas pauzīte Slovākijā, Bratislavas ‘’Zlate piesky’’ ( http://www.intercamp.sk/en/, https://www.google.lv/search?q=Bratislava+Zlate+piesky&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=r6naU5zyD6Gh4gThiYD4Cg&ved=0CC0QsAQ&biw=1280&bih=913 ) ir tiešām veldzējoša un tik ļoti gaidīta.

Jāsaka, ka tik daudz apstāšanās pauzīšu piedzīvoju pirmo reizi, lai gan ceļš nav garākais J Autobusa šoferīši ir fleksibli- pielāgojas apstākļiem, cilvēkiem un dzīvo līdzi ceļojuma/festivāla norisei, kas nerada lieku stresu. Kā jau dzīvē pierādās – visas lietas notiek kā tām jānotiek- neviens nekur nekavē, neko nepazaudē un neviens nav atstāts kādā pieturvietā :)

Esam Ungārijā!!! Mazliet no savāktā materiāla, pirms ceļojuma:

‘’Ungārija (ungāru: Magyarország, http://lv.wikipedia.org/wiki/Ung%C4%81rija, http://europa.eu/about-eu/countries/member-countries/hungary/index_lv.htm ) ir valsts Viduseiropas vidienē bez pieejas pie jūras. Ungārija ir iekšzemes valsts ar daudziem kaimiņiem — Slovākiju, Ukrainu, Rumāniju, Serbiju, Horvātiju, Slovēniju un Austriju. Lielākā daļa valsts ir lēzena, bet ziemeļos ir zemi kalni. Tūristu iecienītais Balatona ezers ir vislielākais Centrāleiropā.

Ungārijai ir arī savi, lai arī ierobežota apjoma, dabas resursi (piemēram, boksīts, akmeņogles un dabasgāze), auglīga augsne un aramzeme. Ungāru vīnus bauda visā Eiropā. Valsts eksportam ražo galvenokārt elektropreces, elektroniku, mehānismus, pārtiku un ķimikālijas.

Ungārija ir ļoti muzikāla valsts, kuras tradicionālā tautas mūzika dziļi iespaidoja slavenus komponistus.

Ungāru naudas vienība ir forints (bankas saīsinājums HUF). Vārda izcelsmei ir saistība ar Florensi, jo florensiešu bankas darbības veids tika ņemts par paraugu, kad Ungārija ieviesa monētu sistēmu 14. gadsimta sākumā.

Ungārijā var būt ļoti auksti ziemas vidū un var būt liela sniega kārta, bet vasaras vidū var būt ļoti karsti, un lielā gaisa mitruma dēļ, karstums var likties vēl lielāks. Daudzi uzskata, ka vispatīkamākie laika apstākļi ir aprīlī - maijā un septembrī - oktobrī.

MAKO (http://www.mako.hu/ )- pilsētiņa, kura atrodas Maros upes krastos. Šajā pilsētā klimats ir siltākais un sausākais kā jebkurā citā vietā Ungārijā (http://en.wikipedia.org/wiki/Mak%C3%B3 ).’’

Savos 4dienu apartamentos Ungārijā, Mako: Makoi Oktatasi Kozpont (http://mok.mako.hu/ ) ierodamies ļoti vēlu. Dzīvojam pa 2-4 dejotāji vienā kopmītnes istabiņā. Ir skats uz sporta laukumu, ir skapīši un tīras gultas veļas. Apskatam apkārtni: sporta zāli, strūklaku – apkārt klusums – rodas sajūta, ka pārējie viesu kolektīvi vēl nav ieradušies. Noilgojušies pēc kustības, klaiņojam, čalojam, iemēģinām sporta zāli (protams, ka ne bez nelielām traumām) un dejojam āra stadionā! Sagaidām 24.jūliju, lai no sirds sabučotu Kiku vārda dieniņā :) :) :)

24.07.2014.

Esam ieradušies uz ‘’International Folklore Festival’’ Mako. Tā dalībnieki: no Latvijas ir VPDK ‘’Sprigulis’’ un TDA ‘’Sprigulītis’’, no Spānijas ‘’Amaiur Dantza Taldea- Basque’’, no Slovākijas ‘’Venček Children Folk Dance Group’’ un no Polijas ‘’Liw Wind Band’’. Cik saredzam kopmītnes koridoros, tad visi kolektīvi lielākoties ir skolēni, tādēļ tas nerada nekādas ilūzijas par kopīgi veidotiem vakariem un sadancošanu. Dažādi festivāli, dažādas prasības un attieksme :)

Visa ēdināšana notiek netālajā restorāniņā Etern Kavezo. Brokastīs katru dienu viens un tas pats, bet latviešu vēderam pieņemamā un pietiekamajā daudzumā: omlete, cīsiņi, desas šķēles, maize, jogurts utt. – pēc izvēles J Pirms brokastīm, oficiālā fotografēšanās no organizatoru puses. Vēlāk šo kopbildi redzam pateicības rakstā :)

Paņemam savas pusdienu maizītes ( ko mājup braucot ēdīsim un domāsim, ka baltmaizi vēl negribēsim redzēt vismaz gadu) un dodamies ceļā uz Akvaparku (http://www.cserkeszolofurdo.hu/en/ ), kur dejosim savu pirmo koncertu! Autobusā mīļi sabučojam Kristīnīti vārda dieniņā – tiek veltīta īpašā dziesmiņa no šoferīša Jāņa (cilvēks – orķestris ;) . Uzdodu nākamo uzdevumu – noskaidrot trīs vārdus ungāru valodā.

Jā, izlasījāt pareizi – koncerts Akvaparkā :D Ekskluzīva pieredze dejot pilnā kostīmā gandrīz plikiem cilvēkiem, bet cepuri nost gan viņiem gan mums – viss godam nodejots (neņemot vērā nelielās tehniskās nebūšanas mēģinājumā) un skatītāju aplausiem pieskandināti zilie un termālie baseini ;) Pēc koncerta aši pārģērbjamies un varam izbaudīt visus šī parka sniegtos labumus – caurules (par smaidu), baseinu ar specefekta viļņiem – gan tehniski, gan pašu radītajiem, gan ļoti siltās termālās vannas-baseinus, kur daža pavecāka kundze rada spriedzi, jo liekas, ka aizsnaudusies un guļ jau vairāk kā vajadzētu....

Atgriežamies uz vakariņu laiku, lai nobaudītu divu veidu gaļiņas (vistas ar panējumu un ruletītes tipa šķēlīte) ar kartupeļiem. Vakara noslēgumā -neliela apkārtnes apskate un tusēšanās pa istabiņām.

25.07.2014.

Brokastojam ļoti agri, lai dotos tuvākās pilsētas apskatē. Tā ir Segeda (Szeged) (http://lv.wikipedia.org/wiki/Segeda )- pilsēta Ungārijas dienvidos pie Tisas upes, netālu no Rumānijas robežas.

Kā jau ierasts, autobusa braukšanas laika īsināšanai- baumu kastītes lasīšana un jauna uzdevuma saņemšana – šoreiz uzdevums ir nofotografēties ar 2viem cittautiešiem.

Pirmais apskates punkts – Paprikas un Salami muzejs (http://pick.hu/en/the-pick-brand/salami-museum ). Pilnīgi brīva apskate bez pavadošā personāla, kas acīmredzot tik tikko bija modies un tieši mums atslēdza muzeja durtiņas. Kā suvenīru katrs dabūjām paprikas pulverīti un nobaudījām sviestmaizi ar šeit gatavoto salami desiņu J

Pārmaiņus pēc nomainījām autobusu pret vilcieniņu, lai apskatītu Segedas skaistākās un ievērojamākās vietas (http://en.wikipedia.org/wiki/Szeged ) - vējš matos, atslodze no karstuma, liela nojausma, ko redzam arī nav – vienkārši baudām skatu un atpūšamies. Jāsaka, ka pietrūka gida aktīvā līdzdarbošanās vēloties mums kaut ko pastāstīt, jo man jau šķiet, ka jāstāsta un jāieinteresē tie tūristi IR – kas gribēs sadzirdēs, klausīsies un saglabās atmiņās, kas negribēs, tas arī neinteresēsies....

Seko izbrauciens ar kuģīti pa Tisas upi (http://lv.wikipedia.org/wiki/Tisa ). Burvīgs skats visapkārt un kuģītī ;) , jautras sarunas – dzimst ideja Sprigulīša dejotājas apsveikšanai Latvijā.

Atgriežamies, lai sagatavotos gājienam un svarīgākajam koncertam, kas atrodas 1.5h braucienā no mūsu apmešanās vietas. Esam priecīgi, ka neesam vēl tērpos, jo karstums ir ievērojams un ūdens straumītes, kas tek no pieres nav retums :)

Piešķirtajā telpā ātri uzvelkam tērpus un esam gatavi gājiena startam! Kā vienmēr, latvieši gatavi laikā, bet pārējie... Gājienā katrs kolektīvs iet pa vienam ar distanci 1-2km- laikam lai kārtīgi visus aplūkotu no galvas līdz kājām vai lai aizpildītu laiku :D

Koncerts sākas ar oficiālu uzrunu, kur dod vārdu vietējiem valstsvīriem un citām svarīgām personām, seko informācija par festivālu un tā piedāvājumu līdz pat augusta beigām, un tiek godināti kolektīvu vadītāji. Tad jau arī orķestris var sākt spēlēt un mēs gatavoties savam uznācienam. Skatuvei izvēlētā vieta – es teiktu, savdabīga – pretī baznīcai! Pat deju laikā skan zvani...savilku šo uzstāšanos ar senām tradīcijām?!?, kad cilvēki lielākoties satikās tikai pie svarīgākajām vietām kā baznīca J Nodejojām savas dejiņas: Gatves deja, Maģais dancis un Rucavietis, Rīga dimd, Puķīte pa dambi un gājām aši pārģērbties, lai redzētu pārējo kolektīvu uzstāšanos, bet nogurums deva savu un vairs mērot ceļa gabalu atpakaļ nebija spēka un pasēdējām turpat pie autobusa, parciņā, glābjot pāri ceļam skrienošos ezīšus ;)

Vakariņas ēdam turpat pilsētā, kādā lieliskā bāriņā-restorānā. Atrašanās vieta, atmosfēra un ēdiens ir burvīgākais, ko esam baudījuši šīs pāris dienas J Cepti kartupelīši, gaļiņa un garšīgi salātiņi ar mājas vīnu bonusiņā- visi smeļas papildus enerģiju un domās jau kaļ plānus vakaram, bet pailgais pārbrauciens ar nomaldīšanos meklējot paceļamo tiltu, visiem liek domāt tikai par saldo miedziņu. Neiztrūkstošā vakara pastaiga pa naksnīgo Mako (jāpiezīmē ka veikali šeit strādā cauru diennakti un pirkumiem nav ierobežojumu) un tad jau azartiskas spēles 115.numuriņā ar Gundžas lielisko uzvaras deju un mierīgais vakars ievelkas līdz 5 rītā :D

26.07.2014.

Brīvā diena!!! Ko nu sadarīt?!?

Sākam dienu agri – ar rīta rosmi un deju mēģinājumu otrai programmai, kur man būs jādejo arī Kikas vietā, jo savilktās kājas liek par sevi manīt. Kāds nav gulējis, kādam negribas dejot, kāds pieiet šai lietai ļoti nopietni, bet es mēģinu koncentrēties un saprast, kur man jādejo :D Seko brokastiņas un iekšējā domubiedru apspriede par tālāko dienu. Kāds izmanto laiku, lai izgulētos, cits dodas uz vietējo Akvaparku vai klaiņo pa vietējām ieliņām, kāds lasa grāmatu vai, iespējams, kārto tērpu rītdienas koncertam. Elvija harēms izlemj doties uz upi, kartē saskatām, ka tas nemaz nav tik neiespējami, lai gan visi brīnās par mūsu izvēli... kādas 40-45min vieglā solī un esam klāt- pat nenomaldījāmies, tikai uzēdām vietējās plūmes, šķērsojām dzelzceļu, aplūkojām vietējās mājas (dārziņus vai vasarnīcas) un cilvēkus, kas sastopami ielās reti, jo ir karstākā dienas daļa.

Esam pārsteigti par redzēto- tas izrādās parks: Maros Kalandpart Mako (http://maroskalandpart.mako.hu/25/cimoldal ) ar atrakcijām, ēstuvi un peldvietām. Var lēkt ar gumiju, pārvietoties pār upi ar trosīti, lēkāt pa batutu, vizināties ar laiviņām, laiskoties vai peldēties. Saulaini, smieklos ieskauti un veldzējoši pavadīta brīvā sestdiena :) Atpakaļceļš bija jautrākais visā šajā pasākumā, jo vēlējāmies saīsināt ejamo ceļu – beidzot mēs ielūkojāmies arī ungāru sētā un ikdienā – kukurūzas, aprikožu, ķiršu, plūmju un citu dārzeņu lauki. Viena ungāru sieva pat salasīja, nomazgāja un pacienāja mūs ar saviem gardajiem ķiršiem un pastāstīja, ka droši varam veldzēties un dzert blakus esošo vietējo pazemes ūdeni :) Sastaptie vietējie – viesmīlīgi un laipni, tikai lielākoties neviens nesaprot ne angliski, ne krieviski, varbūt nedaudz tikai vāciski- arī veikalos.

Pēcpusdienā mielojamies ar saviem, jau tradicionālajiem pusdienu sendvičiem un gatavojamies doties uz vīna degustāciju kādā vietējā vīna darītavā- Szent Gellert Borhaz (http://www.szentgellertborhaz.hu/, ir arī lapa facebookā: https://hu-hu.facebook.com/szentgellertborhaz ). Degustējam kādus sešus vīnus – protams, viens par otru labāks un, ja pirmos trīs zini, ka vari sazīmēt, tad pārējie trīs jau atšķiras tikai ar krāsu un salduma pakāpi :) :) :) Tepat arī baudījām lieliskas vakariņas.

27.07.2014.

Jau 7.30 brokastis un gatavošanās pēdējam koncertam, kas paredzams atkal Akvaparkā! BET – laiks ir sašķobījies, savelkas mākoņi, sāk ducināt, līt un zibeņot- brauciens un koncerts atceļas- paliek neizdejota otrā programma un savu pirmizrādi (manā izpildījumā) nepiedzīvo ‘’Četras stihijas. Gaiss’’un ‘’Vidiņ jūras’’ L, tiek neuzvilkti arī skaistie Latgales tērpi...

Nav ko skumt – atkal Brīva diena!!! Autobuss visus gribētājus aizvizina uz lielveikalu un Szegedu, lai pilsētu varētu aplūkot nesteidzīgi- smidzināšana netraucē, tikai sniedz veldzējumu J Iekarojam vietējo – KingBurgeru – jo mēs taču vairs nevaram atturēties no baltmaizes :D un apskatām ievērojamākās ēkas un tūristu ieliņas, ko redzējām iepriekš vizinoties ar vilcieniņu.

Pēcpusdienā apmeklējam vietējo Akvaparku (http://hagymatikum.hu/hu/, https://www.facebook.com/hagymatikum )- izvirpuļojam centrālajā aplīša baseinā, traucamies lejup pa slidkalniņiem, veldzējamies seklajā, bet vismaz vēsajā baseinā, ir kas izbauda šajā karstumā arī saunu piedāvājumu un priecājamies par ķermeņa pilno masāžu – relaksējošajās vannās :)

Vakariņas- kā noslēgums, kur pasniedz trīs, pieņēmām, ka tradicionālos ēdienus (neviens neko nepaskaidro, jo te viss notiek pašplūsmā – mainās laiki, vietas un darbības). Starterītis bija saldais ķīselis ar ogām – garšīgs, otrais bija apcepti kartupeļi, salāti, kombinācijā ar sāļiem rīsiem un pildītu gaļiņu. Un tad vārīta kukurūza :)

Šovakar paredzētais noslēguma vakars ar dāvaniņu apmaiņu (lielas cerības uz kaut ko beidzot satraucošu un interesantu sen jau zudušas) sporta zālē tiek pārcelts par 1.5h vēlāk.

Izmantojam laiku lietderīgi un mūsu istabiņā nr.215 spēlējam galda spēles...Sāk neganti līt, bet jādodas uz noslēguma ceremoniju. Oficiāla uzruna, paldies organizatoriem, gidiem un dalībniekiem, kā arī šīs nedēļas jubilāru sumināšana, kas ir atraktīvākais mirklis ceremonijā :D Paldies un viss... Khmmm- kas tas par festivālu bez kopīgām dejām, kopīgu vakarēšanu un draudzības dibināšanu un deju soļu apmaiņu? Vismaz savā starpā saorganizējam noslēguma vakaru pagaidām brīvajā atpūtas telpā ar vadītāju uzrunām, skanīgām dziesmām un spēlēm – jāsaka, ka tas nepalika nepamanīts vietējiem iedzīvotājiem, kam beidzot likās, ka kāds traucē naktsmieru un mūsu ballītē 2x iejaucās vietējā policija :) :) :) Ballīte līdz rīta gaismiņai un mazam nelielam snaudienam, lai no rīta sakravātu čemodāniņus un dotos jau mājup!

28.07.2014.

Agras brokastiņas, kuras joprojām bez izmaiņām ēdienkartē, un esam jau autobusā, kur mazliet nākas uzgaidīt, kamēr kopmītņu uzraugi pārskaita, vai neesam paņēmuši par piemiņu līdzi kādu krēslu vai palagu :D

Autobusā uzdodu pēdējo ceļojuma uzdevumu- bučošanās tūri, kas uzskatāmi parādīja, cik esam kļuvuši saliedēti un izvairīties no bučām nemaz nevēlamies :D Uzdevumam nevajadzēja pat dienu, vai pusi no dienas un pīppauzes- norise bija ļoti ātra un trīs bučmūlīši bija topā J Visi šie uzdevumi domāju sasniedza savu mērķi – satuvināties, sapazīties, uzrunāt, sarunāt, veidot īpašas, par atmiņu paliekošas bildes un apskatīt savu autobusu, lai neiekāptu kādā svešā – vienvārdsakot, komunicēt savā starpā – ne tikai sava kolektīva ietvaros :)

Arī baumu kastīte tiek nolasīta pēdējo reizi, jo pārņem sajūta, ka tās vietā varētu jau stāties – atzīšanās, vēlējumu vai ierosinājumu kastīte. Paldies, Jums, mīļais TDA ‘’Sprigulītis’’ un VPDK ‘’Sprigulis’’ par aktīvu dalību un jautriem brīžiem- smēlos jaunu enerģiju un iedvesmu :)

Pusdienojam kādā jaukā, Slovākijas ēstuvītē ar savu Zoo (http://www.rancpriziline.sk/ ) – ja brauciet garām, droši piestājiet, bet ievērojiet, ka bildē redzamie ēdieni atšķirsies pēc izskata, bet vienalga bija garšīgi :)

Uz nakti piestājam jau zināmajā Polijas naktsmītnē (http://www.zajazdmargos.noclegiw.pl/ ) un atgriežamies savos numuriņos.

29.07.2014.

Gardas brokastiņas vietējā ēstuvītē un māju sajūta jau pārņem arvien tuvāk – apkārt skan sarunas, cikos būsim, kas sagaidīs, kur sagaidīs, kas darbā jauns, kad jāatgriežas... Esiet sveicināti atkal uz zemes!

Vēl tik atliek uzminēt savus slepenos draudziņus un pateikt kādu vārdu, sajūtas un atklāsmes par kopīgo braucienu – cik tomēr dažādi izbraucām, tik kopēji vienoti kļuvām šajā laikā, vietā.... Atklāšanās tiešām ir viens jautrs un pārsteigumiem piepildīts pasākums- varbūt kāds pamana vēl neatklātus ceļa biedrus vai ierauga tos citā gaismā :)

Pie Liibas piestājam ap 23.00 un par brīnumu nekāpjam ārā tikai divas vien :D Atvadu apskāvieni un tad jau arī ceļš mājup....

Kā jebkurš brauciens, arī šis mācīja sadzīvot, izprast un pielāgoties apstākļiem, lai no brauciena gūtu tikai pozitīvas emocijas.... Varbūt neredzēju ļoti daudz un neko jaunu, bet vai tas ir svarīgākais?!? Iepazinu daudz jaukus cilvēkus un ceru, ka tiksimies vēl un vēl :)

Paldies, Tev, Lienīt, ka uzrunāji un varēju šo burvīgo nedēļu pavadīt nepiespiestā atmosfērā, pilnīgi relaksējoties, turklāt ar tik burvīgiem cilvēkiem :)

Ja kaut ko nepieminēju vai piemirsu, esiet mīļi un papildiniet- tikai priecāšos!!!

Domāju, ka uz drīzu tikšanos,

Andra

Bildes no ceļojuma:

Mana galerija: http://www.draugiem.lv/user/3596355/gallery/#/gallery/?pid=363218532

Citas galerijas:

Šoferīša skatījums uz ceļojumu: http://www.draugiem.lv/gallery/#/user/267499/gallery/?pid=363065776

Lolitas skatījums: http://www.draugiem.lv/gallery/#/user/850918/gallery/?pid=363162655

Ja ir interese, varat ielūkoties arī manu iepriekšējo ceļojumu aprakstos un bildēs:

MAĶEDONIJA- 2013

Apraksts:

http://www.draugiem.lv/blogs/?t=my#/user/3596355/blog/?p=10570075

Sprigulītim!!! - Te ir arī kuģīša deju, zīles kāzu un laiviņas video J

Bildes:

http://www.draugiem.lv/user/3596355/gallery/?aid=49218096

Zīles Bildes:

https://plus.google.com/photos/113274981629685076695/albums/5918708380217984625?banner=pwa

BALTKRIEVIJA- Braslava - 2012

Apraksts:

http://www.tda-zile.lv/raksts/prologs-jeb-neliels-ieskats-z%C4%ABles-gait%C4%81s-baltkrievij%C4%81

Bildes:

http://www.draugiem.lv/user/3596355/gallery/#/gallery/?pid=262532670

https://plus.google.com/photos/107546225526658193364/albums/5756506622147304257?banner=pwa

https://plus.google.com/photos/113274981629685076695/albums/5756489406872084593?banner=pwa

LIETUVA- Visaginas- 2012

http://www.draugiem.lv/user/3596355/gallery/#/gallery/?pid=283503169

ITĀLIJA- 2012

Latvija-Lietuva-Polija-Čehija-Austrija-Itālija

Apraksts:

http://www.draugiem.lv/user/3596355/blog/#/user/3596355/blog/?p=7768105

Bildes:

http://www.draugiem.lv/user/3596355/gallery/?aid=42200764

https://plus.google.com/photos/107546225526658193364/albums/5778456097145321393?banner=pwa

BEĻĢIJA -2011

Apraksts:

http://www.draugiem.lv/user/3596355/blog/#/user/3596355/blog/?p=5989619

Bildes:

http://www.draugiem.lv/gallery/?aid=35552682

GRIEĶIJA – Kos sala -2011

Apraksts:

http://www.draugiem.lv/user/3596355/blog/#/user/3596355/blog/?p=5561598

Bildes:

http://www.draugiem.lv/gallery/?aid=36291291

VĀCIJA-2010

Apraksts:

http://www.draugiem.lv/blogs/?t=my&pg=2#/user/3596355/blog/?p=3168355

Bildes: http://www.draugiem.lv/gallery/?aid=29215865

Zīles Bildes:

https://plus.google.com/photos/113274981629685076695/albums/5490072209713249473?banner=pwa

SERBIJA – 2009

Apraksts:

http://www.draugiem.lv/user/3596355/blog/#/user/3596355/blog/?p=1772227

http://www.tda-zile.lv/raksts/serbija-un-2009

Bildes:

http://www.draugiem.lv/user/3596355/gallery/#/gallery/?pid=63682212

Zīles bildes:

https://plus.google.com/photos/113274981629685076695/albums/5374934469397224929?banner=pwa

https://plus.google.com/photos/113274981629685076695/albums/5374924647642025089?banner=pwa

ŠVEICE – 2008

Apraksts:

http://www.tda-zile.lv/raksts/z%C4%ABle-%C5%A1veic%C4%93

Bildes:

http://www.draugiem.lv/user/3596355/gallery/#/gallery/?pid=54331172Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais