Ko ņemt vērā īrējot Brīvdienu māju Sardīnijas salā?

  • 2 min lasīšanai

Brīvdienu mājas kā naktsmītnes veids pēdējos gados ir guvis milzu popularitāti. Ja senāk cilvēki zināja tikai viesnīcas, vēlāk sāka parādīties bed & breakfest, tad tagad ar vien biežāk cilvēki izvēlas īrēt apartamentus, Brīvdienu mājās un Villas.

Kāpēc izvēlēties tieši šo naktsmītņu veidu? - cena ir daudz izdevīgāka nekā nakšņojot viesnīcā; - jūsu pārvaldībā ir visa māja, villa vai apartaments; - visa ģimene vai draugu kompānija dzīvo vienkopus; - ir iespēja gatavot pašiem, kas ļauj ieekonomēt uz ēšanas izdevumiem, kā arī paši izvēlaties, kad brokastot un kad vakariņot; - ir pieejams plašs Brīvdienu māju izvēles spektrs: gan laukos, gan kalnos, gan ar baseinu, gan bez, gan 2 cilvēkiem, gan 10 cilvēku lielai kompānijai; - jūtieties kā mājās – brīvi un neviena netraucēti.

Brīvdienu mājas vasarā izīrē tikai uz nedēļu, visbiežāk no sestdienas līdz sestdienai (bet tas nav visur). Ja gribat palikt 10 dienas, cena visticamāk būs jāmaksā kā par 2 nedēļām. Cenā ir iekļauta gan gultas veļa, gan dvieļi, kā arī pirmās nepieciešamības higiēnas preces.

Pirmā iemaksa Lai rezervētu Brīvdienu māju, apartamentu vai Villu ir jāiemaksā pirmā iemaksa. Parasti pirmā iemaksa sastāda no 20% līdz 50% (ir gadījumi, kuros arī līdz 70%). Pirmā iemaksa netiek atmaksāta. Iespējams dabūt atpakaļ kādu daļu ir tikai tajā gadījumā, ja rezervācija tiek atsaukta 3 mēnešus pirms plānotā ierašanās datuma.

Kas ir drošības depozīts? Sardīnijā izīrējot Villas vai Brīvdienu mājas bieži prasa atstāt drošības depozītu, t.i. ierodoties Brīvdienu mājā jāatstāj no 200 līdz pat 500 euro skaidrā naudā, ko prombraucot jums atgriež. Ir cilvēki, kas jautā – kāpēc ir jāatstāj drošības nauda, ka nekur citur pasaulē tā neesot?! Skaidrojums ir pavisam vienkāršs – ja viesi atstāj drošības naudu, viņi pret izīrēto īpašumu izturas daudz saudzīgāk, gluži tāpat, kā tas ir izīrējot auto. Taču cik zinu, drošības nauda ir vairāk tāda simboliska tradīcija, un ne no viena nekas nav ticis iekasēts.

Par katru valsti spriež pēc tās tūristiem. Piemēram, ir vairāki Brīvdienu māju īpašnieki, kas savu īpašumu neizīrē krieviem, frančiem un angļiem. Kāpēc? Tāpēc, ka pēc viņiem mājas tiek atstātas visnekārtīgākās. Diemžēl pagājušā gada laikā, esmu no māju saimniekiem dzirdējusi arī vairākas nepatīkamas atsauksmes par latviešiem, tāpēc nolēmu uzrakstīt šo rakstiņu, lai mēs iesākam jauno sezonu ar jaunu attieksmi.

Vērtīgi ieteikumi: - Nekautrējieties zvanīt saimniekam, ja kaut kas nedarbojas, piemēram veļas mašīna, boileris vai tml. (jo, ja iepriekšējie viesi ir ko sabojājuši, to nevar atklāt uzreiz); - Izturieties pret īrēto īpašumu, kā izturētos paši pret savējo; - Ievērojiet atkritumu šķirošanu; - Prom braucot nomazgājiet netīros traukus un izsūciet ar putekļsūcēju grīdu, kā arī iznesiet atkritumus (vai vismaz atstājiet tos sagatavotus izmešanai).

Ko nekad nevajadzētu darīt? - NEKAD prom braucot neatstājiet miskastē organiskos atkritumus (zivis, gaļu u.tml.). Sardīnijas vasaras karstumā tie sāks smirdēt jau pēc pāris stundām; - Ja gadās kaut ko apliet ar sarkanvīnu, neatstājiet to uz vairākām dienām, bet gan iztīriet; - Nelietojiet vannasistabas dvieļus acu tušas noņemšanai; - Nebojājiet īpašumu un “netīšām” neielieciet kādu mājā atrastu lietu savā čemodānā un neaizvediet to prom sev uz Latviju.

Kāpēc cilvēkiem labāk patīk palikt Brīvdienu mājā nevis viesnīcā? * „Mūsu 6 draugu kompānija kopā ceļo jau vismaz 4 gadus. Mūsu interesēs ir palikt visiem kopā, līdz rītam spēlēt zolīti, dzert vinčiku un tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc mēs izvēlamies apartamentus.” /Rihards/ * „Mēs vienmēr ceļojam ar mūsu nu jau 3-gadīgo meitiņu. Senāk vienmēr ņēmām viesnīcas, bet tad vienreiz noriskējām un Francijā palikām vienā īrētā mājā. Kad sapratām, kādu brīvību tas dod – mazajai jebkurā diennakts laikā varējām piecelties uzvārīt putriņu, izmazgāt kad vajag viņas sasmulētās drēbītes, paši varējām gatavot ēst, tādējādi arī ietaupījās nauda – kopš tās reizes viennozīmīgi izvēlamies Brīvdienu mājas.” /Ineta/ * „Mums ir liela ģimene. Vienmēr ceļojam kopā ar vīra vecākiem un visiem 3 bērniem. Izvēloties Brīvdienu māju ir nācies ietaupīt pat līdz 3000 euro! Lielai ģimenei šis ir izdevīgākais veids ceļošanai.” /Vita/ * „Pavisam īsi – ej un nāc kad gribi, dari ko gribi, un neviens uz tevis neskatās.” /Kārlis/

Vairāk iformāciju par Sardīnijas salu atradīsiet manā mājas lapā: http://www.bellasardinija.comSeko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais