Pastaiga,funktieris,Lielvārde

  • 1 min lasīšanai
  • 1 foto

Kopš dzīvojos pa Jumpravu,laikam no 2003.gada, uz Lielvārdi ceļs aizved samērā reti. Kaut gan to varētu saukt par dzimto pilsētiņu,jo tur ir pavadīti skolas gadi un liela mūža daļa.

Bet visam ir savs laiks un šodien devos ekspedīcijā. Gribējās pabildēt,jo pēc manas saprašanas Lielvārdei ir katastrofāli maz bilžu. Es domāju tādas,kuras var publicēt vai izvietot internetā. Tam varētu būt vairāki iemesli,bet manuprāt būtiskākais ir ārkārtīgi jaudīgā garīgā enerģija,kura sllēpjas zem visa,kas ar šo ģeogrāfisko vietu saistīts. Dabā objekti un vietas vienkārši nevelk līdzi. Tie ir krietni pieticicīgāki par slēpto bagāžu un rodas pamatīgs disbalanss.Lielvārdē fotogrāfam nav izredžu viegli un bez piepūles gūt rezultātu. Kāpēc? Pēdējā laikā pamatīgi sarosījušies visādi tūrisma projekti,un foto ir daļa no tā darbības loka. Nedaudz paeksperimentēju uz savas ādas. Tātad...

Nesenā pagātnē saskāros ar diviem apgalvojumiem,piemēriem;

1) Ainārs Meijers par kādu savu bildi stāstīja,ka tās tapšanai bija vajadzīgi seši gadi,pamatā lai sagaidītu vajadzīgos apstākļus,temperatūru.

2) Kāds funkcionārs apspriedē nedaudz pārfrāzējot apgalvoja,ka vispār jau principā var uzbildēt.......( Maija,Paija,vietējā reportiere,sekretāre...citiem vārdiem ne rūdīts profiņš)

Neko nekonkretizējot otrais variants liekas optimiskāks. Ķeramies pie darba! A vienalga ko...pirmais iešaujas prātā suņpurnis no Lielvārdes skulptūru parka. Jēēē,uz priekšu. Nonākot vajadzīgā vietā,ak šaize,-atklājas ,ka ir nakts un gāž lietus ..(!!!) Glupi,vai ne?

Tātad vēlams iepriekš pārdomāt,kurp un kad doties. Vispirms var izvēlēties gadalaiku,koku lapas nereti aizsedz objektu,ziemā var salt nagi u.t.t

GALVENAIS GAISMA. Piemēra pēc,atveru saules kalendāra karti un izpīpējam,kur saule būs noteiktā laikā. Jau šajā etapā atklājas,ka variantu ir maz. Piemēram,ja grib nobildēt,kā riet saule kādas ielas galā,gadā tikai dažas stundas varēs. Ja nelīs protams.

Jo vairāk objektu un vajadzīgo parametru,jo uzdevums kļūst grūtāks,kamēr vispār paliek neiespējams. Pat ja to ir izdevies izrēķināt un atrodies vietā un laikā,var piemeklēt dažādi pārsteigumi,kuri sagrauj visu. Piemēram naktī nolauzts koks vai santehniķi tavā punktā izrakuši bedri. Pat pašā ideālākajā gadījumā var notikt arī tīri tehniskas ķibeles. Un tikai tad,kad sakritusi kaudze veiksmīgu faktoru-dabonam cerēto. Pie kam arī tad var atklāties,ka autoram tupa gaume un pliekana iecere.

Tie ir daži no iemesliem ,kāpēc Latvijā profiņiem šķiet vēl labu laiku jābaidās no konkurences :)

Kas tad šodien man pašam sanāca-SKATĪT SPIED ŠEITSeko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais