4500 km pa Eiropu 13 dienās (Lietuva, Polija, Vācija, Dānija, Vācija, Polija, Lietuva)

  • 9 min lasīšanai

Pateicoties Airbaltic, kas atcēla lēti nopirktās biļetes uz Bilundu, pagājušā vasarā mums sanāca šāds brauciens. Tā kā pati veidoju maršrutu, daudz laika tam veltot, tad ceru, ka kādam noderēs manas idejas. Braucēji bijām divi pieaugušie + dēls (5 gadi), meita (12 gadi). Kopā ~4500 km. Galvenais mērķis bija Legolande Bilundā un attiecīgi ceļš turp un atpakaļ ar domu, lai interesanti būtu bērniem. Uz beigām visiem bija diezgan apnicis, līdz ar to kaut ko varēja arī izlaist. Manā bilžu galerijā redzamas arī dažas bildes. Maršrutu es plānoju tā, lai dienā nesanāktu nosēdēt mašīnā pārāk ilgi. Visu rezervēju diezgan laicīgi, visas naktsmājas rezervētas booking.com. Ja gulētāji nav 2+2, tad izvēle ir daudz lielāka. Visur pēc iespējas pievienoju mājas lapu adreses, jo gan cenas, gan darba laiki var mainīties.

1.diena Ulbroka –Kaunas - Augustowa (Polija) kopā 471 km, ~6 h

1. Pietura 292km - 4 h

Rumsiskes Open-Air Museum; L. Lekaviciaus g. 2, Kaunas LT-56337, Lithuania, http://www.llbm.lt/eng/

darba laiks katru dienu no 10-18, maksa – pieaug.10 Lt, skolēni 5 lt.

Blakus maksas stāvvieta, lieli staigājami gabali pa teritoriju, bet ir ko apskatīt. Kasē iedod karti ar maršrutiem. Izstaigājām nelielu daļu, pietika. Parkā ir ēstuve, bet tur negājām, jo teritorijā ir atpūtas vietas ar galdiem, var apēst līdzpaņemto.

2. pietura 26 km

Vytautas the great war Museum, K. Donelaičio g. 64, LT-44248, Kaunas, http://kariuomene.kam.lt/lt/karo_muziejus.html , pirmdienās slēgts, citās 10-18, maksa – pieaug.4 Lt, skolēni 2 lt.

No adreses puses nav stāvvietu, jāapbrauc viens kvartāls apkārt, maksas stāvvietas ar monētu automātiem. Pietika ar stundu apskatei. Dažādi ieroči, kā jau kara muzejā.

3.pietura 5 km

Kaunas Botanical Garden,ž. E. žilibero g. 6, Kaunas, Lithuania , 46324 , http://botanika.vdu.lt/, laikam pirmdienā nestrādā oranžērija.

Jauks dārzs pastaigai, blakus bezmaksas autostāvvieta, kasē iedod karti ar norādēm par augiem, iesaka, kas īpašs tajā brīdī zied. Cenas gan neatceros.

4.pietura 148 km

Augustova, Polija - Pirms Augustovas ir jārēķinās ar sastrēgumiem. Pa kanālu varot braukāt ar kuģīšiem, ja vēl ir gribēšana, mums tādas vairs nebija.

Nakts - Apartamenty Komfort - ar virtuvi, 3+1 , ul. Rajgrodzka 69, Augustów, 16-300, Poland – noteikti iesaku, īpaši padomāts par bērniem ārā. Virtuvē viss vajadzīgais, pāri ielai neliels pārtikas veikals. Par papildus samaksu brokastis, ko neizmantojām.

2. diena Augustow – Olstin – Toryn - Bydgoszcz 417 km, 7 h

1.pietura 198 km pa šauru un ļoti līkumainu ceļu. Mašīnu nebija daudz, citādi ar apdzīšanu būtu noteikti problēmas.

Planetarium, Al.Marszałka J.Piłsudskiego 38, 10-450 Olsztyn,

http://www.planetarium.olsztyn.pl/eng/index.php (katru dienu, ir šovi ar dažādām tēmām, konkrētus laikus var redzēt mājas lapā), kādus 200 m pirms planetārija ir maksas stāvvieta. Uz kupola ekrāna rāda filmu par attiecīgo tēmu. Stāsta poliski, bet mums iedeva austiņas, kur klausījāmies angliski (varbūt var arī krieviski, neprasījām, to jādara kasē). Interesanti.

Olstinā ir arī pils, bet mēs to neapskatījām.

2.pietura 172 km

Piparkūku muzejs, 87-100 Toruń, ul. Rabiańska 9, no 9.00-18.00

http://www.muzeumpiernika.pl/?page=home,

Maksas stāvvietas ir blakus upei, ar navigatoru var nobraukt apskatīt, kur atrodas muzejs, tad nolikt mašīnu pie upes un iet uz muzeju ar kājām. Tāda kā vecpilsēta. Lai gan mājas lapā nekas nav teikts, tur ir pieraksta sistēma – iepriekš jāpierakstās uz konkrētu laiku (ja ir vietas, tad, piemēram, uz vietas trijos var pierakstīties uz 16.00., bet gribētāju tur bija ļoti daudz, mēs netikām. Žēl, jo saprotu, ka var piedalīties visā cepšanas procesā, kas noteikti ir interesanti.

3.pietura 48 km

Hotel Focus , Modrzewiowa 1, Bydgoszcz, 85-631, Poland

lēts hotelis, skaļš, tāda jauniešu tusiņu vieta. Bet pārgulēšanai OK. Netālu ir lielais veikals (laikam Lidl).

Pāris kvartālus uz centra pusi atrodas Militārais muzejs –Gdańska 186, Bydgoszcz, bija jau ciet, kad mēs gājām staigāt, bet pār sētu varēja redzēt militāro tehniku, lādiņus, varbūt interesanti.

3.diena Bydgoszcz – - Ščecina - Stavenhagen 426 km, 6 h

1.pietura ~ 260 km !!!~ 4 stundas

Rose Garden 'Rozanka' , Pawła Jasienicy Street Szczecin, (aiz Jasne Blonia Park)

Ja patīk rozes un ir ziedēšanas laiks, tad noteikti iesaku. Bezmaksas. Skaisti, rozes ar nosaukumiem. Piebraucot pie dārza, ielas malā bezmaksas stāvvieta.

2.pietura - 4 km

The Museum of Technology and Transport, ul. Niemierzynska 18A, Szczecin 71 441, Poland, http://en.muzeumtechniki.eu/, pirmdienā slēgts, citas 10-16.00

pie muzeja bezmaksas stāvvieta. Dažādi veci transporta līdzekļi. Par papildus samaksu eksperimentu zāle.

3.pietura 30 km

Akvaparks pie Vācijas robežas, yl.Wodnika 1, 74-100 Gryfino, http://cwlaguna.pl/en__About_us__1, darba laiks no 7-23.00 katru dienu.

Diezgan švaks, salīdzinot ar mūsējo. Ūdens gan silts. Maziem bērniem minimāli, ko darīt.

4.pietura 138 km ~ 2 stundas

Hotel Reuterhof , Werdohler Str. 7, Stavenhagen, 17153, Germany

Laba viesnīca, bet nav arī lēta, baseini – bezmaksas, lielais un divi mazajiem. Tik nav nekāda bērnu laukuma un arī apkārtnē nav nekā. Patiesībā pēc akvaparka baseini maz interesēja, tā kā droši vien labāk izvēlēties kaut ko citu.

4.diena Stavenhagen – Tarp (Vācija) 353 km, ~4 st.

1.pietura 220 km , 2,20 h

Hansa park – atrakciju parks, pie Lībekas, Am Fahrenkrog 1, D-23730 Sierksdorf, http://www.hansapark.de/en/information/information/opening-times/

atvērts no 9-18.00, biļetes ieteicams nopirkt netā, lai nav jāstāv rindā. Paliels atrakciju parks, rindas, kā visur. Ir gan iespēja par papildus samaksu uz vietas nopirkt ātro biļeti, tad nav jāstāv rindās. Kalniņi ekstremāli, bet ir ko darīt arī mazajiem.

2.pietura 137 km, ~1,40 h

Landgasthof Tarp , Bahnhofstraße 1, 24963 Tarp

Salīdzinoši dārga viesnīca. Atrodas pilsēteles centrā, apkārt pārtikas veikali, ēstuves. Otrreiz neizvēlētos tomēr.

5.diena Tarp- Billund 145 km, 2 h

Visa diena legolandē, http://www.legoland.dk/en/, (no 10.00) biļetes internetā, lai nav jāstāv rindā (iepriekš arī lētāk). Skaisti un interesanti – dažādi kustīgi modeļi no lego, atrakcijas lielajiem un mazajiem. Rindas garas, pēcpusdienā būtiski mazāk cilvēku. Ar vienu dienu mums bija pietiekami.

Nakts Billundā, Legolandes hotelī, Tā ir ļoti dārga viesnīca, bet , līdz ar to arī laba. Ļoti labi baseini par brīvu, lego dāvanas bērniem. Mašīnu jau varēja nolikt no rīta bezmaksas stāvvietā, varēja staigāt iekšā ārā no parka (uzspieda zīmodziņu uz rokas). Bet apkārt ir arī lētāki naktsmītnes varianti.

6.diena Billund- Give - Hamburg, Vācija 316 km, 4h

1.pietura 13 km~22min

Safari - Givskud zoo, Loveparkvej 3, Give 7323 Denmark, http://www.givskudzoo.dk/gb, darba laiks 10-20.00

Interesanti. Dzīvnieki staigā ap mašīnu, arī lauvas, ja paveicas, tad noiet gar pašu mašīnu. Iesaku braukt uz 10, jo, kad braucām prom, bija rindas uz iebraukšanu, biļetes nopirku internetā.

2.pietura 286 km – 3,30 h (pēc navigatora, bet bija zem 3 h)

Miniatur Wunderland , Kehrwieder 2, Block D, 20457 (Hamburg- Speicherstadt, 53° 32' 38" N / 9° 59' 21" E), http://www.miniatur-wunderland.de/, darba laiks darba dienās līdz 22.

Viss miniatūrā un kustīgi vilcieni, mašīnas utt. Interesanti. Biļetes es pirku internetā, tad var rezervēt konkrētu laiku, lai nav jāstāv rindā (mēs gan atbraucām stundu agrāk, bet tā nebija problēma). Blakus maksas stāvvieta. Blakus arī Dungeons.

3.pietura 30 km

Entree hotel Glinde , mazliet ārpus Hamburgas, uz Berlīnes pusi, Am Sportplatz

Normāls hotelis, ērti, tikai adresei jāpievērš uzmanība (Glinde nevis Hamburga)

7.diena Hamburga – Babelsberg - Legnica 558 km, 6h

1.pietura 271 km , 3.20 h

Film park Babelsberg, Großbeerenstraße, 14482 Potsdam-Babelsberg, http://www.filmpark-babelsberg.de/start-en.html, Pie Berlīnes, atvērts no 10-18.00. Interesants priekš jauniešiem, dažādi specefekti, gan brīvā dabā, gan telpās. Mazajiem bail. Blakus maksas stāvvieta. Uz šoviem rindas, kā jau parkos, bet visur rakstīti gaidīšanas laiki.

blakus, vienota ieeja un stāvvieta - Extavium , Marlene-Dietrich-Allee 9 , 14482 Potsdam Eksperimentu zāle ar dažādiem eksperimentiem. viena biļete uz abiem lētāk, netā nevar nopirkt.

2.pietura 287 km (3,20 h)

Nakts Hotelik Parkowy, Parkowa 1, 59-220 Legnica

Lētais variants, mašīna uz ielas blakus hotelim (no 17-9.00 bezmaksas). Aizdomīgi tipi apkārt staigā, bet kopumā jau viss bija labi. Apkārt visur sīkie veikaliņi un laikam viens lielāks iepirkšanās centrs (Galerija, kur negājām). Vienai naktij var pieciest

8.diena Legnica – Vroclava – Zator 326 km

1.pietura 77 km (1h)

Archaeological Museum and Military Museum (atrodas blakus, ar vienu biļeti var iet), Cieszynskiego St. 9, Wroclaw, http://www.en.muzeum.miejskie.wroclaw.pl/, atvērts no 10-17.00

Mums patika abi. Militārajā atkal dažādi ieroči, daudz vairāk kā Kauņā, līdz ar to varbūt Kauņu var izlaist. Puikam patika ļoti.

2.pietura 249 km ~ 3,10 h

Dinozauri, Parkowa 7, Zator, http://www.dinozatorland.pl, no 9.30-19.00.

Te kopā ir 4 parki un bērniem karuseļi. Var nopirkt vienu biļeti uz visiem. Kukaiņu parkā milzīgi kukaiņi, Dinozauru parkā lielas figūras starp kokiem – visur sensori un tie kustas un izdod skaņas. Diezgan reāli. Mitoloģijas parkā negājām, jo līņāja, bet tur arī bija kustīgas figūras. Vēl bērniem pasaku parks ar pasaku tēliem. Tas atrodas kempinga teritorijā. Blakus bezmaksas stāvvietas, ērti un noteikti iesaku.

3.pietura 500 m- blakus iepriekšējam

River Park, Parkowa 8, 32-640 Zator , ierašanās sākot no 14.00.

It kā no vienas puses forši – apmeties kempinga mājiņā un staigā pa parkiem, bet nu nepatika mums tas kempings. Nolaists, mājiņā kanalizācija smird, mašīna jāatstāj ārpus kempinga. Gulēšana 2.stāvā, jumts ar roku aizsniedzams. Apkalpojošais personāls runā tikai poliski, saproties kā gribi. Izrakstīšanās laikam no 10.00, ja grib agri, kā mēs to darījām, tad noteikti jāsarunā, citādi netiksiet prom.

9.diena Zator- Wielicka – Krakow – Kielce 191 km,4,5 h

1.pietura 53 km -1 h

Vielickas Sāls raktuves, pie Krakovas , ul. Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka, Polska, N49°58,966' E020°03,374', http://www.wieliczka-saltmine.com/, no 9.30-18.00

Kopumā man ļoti patika, bija interesanti. Ļoti daudz jāstaigā. Par papildus samaksu var fotografēt. Aktīvie stāvvietu darbinieki aicina nolikt mašīnu jau stipri pirms ieejas, jābrauc pēc iespējas tuvāk, jo stāvvietas ir daudz. Visas par maksu.

Biļetes iesaku nopirkt netā laicīgi un pieteikt ekskursiju uz konkrētu laiku, jo viss tikai ar pierakstiem (tāpat netā var izvēlēties ekskursijas valodu). Vismaz 15 min iepriekš kasē izdruka jāmaina pret biļetēm. Ekskursija 3 stundas (bet ir dažādas, domātas bērniem vai ekstrēmākas), ērti apavi un siltas jakas, jo lejā ir auksti.

2.pietura 18 km – 40 min.

Aviācijas muzejs, Al. Jana Pawła II 39 , 30-969 Kraków 28, skr.poczt. 79, N: 50° 4' 37" E: 19° 59' 23", http://www.muzeumlotnictwa.pl/indexen.php, no 9.00-17.00

Visa veida un vecuma lidmašīnas telpās un ārā, puikam ļoti patika. Iebraukšana sanāk no otras puses, nevis kā adrese, jāapbrauc viens kvartāls apkārt. Bezmaksas stāvvieta.

3.pietura 104 km – 1,40 h

Kielces Paradīzes ala (Jaskine Raj), 15 km pirms Kielces, 26-060 Chęciny ul. Dobrzaczka , 51gr,11min.15sek. un 20gr.39min.20sek., http://www.jaskiniaraj.pl/?id=1, 9:00 - 17:00, ekskursija ~45 min, individuāliem tūristiem jāpiesaka apmeklējums uz konkrētu datumu un laiku pa tel. (+48 41) 346 55 18, citādi netiksiet.

Bija interesanti, bet ekskursija notika poliski (varbūt nepieteicu uz pareizo grupu?). Līdz ar to mēs tikai skatījāmies. Fotografēt nedrīkst vispār. Alā vēsi. Biju gaidījusi kaut ko iespaidīgāku, bet vienreiz var apskatīt kā aug stalaktīti. Blakus ir arī kaut kāds pirmatnējais muzejs, ko neskatījāmies. Stāvvieta maksas, kādus 200 m no alas ieejas.

4.pietura 16 km

Nakts Kielce, Kielces centrā ir dabas parks - Rezerwat "Kadzielnia", http://um.kielce.pl/turystyka/rezerwaty_przyrody/rezerwat_kadzielnia, bet mēs tur nebijām

Hotel Hellada , Klonowa 49, 25-553 Kielce , Jauka un ērta viesnīca

10.diena Kielce – Baltow – Lublin- Międzyrzec Podlaski 316 km

1.pietura 93 km, 1,4 h

Juras laikmeta parks, Bałtów 8a, 27-423 Bałtów, http://www.juraparkbaltow.pl/index_en.php, darba laiks svētdienā 9.00-21.00, biļetes i-netā nepiedāvā

Dinozauri nekustas kā Zatorā, bet ir lielāka dažādība. Toties te bija 3D zāle, kur visi peldošie dinozauri, tas bija interesanti. Blakus bērniem karuseļi, bet tādi švaki.

2.pietura 123 km – 2,20 h

Lublin Museum of Rural Life , blakus botāniskais dārzs, 3 Slawinkowska Street , Lublin - Mums jau bija gana...., nebraucām.

3.pietura 99 km, 1,40 h

Hotel Chrobry , ul. Drohicka 62, 21-560 Międzyrzec Podlaski , Normāla viesnīca, pa ceļam, ērti. Palagi gan iestīvināti tā, ka stāvus varēja nolikt.

11. diena Międzyrzec Podlaski- Bialistok– Suwalki, 16-503 Mikolajewo 300 km 5 h

1.pietura 158 km, 2,41h

Bialistok –pils, nebijām, bet izmantojām iespēju iepirkties Auchan lielveikalā, kur cenas labas. Pilsētā ir 2 Auchan, adreses var atrast auchan.pl mājas lapā.

2.pietura 120 km, 2 h

Suwalki

3.pietura 22 km

Pensjonat Wigierski , Mikołajewo 22C, 16-503 Mikolajewo , koordinātes 54.044, 23.138.

bērnu laukums, dīķis makšķerēšanai, plaša teritorija. It kā viss labi, bet laikam nav vērts braukt nost no lielākiem ceļiem, jo salīdzinoši dārgi. Skaisti gan un attieksme, kā jau privātā mājā. Arī ēst bija garšīgi. Atrast nav vienkārši. Domāju, ka būtu labāk šo un iepriekšējo dienu apvienot, braucot uz priekšu un attiecīgi samazinot kopējo dienu skaitu.

12.diena Mikolajewo – Druskininkai – Trakai – Žalvariai 293 km, 5,22h

1.pietura 76 km

Akvaparks, Vilniaus al. 13-2, Druskininkai LT 66119, Lithuania, http://akvapark.lt/en/aquapark/aqua-park/, atvērts no 12.00. – 3 stundas 159 liti., var 2 st.

Bērniem ir atsevišķi nodalīta un plaša teritorija, lielās trubas ekstrēmas, trakākas nekā Jūrmalā. Atrodas hoteļa teritorijā, varbūt, ja ņem numuru, ir izdevīgi. Maksas apakšzemes stāvvieta tieši pie viesnīcas, bet, lai samaksātu, tad ilgi stāvēju reģistratūrā rindā, kamēr citi čekojās numuros. Pāri ielai vēl stāvvietas.

2.pietura 120 km, 2h

Trakai island Castle,

Vytauto g. 33, Trakai LT-21106, Lithuania, 54°39'8"N 24°56'1"E, arī te vairs nebraucām

3.pietura 97 km

Camping Apple Island , Salos g. 3, Molėtų rajonas, LT-33284 Gailiūnai (Žalvariai- blakus maza pilsētiņa), bungalo ar ledusskapi, bērnu laukums, peldvietas

Ļoti vīlos. Nav nemaz izdevīgā vietā, priekš mājiņas bez virtuves (nebija pat tējkannas), stipri par dārgu. Ir gan kafejnīca. Attieksme arī nepatika. Mājiņas cieši viena pie otras, nekādas privātas atpūtas. Tieši pretim durvīm tenisa korti. Sēdi pie savas būdas un skaties, kā spēlē tenisu. Izrakstīšanās tikai no 10.00, ātrāk nevar izbraukt, kaut arī esi samaksājis. Bērniem gan laukums bija interesants.

13.diena Žalvariai – Kulionys – Ulbroka 265 km, 4,40 h

1.pietura 25 km, 31 min

Etnokosmoloģijas muzejs, Kulionių km., Čiulėnų sen., Molėtų raj.), http://www.cosmos.lt,

Mums patika. Viss iepriekš jāpiesaka, jo bez grupām nelaiž – tātad iepriekš jāpiezvana +370 3834 5424 un jāsarunā konkrēts laiks. Blakus bezmaksas stāvvieta, ir skaists dārzs un akmeņu parks, ja grib pastaigāt. Uz nakts ekskursijām noteikti būtu forši, jo milzīgs teleskops, arī sauli var apskatīt teleskopā, ja nav mākoņu. Iesaku, interesanti.

Galamērķis 240 km

Mājas, mīļās mājas.Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais