Turcija, pragmatiskas piezīmes

  • 1 min lasīšanai
Tālajā 2010.gadā gribējās drusku atvilkt elpu pēc darba skrējieniem, bet neiesaistīties jaunos skrējienos ar tūristu grupām 2. Dzīvošana

Viesnīcā, 3zvaigznes – pilnībā atbilst, viss pa vienkāršo, bet ne netīrs vai piesmirdis. Varu ieteikt viesnīcu Atlantis http://www.atlantishotel.net/ . Vispirms no tās daudz kur var nokļūt ar kājām, bet kur nākas braukt, gandrīz pie durvīm ir tramvaju pietura Sultanahmet, kas dodas visos tūristiem populārākajos virzienos. Cenu nepateikšu, jo to rezervējām kopā ar airbaltic lidojumu. Brokastis bagātīgas – vārīta ola, desa, divi sieri, gurļkīts tomātiņš, olīves, žāvēti augļi, kellogsi, divu veidu smalkmaizītes, un ja patrāpījās veca turciete ar smaidu pa visu ģīmi un īpatnēju akcentu “ŌŌmlēēt?”, tad bija vēl svaigi cepts olu kultenis ar zaļumiem un papriku.

3. Transports

Vienlaikus ir spēkā vairākas maksāšanas sistēmas, bet nu tūristiem vispiemērotākā ir JETON, žetoni (tādi plastmasas dažādu krāsu un dažādu izmēru!!! plastmasas ripulīši). Cena 1.50TL un derīgs ir tramvajos, (laikam arī autobusos), metro, un kuģīšu īsajos reisos. Nopirkt var tikai kioskos, NEVIS pieturvietās!!!. Ā un vēl Jetonomatic automātos. Kuģīšu garajos reisos der drusku citi – metāla žetoni, kas maksā 3TL un ir stipri līdzīgi padomijas izskaņas laika telefonautomātu žetoniem ar vienu iegarenu rievu. Tramvajs perfekts – jauns, ātrs, ar kondicionieri.

4. Nokļūt pilsētā

No lidostas iet metro, kas divās vietās krustojas ar vienu un to pašu tramvaja līniju T1. Mēs pārsēdāmies stacijā “Zeytinburnu”. Ātri, vienkārši un efektīvi. cena – 2×1.5TL ar žetoniem.

5. Ko skatīt? Mošejas – daudz un dažādas. Lielu iespaidu atstāj Zilā Mošeja – skaista, gaiša, mierīga, ne uzmācīga. Ja kādai sievietei nav paķēries lakatiņš līdz, vai trāpījies ar šortiem līdz mošejai nokļūt, tad parasti pie ieejas atrodams “dežūr-drēbes gabals” ar ko piesegt “plikumus. Tūristi šeit atnes naudu, tāpēc piecieš viņus tīri labi... Turpinājums un galerija no ceļojuma šeit: http://sky.gurunet.lv/turcija-pragmatiskas-piezimes/


Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais