Izstaigāt Karalisti. Edale - Grindsbrook - vieta, kur viss sākās. 1.daļa

  • 1 min lasīšanai

Ar nelielu nokavēšanos otrais raksts šajā rakstu sērijā.

Edale ir neliels miestinš Derbyshire rajonā/ apgabalā Peak District nacionālajā parkā. Edale ir plašāk pazīstama kā starta punkts 429 km garai nacionālajai takai Pennine Way (kuru es plānoju iziet nākotnē).

Sākšu ar primāro.

Stāvvieta. Iesaku būt Edale līdz ar gaismu, lai auto varētu novietot bez maksas. Pie Old Nags Head kroga ir mazāk par 10 stāvvietām. Kā arī tuvāk Grindsgrook. Ja nav vietas, tad jāgriežas atpakaļ uz galvenā ceļa, kur ir maksas stāvvieta. Izmaksas: lidz 1h - 1.00; līdz 2h - 1.60; 2-4h - 3.00; vairāk par 4h - 5.00, 24h - 6.00.

Tualetes. Maksas stāvvietā ir bezmaksas tualetes. Pie Old Nags Head kroga ir kempings, kurā arī ir tualešu bloks, kuru pati izmantoju vasarā, kad ir liela cilvēku plūsma, cerībā, ka īpašnieks nepamanīs svešos :) Jo kempinga īpašnieks ir cilvēks, ar kuru negribētu strīdēties. Angļiem ir labs apzīmējums - old grumpy man jeb vecs kašķīgs vecis.

Kempingi. Edale ir 2 kempingi. Coopers Camp Site, kura īpašnieks ir vecais kašķīgais fermeris. Kempings atvērts visu gadu. Es parasti palieku šajā kempingā, jo mašīnu var novietot pie telts. Vienīgi nevar rezervēt telts vietu. Kurš pirmais brauc, pirmais maļ. Otrs kempings ir mazliet tuvāk lielceļam Fieldhead Campsite. Neesmu šajā kempingā palikusi, bet zinu to, ka mašīna ir janovieto speciāli paredzētā stāvvietā, kas man personīgi nepatīk.

Krogi. Ir divi krogi. Viens ir Old Nags Head un otrs Rambler Inn.

Karte. Ordnance Survey The Peak District - Dark Peak area ( Kinder Scout, The Pennine Way, Edale, Derwent Valley Heritage Way, Ladybower Reservoir, Black Hill, and Glossop) ar mērogu 1:25 0000. Cena 7.99

Nākamais rakstu sērijā Izstaigāt Karalisti Edale - Grindsbrook - vieta, kur viss sākās. 2.daļa.

P.S. Ja kādam ir jautājumi vai komentāri, lūgtum lūdzu :)Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais