Pastāstīšu, kur un kā var pilnībā “atslēgt smadzenes” un atgūt spēkus

  • 1 min lasīšanai
  • 29 foto

Kad Rīgā viesojās “The Tall Ships Races 2013” regates burinieki, draugi uzaicināja aplūkot kuģus no ūdens puses, braucot ar katamarānu “Lover”. Es uzreiz piekritu, taču pēc tam domāju – khm, ar katamarānu, uz kura būšot vēl pāris ģimenes ar bērniem? Kā tad mēs tur visi satilpsim? Man katamarāns līdz šim asociējās ar tādu, kuru pašam jāmin, lai tiktu uz priekšu. Tos var iznomāt dažādās atpūtas vietās pie ūdenstilpnēm.

Ierodoties jahtu klubā, kur “dzīvo” katamarāns “Lover”, uzreiz sapratu, ka lieta ir nopietnāka. Tas izskatījās liels, plašs un pats galvenais – stabils. Sākumā gan biju visai piesardzīga un bērnus, kuriem visu kuģošanas laiku bija glābšanas vestes, nemitīgi uzmanīju ar abu acu kaktiņiem, baiļojoties – ka tik neieveļas ūdenī.

Kad biju iedzīvojusies, un tas notika ļoti ātri, sāku baudīt to, kā dēļ arī notika brauciens. Pamazām atslābu un relaksējos saules, vēja un viļņu aijāta.

Braucām jeb slīdējām no Mangaļsalas molam līdz Vanšu tiltam un atpakaļ. Viss brauciens ilga 3 stundas. Neticība, ka tev nekas nav jādara, tikai jābauda. Pilnīga relaksācija. Laba kompānija, saule, ūdens šļakas un uzticams kapteinis. Īstā vieta, kur domas sakārtot pa plauktiņiem, pat īpaši nedomājot, ka lielās domas grozās pa galvu.

No katamarāna apkalpes uzzināju, ka uz katamarāna var rīkot nelielas viesības. Un kas mani pārsteidza – nebūt tā nav tikai ļoti turīgu cilvēku privilēģija. Var sapulcināt labu kompāniju un noīrēt katamarānu gan šādam braucienam, gan uz otru pusi – uz jūru. Un izmaksas no viena cilvēka ir dažu Vecrīgas bāros piedāvāto dzērienu cenās.Katamarānam jau ir savs fanu pulciņš, cilvēki, kas noīrē to paburāt katru vasaru. Tiek svinētas gan dzimšanas dienas, kāzu svinības, kristības un skolu beidzot un sākot - paburājot kopā ar visu klasi!

Ā un vēl svarīgi būtu piebilst, ka optimālais brauciena laiks ar katamarānu ir 3 stundas! Pa to laiku sanāk no Mangaļsalas aizkuģot līdz Vecrīgai un atpakaļ.... Vai no Mangaļsalas uz jūru - skaistu loku pa to un atpakaļ! Svarīgi būtu pieminēt, ka katamarāns ir 13 metrus garš un uz tā ir 5 kajītes! 9 koijvietas (guļvietas) - 2 tualetes ar dušām un kambīze (virtuve) - kurā var gatavot kaut vai kotletes vai zupu un pilnīgi noteikti vārīt tēju un kafiju.

“Saslimu” gan es, gan mani bērni. Noteikti kādreiz atkal brauksim baudīt šo sajūtu. Tāda atpūta īpaši svarīga brīžos, kad patiešām liekas, ka gan fiziski, gan emocionāli esi paguris. Tiesa, pēc brauciena bija tāds nogurums, bet tik patīkams... labās sajūtas pietika vairākām dienām. Mazajiem bērniem gan ātri apnīk, bet, sākot no aptuveni 7 gadu vecuma, bērni arī var baudīt šādu izklaidi.

Ja kādam tagad būtu jāiesaka, ko darīt brīvdienās un izbaudīt ko neikdienišķu, noteikti teiktu:”Sazinieties ar “Lover” cilvēkiem un baudiet vasaru, kas pie mums ir tik īsa”.

“Lover” var atrast www.nautica.lvSeko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais