Amsterdamas Sarkano Lukturu ielās. www.lindatravel.lv

  • 12 min lasīšanai
  • 63 foto

Šis ceļojums uz Amsterdamu jau pagājušā gada rudenī tika iecerēts kā pārsteiguma dāvana dzimšanas dienā manam dzīvesbiedram, kurš bija izteicis interesi par Amsterdamas un tās Live Sex šovu apmeklējumu :) Tad nu arī vēlējos iepriecināt vīru un, gatavojoties ceļojumam, galvenokārt ņemu vērā viņa intereses.

Aviobiļetes uz tiešo reisu Rīga- Amsterdama-Rīga nopirku vasaras sezonas lidojumu izpārdošanā jau pagājušā gada novembrī (72 Ls par personu par lidojumu abos virzienos). Viesnīcu gan rezervēju pēdējā brīdī, jo gaidīju labu akcijas piedāvājumu kādai 4-5 zv. viesnīcai, lai varētu pārsteigt un palutināt vīru. Pāris dienas pirms ceļojuma izdevās „noķert” 5 zvaigžņu viesnīcas Grand Hotel Amrath Amsterdam Luksus numuriņa piedāvājumu ar 50% atlaidi. Tā kā piedāvātā cena bija 3 zvaigžņu viesnīcu cenu kategorijā, pietam pilsētas centrā esošajai naktsmītnei ir savs baseins un saunu centrs kā arī bezmaksas minibārs nummuriņā, tad piedāvājums šķita ļoti labs. Te gan jāpiebilst, ka tā ir pirmā reize, kad rezervēju mums 5 zvaigžņu viesnīcu, jo parasti orientējamies un budžeta ceļojumiem.

1.diena. Kruīzā pa Amsterdamas kanāliem un Cassa Rosso apmeklējums.

Un tā, 29.07. 9:00 no rīta izlidojam no Rīgas uz Amsterdamu, kas sagaida mūs ar vēju, sauli un mākoņiem. No Shipol lidostas ar vilcienu braucam līdz Centrālajai dzelzceļa stacijai (4.40 eiro par personu, 20 min brauciens), no stacijas līdz mūsu Grand Hotel Amrath viesnīcai tikai 5 minūšu pastaiga un te jau tā ir- majestātiska, ar tornīšiem greznota un ar karogiem rotāta milzu viesnīca kanāla malā. Dzīvesbiedrs protams ir patīkami pārsteigts. Dodamies pa sarkano paklāju iekšā viesnīcā, kur mūs sagaida smaidošs portjē, kas paņem mūsu čemodānus un norāda uz reģistrācijas telpu. Tā kā viesu te daudz, tad nedaudz nākas uzgaidīt, tomēr pēc pusstundas jau esam tikuši pie lieliska, plaša numuriņa ar neierasti augstiem griestiem un trim logiem ar skatu uz pilsētas jumtiem. Tapetes, paklājs un aizkari gan vēsta par to, ka šeit sen nav bijis remonta, tomēr modernā vannas istaba, lielā un ļoti ērtā gulta, kā arī bezmaksas minibārs, priecē.

Atspirdzinājušies ar aukstu koka kolu no minibāra, dodamies Amsterdamas ielās, lai uzsāktu pirmo iepazīšanos ar šo Ziemeļu Venēciju braucienā ar ekskursiju laivu pa Amsterdamas kanāliem. Laivu piestātni atrodam tepat pie Centrālās stacijas kanāla malā. Cena par stundu ilgu braucienu- 15 eiro, šķiet pieņemama. Ieņemam vietas laivas galā, kuram nav pāri stiklotais jumta segums, jo gribas izbaudīt sauli un Amsterdamas skatus visapkārt.

Laiva ir plaša un tajā ir vismaz 50 cilvēku liela kompānija- visdažādāko tautību tūristi. Blakus mums sēž krievu dāmas, kas mielojas ar hamburgeriem. Laivas kapteinis pienākdams klāt, tām skarbi aizrāda, ka pikniks šeit nav atļauts un atņem viņu pusdienas.

Un tad brauciens sākas- dodamies pa jūras līci iekšā Amsterdamas kanālos, kas priecē ar burvīgajām „piparkūku” mājiņām un dzīvojamlaivām kanālu malās, kā arī ar neskaitāmiem tiltiņiem (pavisam Amsterdamā esot 1281 tilts). Kapteinis ar savdabīgu humoriņu angliski (skan arī ierakstīta informācija krievu un vācu valodās) stāsta par interesantākajiem apskates objektiem kanālu malās- par Amsterdamas Zinātnes un tehnoloģiju centru- Nemo, kura celtne atgādina milzu laivu zaļā krāsā, par Amsterdamas šķībāko kafejnīcu (kaut gan vēlāk staigājot pa pilsētu, redzam vēl daudz citu šķību namu). Kapteinis rāda arī šaurāko namu, Ķīniešu peldošo restorānu, šaurāko paceļamo tiltu Magere, kuru vietējie iesaukuši par „kārno tiltu” un vietu, no kuras var redzēt vairākus tiltiņus vienlaikus.

Viņš stāsta arī par to, ka Nīderlande esot līdzenākā valsts pasaulē un ka puse tās teritorijas ir atkarota jūrai ar dambju, kanālu un nesenākā pagātnē- arī ar aizsprostu palīdzību. Visi pilsētas nami esot būvēti uz koka pāļiem, kas iegremdēti purvainajā, porainajā gruntī. Tikai kopš 17.gs. pāļus varēja iedzīt pietiekami dziļi (13 m), lai sasniegtu cieto smilšu slāni, kas nodrošina ēku stabilitāti. Gaisa ietekmē koka pāļi sāk trūdēt, tādēļ mūsdienās celtnieki izmanto betona pāļus.

Ekskursija ir tiešām interesanta un stunda braucienā pa kanāliem paiet nemanot. Atgriezdamies atpakaļ laivu piestātnē pie Centrālās stacijas, dodamies Amsterdamas ieliņās, lai izbaudītu kanālu burvību pastaigā gar tiem. Apskatām slavenākos kanālus, kas veido tā saucamo kanālu loku- Singel, Herengracht un Keizersgracht. Priecājamies par akmens tiltiņiem, velosipēdiem ielu malās, pietauvotajām laivām un citu par citu skaistākajiem mājiņu zelmeņiem. Tie te ir visdažādākajās formās- trijstūrveida, zvanveida, pakāpienveida, ar jūgendstila dekoriem, ar skulptūrām u.t.t. Lielākajai daļai ēku pie jumta piestiprināts āķis, kurā ieverot virvi, agrākos laikos (un šur tur arī tagad) tika paceltas smagākās preces vai mēbeles, lai tās varētu ievietot mājoklī. Piemēram klavieres pa šaurajām māju kāpnītēm neesot iespējams ienest daudzās Amsterdamas mājās arī mūsdienās. Interesanti, ka šo pašu jumta celtņa tradīciju pārņēmuši arī jauno māju projektētāji.

Vēl dodamies pastaigā līdz Dam Square, kas ir Amsterdamas galvenais laukums, kas atrodas vietā, kur 13. gs pacēlās Amstelas upes aizsprosts. Te laukumu ieskauj greznas celtnes- Karaļa pils, Londonas Vaska figūru muzeja filiāle, Amsterdamas slavenākais universālveikals, Grand Hotel Krasnapolsky u.c. bet laukuma centru grezno Obelisks, kas ir piemineklis tiem nīderlandiešiem, kas gāja bojā 2.pasaules kara laikā. Laukums ir plašs un trokšņains, no tā atiet lielā Damrak iela uz Centrālo staciju, kā arī mazākas gājēju ieliņas, kuru abās malās rindojas pazīstamu zīmolu veikali- H&M, C&A, Espirit u.c. Kādā no šaurajām gājēju ieliņām papusdienojam itāļu restorānā, kas cenas ziņā (35 eiro par 2 picām un dzērieniem) ir kas vidējs starp lēto McDonaldu un dārgākajiem nīderlandiešu restorāniem, kur cenas sākas no 22 eiro par otro ēdienu vienai personai….

Ap sešiem vakarā pamazām dodamies Sarkano Lukturu kvartāla virzienā, kur atrodam mūsu šī vakara galamērķi- Amsterdamas populārāko, lielāko un kvalitatīvāko Live Sex šovu teātri- Casa Rosso. Noskaidrojam, ka šovi sākas plkst. 19:00 un tad arī ir vislielākā iespēja ieņemt labākās vietas vistuvāk skatuvei palielajā amfiteātrī ar 180 sēdvietām ap nelielu skatuvi. Laiku līdz 19:00 īsinām ar pastaigu pa Sarkano lukturu galveno ielu- Oudezijds Voorburgwal (jeb divām ieliņām, kas ieskauj Oudezijds kanālu). Skatlogos stāv vai sēž ielas meitas, kas pārsteidzošā kārtā ir slaidas un simpātiskas, nevis resnas, īgnas un vecas kā bijām iztēlojušiesJ Sānieliņās savukārt ir atrodami Coffe Shop, jeb kafejnīcas, kur legāli var iegādāties un uzpīpēt „zālīti” par 3.50 eiro gabalā. Tā kā neesam pīpmaņi, tad šo iespēju neizmantojam.

Dodamies atpakaļ uz Casa Rosso un nopērkam biļetes uz šovu par 40 eiro katrs (bez dzērieniem, jo par 50 eiro var nopirkt ieejas biļeti+ 4 iekļautus dzērienus) un dodamies iekšā vel patukšajā teātri, ieņemdami labākās vietas pirmajā rindā uzreiz pie pašas skatuves. Pēc dažām minūtēm atveras skatuves aizkari, ieskanas Tonijas Brekstones „You're Makin' Me High” dziesma un uz skatuves iznāk slaida, bikini ģērbta 20 gadniece kurpēs ar tik augstiem papēžiem, ka nabadzīte nespēj brīvi kustēties tajās, tādēļ kustības šķiet nedaudz kokainas. Laikam jauniņā, nospriežamJ Taču viņas priekšnesums ir ar odziņu- aizpīpēdama cigāru, viņa to turpina pīpēt nevis ar muti, bet izpūš cigāra dūmus ar kāds intīmākas ķermeņa daļas palīdzību ;) Tas gan drīzāk šķiet smieklīgi nevis erotiski. Tomēr priekšnesums ir interesants.

Tad aizkari aizveras, īsa pauze un uz skatuves uznāk nākamie aktieri- muskuļots vīrietis ar puskailu blondīni. Jau pēc minūtes iesildīšanās, viņi ir izģērbušies kaili un mēs turpat metru attālumā varam vērot īstu Live Sex šovu visdažādākajās pozās. Un jāatzīst, ka aktieri ir tiešām simpātiski, ar labām figūrām, trenēti un ar „strādā” ar pilnu atdevi ;)

Nākamais uzvedums ir striptīzs, ko izpilda slaida, gara, itāliskas izcelsmes dāma, ļoti akrobātiski un erotiski dejojot ap un uz metāla stieņa Madonnas „Erotic” dziesmas pavadījumā. Šo deju baudu kā mākslas darbu un dāmas kailums šķiet tajā visā pilnīgi iederīgs.

Pāris šovos tiek iesaistīti arī apmeklētāji, kas protams rada neviltotu jautrību zālē. Drosmīgākajiem, piemēram, tiek piedāvāts uzēst banānu, kuru puskaila blondīne tur sev starp kājām. Citā uznācienā savukārt simpātisks, gara auguma, muskuļots tumšādains striptīza dejotājs ļauj sevi izģērbt kādai no zāles pieaicinātai blondīnei, kuras mulsuma reakcijas, protams, uzjautrina zāli.

Vēl noskatāmies arī divu dāmu Live Sex un kādas sadomazohisma cienītājas striptīzdejotājas akrobātisku uznācienu ar atbilstošu ādas siksnu, knaģu u.c. ekipējuma iesaistīšanu erotiskajā priekšnesumā.

Kopumā noskatāmies 9 uznācienus, kur katrs ir atšķirīgs un arī aktieri mainās. Daļa šovi ir smieklīgi un skatītāji, kas ap 20:00 jau ir sanākuši pilna zāle, nemitīgi ķiķina, par ko kāds Live Sex aktieru pāris angļu grupas meitenēm pirmajā rindā, dusmīgi aizrāda. Laikam nabaga vīriešu kārtas aktierim dāmu ķiķināšana traucē koncentrēties uz seksu ;) Vissaistošākie personīgi man šķiet dāmu striptīza šovi ar dejām ap stieni. Pārsteidzoši spēcīgas ir viņu rokas un kājas, lai varētu tik akrobātiski karāties stienī piemēram ar galvu uz leju vai arī griezties ap stieni kā vilciņš. Arī pavadošā mūzika rada atbilstošu erotisku noskaņu.

Pēc 1.20h šovi atkārtojas no jauna- tie paši aktieri, tie paši uzvedumi, šķiet pat precīzi tādas pašas sejas izteiksmes kā tikko pirms stundas redzētās. Tādēļ dodamies atpakaļ Sarkano Lukturu ielās nebūt nenožēlodami, ka esam pabijuši šajā teātrī. Nākamās dienas vakarā ieplānojam kāda cita Sex kluba apmeklējumu. Bet šovakar vēl vēlamies izbaudīt saunas, džakuzi un peldi baseinā savas viesnīcas Spa centrā. To arī darām, un, laiski peldēdami pa dzidri zilā un siltā baseina ūdeni, secinām, ka esam ļoti apmierināti ar šo dienu, ar redzēto un piedzīvoto un vispār ar dzīvi kopumāJ

2. diena. 30.07. Bīvdabas „muzeja” Zaanse Schans, Bananen Bar un Moulen Rough apmeklējums.

Rītu pavadām relaksējoties viesnīcas saunu un baseinu centrā, bet ap pusdienas laiku par spīti mākoņainajam, vējainajam un brīžiem arī lietainajam laikam, dodamies izbraukumā uz „brīvdabas muzeju” Zaans Shaans, lai izbaudītu Nīderlandes lauku ainavas un zemnieku dzīves atmosfēru.

Turp braucam no Amsterdamas Centrālās stacijas ar autobusu (4 eiro vienā virzienā), kas pieved pie pašas Zaans Shans tūristiskās daļas ieejas (pie muzeja ēkas un informācijas centra), taču brauciens ir samērā ilgs- ap 50 minūtes garš un ved caur Amsterdamas priekšpilsētu dzīvojamo māju kvartāliem.

Zaans Shaans pilsētiņa mūs sagaida ar stipru vēju, kas laikam ir likumsakarīgi, jo šajā apkārtnē agrāk ir bijušās ap 1000 vējdzirnavas, no kurām šobrīd saglabājušās sešas, kas arī tagad darbojas, spēcīgajā vējā ātri griezdamas savus spārnus.

Pilsētiņā ir izveidots kas līdzīgs Brīvdabas muzejam, taču ieeja teritorijā ir bez maksas. Jāmaksā ir tikai par biļetēm atsevišķās dzirnavās (3 eiro katrā), taču vienas no dzirnavām (garšvielu maltuves) ir iespējams apskatīt bez maksas. Vēl te ir eļļas spiestuves, sinepju ražotnes un koka zāģētavas dzirnavas.

Nonākot Zaans Shaans teritorijā, sajūtamies kā īstā Nīderlandes zemnieku ciemā. Upes krastā rindojas vairākas koši krāsotas vējdzirnavas. Pie koka mājiņām mazos iežogotos pagalmiņos koši zied hortenzijas. Turpat pļavās ganās aitas un kazas. Pāri kanāliem ved omulīgi koka tiltiņi. Gluži kā tādā pasaku ciemā.

Paklaiņojuši pa mazajām ieliņām kanālu malās, dodamies aplūkot Zaans Shaans garšvielu maltuves dzirnavas. Tajās sparīgi griežas dzirnakmeņi, maļot kanēli un krustnagliņas. Gaisā virmo burvīgas šo garšvielu smaržas. Tālāk dodamies izpētīt siera ražotni (bezmaksas ieeja). Te ir gan telpa, kurā var aplūkot siera vārīšanas katlu un siera pagatavošanas preses, gan plauktus ar dzelteniem un omulīgi apaļiem siera ritulīšiem, gan arī veikaliņš, kurā var ne tikai iegādāties visdažādāko garšu sierus, bet arī nodegustēt tos visus. Nobaudām zaļo sieru ar pesto mērci, sieru ar čili pipariem, ar papriku, kazas sieru ar zaļumiem un citus patiešām gardus vietējo ražotāju sierus.

Spēcīgais vējš diemžēl ir atpūtis lietu, tādēļ izlemjam atstāt šo pasaku valstību un doties virzienā uz Zaans Schans jauno pilsētu un tas dzelzceļa staciju. Pie pēdējām dzirnavām atrodam piestātni, no kuras tiek piedāvāts brauciens ar motorlaivu (1 eiro par personu) pāri upei uz jauno pilsētu. Upi šķērsot var arī ejot pāri paceļamajam tiltam.

Upes otrā krastā mums paveras pavisam cita ainava- bruģēto ielu malās rindojas tipiskās Nīderlandes tumši sārto ķieģeļu mājiņas ar dekoratīvajiem zelmeņiem un iežogotajiem puķu dārziņiem. Te valda miers un klusums un acij tīkama perfekta sakoptība. Lietus brīžiem gan traucē izbaudīt šo mazpilsētas romantiku, tomēr esam gandarīti par braucienu uz Zaans Schaans. Atpakaļ uz Amsterdamu dodamies ar vilcienu (2.90 eiro par biļeti, 20 min. brauciens).

Lietaino pēcpusdienu pavadām viesnīcas baseinā un saunās, bet vakarā dodamies Sarkano Lukturu rajona virzienā, jo vēlamies šodien apmeklēt otru Amsterdamas populārāko Live Sex klubu- Moulin Rouge. Pie kluba esam 20:00, bet izrādās, ka uz tuvākajām izrādēm (pirmais šovs ir 20:30 un tad ik pēc stundas līdz pat 2:00 naktī) biļetes jau ir izpārdotas un tuvākā izrāde, uz kuru mums piedāvā sēdvietas, ir 22:30. Tā kā pa ielām lietainajā laikā klīst negribas, izlemjam laiku īsināt turpat pārsimts metrus tālāk esošajā Bananen Bar, kas ir populārākais Amsterdamas striptīzklubs- bārs.

Bārā par ieeju un 2 dzērieniem jāmaksā 25 eiro par personu un kamēr vien dzērieni nav iztukšoti, uzturēšanās laiks bārā netiek ierobežots. Nonākam nelielā telpā ar mīkstiem sarkaniem dīvāniem gar sienām, metāla stieņiem striptīza dejām un bāra leti, pie kuras sēž bikini tērptas dejotājas. Sākumā jūtamies saspringti, jo esam vieni no uz pirkstiem saskaitāmajiem apmeklētājiem šajā bārā un šķiet ka trūcīgi ģērbtās meitenes te ir vairāk par viesiem. Skan skaļa mūzika un, saņēmuši pie bāra letes savus dzērienus (kola, alus vai vīns), ieņemam ērtākās vietas pie viena no metāla stieņiem un vērojam kā kāda dejotāja garlaikoti gorās ap to. Neviļus salīdzinām šo „priekšnesumu” ar vakardien redzētajām patiesi akrobātiskajām dejām Casa Rosso un jūtamies vīlušies par izpildījumu. Taču, ar katru nākamo dejotāju, izpildījums kļūst ar vien baudāmāks un jāatzīst, ka dažas patiešām ļoti prasmīgi griežas ap metāla stieni pozās, kas brīžiem šķiet pat neiespējamas un izraisa apbrīnu. Patīkami, ka meitenes ir 20-30gadnieces, ar ļoti labiem augumiem un pārsvarā arī patiešām simpātiskas. Katra meitene dejo aptuveni 10 minūtes, dejas laikā izģērbjoties kaila, un tad, atkal uzvilkusi savu bikini, dodas pie apmeklētājiem piedāvāt privātās dejas par papildus maksu. Arī mums kāda no meitenēm pienāk klāt un draudzīgi izvaicājusi mūs par Amsterdamas apmeklējumu, piedāvā privāto deju Jānim par 35 eiro par 10 minūtēm. Kad piedāvājumu noraidām, meitene dodas pie nākamā apmeklētāja- kāda 60gadnieka kunga, kas, kā redzams, ir bāra pastāvīgais apmeklētājs, jo sabučojas ar visām dāmām un izmanto vismaz 3 meiteņu piedāvātās privātās dejas, ko varam vērot arī mēs, jo aizkariņus, kas atrodas zāles stūros, viņš nevēlas aizvilkt. Jāsaka ka privātās dejas ir visai erotiskas, jo notiek bez bikini un ietver sevi sēdēšanu (vai drīzāk ritmisku kustēšanos) kungam klēpī un atļauju viņam apčamdīt dāmas apaļumus noteikto 10 minūšu laikā cik vien tīk.

Pēc savu glāžu iztukšošanas un vismaz 10 dažādu meiteņu striptīza deju vērošanas, jūtam, ka laikam ir īstais brīdis pamest šo bāru, kas nenoliedzami ir bijusi interesanta pieredze.

Dodamies ārā Sarkano Lukturu ielās, kur tagad nakts tumsā noķeram šī kvartāla īsto „smeķi”. Teju vai katra nama pirmā stāva logos stāv pa bikini ģērbtai meitenei, kas aicina apmeklētājus uz privāto „sesiju”. Un meitenes te ir patiešām skaistas- jaunas, ar ļoti labi veidotiem augumiem, lielām krūtīm un simpātiskām sejām. Grūti pat noticēt, ka tā ir realitāte un man laikam nesaprast, kādēļ viņas te atrodas un neatrod kādu citu darbu….Protams nopelna viņas labi- 50 eiro par 20 minūšu seksu turpat aiz aizvilktajiem aizkariņiem, kur pavisam nelielā telpā katrai meitenei ir gulta un krēsls…..Strādā viņas legāli un pat maksā nodokļus.

Redzam gan jauniešus, kas cenšas nodiņģēt cenu pie vairākām ielas meitām pēc kārtas, gan sirmus kungus, kas smaidīgi iznāk no kādas no istabiņām. Ieliņās ir cilvēku drūzma un visi šķiet ļoti labā noskaņojumā. Daļa, protams ir appīpējušies zālīti, pēc kuras te smaržo gandrīz uz katra stūra. Citi iedzēruši vietējos bāros. Bet neviens nav agresīvs vai pārāk skaļš. Un ielas nebūt nešķiet bīstamas, kā iepriekš esam lasījuši tūrisma ceļvedī.

Tā kā negribas vēl doties uz viesnīcu, tad vēlreiz pieejam pie Moulen Rouge kluba, kur šoreiz izdodas sarunāt vietas pirmajā rindā uz šovu 23:30. Samaksājam 25 eiro katrs un nostājušies rindā pie ieejas, ko apsargā divi iespaidīgi gara auguma apsargi, kopā ar citiem raibās publikas pārstāvjiem, gaidām ieeju klubā.

Šajā „teātrī” sādvietu ir mazāk kā Casa Rosso, bet mums izdodas ieņemt ļoti labas vietas pirmajā rindā pie pašas nelielās skatuves. Drīz jau arī sākas stundu garais šovs, kura laikā varam noskatīties 3 striptīza priekšnesumus un vienu Live Sex priekšnesumu ar jaunu, gara auguma vīrieti un briesmīga izskata korpulentu ~60gadnieci ar līdz nabai noļukušām milzu krūtīm. Sieviete atgādina tipisku ielasmeitas stereotipu tā briesmīgākajā izpildījumā. Vēl sliktāku šo priekšnesumu padara, manuprāt, totāli neiederīgā fonā skanošā grupas „Era” dziesma „Ameno” un mūka un mūķenes apģērbs. Nu nepavisam tas nešķiet erotiski. Drīzāk atbaidoši un zaimojoši. Arī striptīza dejotājas šajā klubā ir korpulentākas un ne tik jaunas un izskatīgas kā Casa Rosso teātri. Tādēļ viennozīmīgi secinām, ka uz Moulen Rough sex klubu mēs nevienam neieteiktu doties, jo, lai arī ieeja tajā ir par 15 eiro lētāka kā turpat kanāla otrā pusē esošajā Casa Rosso, taču aktieru striptīza un Live Sex izpildījuma jomā Cassa Rosso ir daudz pārāks!

Iznākot no šī šova rodas izjūta, ka diena bijusi par daudz pārsātināta ar tēmu „sekss” un pilsētas kņadu, tādēļ ienirstam ar sarkaniem lukturiem izgaismotajās un ar zālītes dūmiem piepildītajās ieliņās un dodamies atpakaļ uz savu miera ostu- viesnīcu, kur numuriņā mūs sagaida pārsteigums dienas gaviļniekam- apsveikuma kartiņa un šokolādes kūkas gabaliņš Jānim viņa dzimšanas dienā. Patiesi jauks šīs īpašās dienas noslēgumsJ

3.diena. Vondel parkā un Amsterdamas ieliņās.

Šovakar mums paredzams lidojums uz mājām un iepriekšējā naktī esam vēlu aizgājuši gulēt, tādēļ lielas aktivitātes neplānojam- priekšpusdienu laiski pavadām viesnīcas baseinā, bet pēc izrakstīšanās no viesnīcas, izlemjam ar tramvaju pabraukāt pa Amsterdamu. Iegādājamies publiskā transporta karti vienai dienai (7.50 eiro katram) un vispirms aizbraucam līdz Vondel parkam, kur dodamies nesteidzīgā pastaigā pa parka celiņiem, vērojot vietējo amsterdamiešu aktivitātes- te ir ļoti daudz riteņbraucēju, arī skrituļotāji, saimnieki ar saviem suņiem un pat viens žonglētājs. Laiks ir saulains un cilvēki pikniko vai sauļojas zālājos un kanālu malās. Mēs savukārt ieturam pusdienas vienā no restorāniņiem parkā. Nobaudu vietējo nīderlandiešu iecienītu ēdienu- ceptu plāno pankūku (5.35 eiro). Pankūka ar sieru ir liela un vairāk atgādina picas pamatni, nevis plāno pankūku latvieša izpratnē. Vienu tādu notiesājot, jūtos kārtīgi paēdusi.

Tad braucam atpakaļ uz pilsētas centru un ienirstam kanālu loka ieliņās, baudot pastkartīšu skatus uz kanāliem, laivām, velosipēdiem un tipiskajām Amsterdamas mājiņām.

Secinām, ka ir vietas ko Amsterdamā neesam redzējuši un lietas, ko neesam izbaudījuši (piemēram, mākslas muzejus ar Van Goga un Rembranta gleznām), Kaukenhofu ar ziedošajiem tulpju laukiem, ko jābrauc skatīt citreiz aprīlī, Alsmēras ziedu izsoli, Alkmāras siera tirgu. Bet tāds jau arī nebija mūsu mērķis. To, ko vēlējos no šī ceļojuma- pārsteigt, iepriecināt un palutināt dzīvesbiedru un nesteidzīgi pavadīt laiku ar viņu divatā, pilnā mērā arī īstenoju un mēs abi esam ļoti apmierināti ar redzēto un piedzīvotoJ Un par Amsterdamu mums noteikti saglabāsies tikai pozitīvas atmiņas kā par īpašu piedzīvojumu mūsu dzīvē.

Izmaksas abiem kopā:

Viesnīca: 181 Ls

Aviobiļetes: 144 Ls

Publiskais transports: 33 Ls

Ieejas biļetes: 151 Ls

Krodziņos un ielas ēstuvēs: 51 Ls

Pārtika veikalā: 20 Ls

­­­­­­­­­­­­­­­__________________________

Kopā par abiem: 580 Ls jeb 290 Ls katram.Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais