Snorkelēšanas paradīze tā ir Ko Tao sala Taizemē

  • 3 min lasīšanai

Ko Tao sala, tulkojumā no Taizemiešu valodas Bruņurupuču sala, atrodas Taizemes Golfa straumes austrumu krastā. Ko Tao salas platība ir 21 kv.km. Vēsturiski Ko Tao sala bijusi apcietinājuma vieta politieslodzītajiem, taču mūsdienās sala ir viskārotākais galamērķis niršanas entuziastiem un vienkārši ceļotājiem un tūristiem, kam patīk laiski atpūsties pludmalēs.

Pateicoties tieši zemūdens dzīves daudzveidībai, pie Ko Tao salas ir atrodamas labākās niršanas vietas pasaulē.

Bet uz Ko Tao salas arī bez niršanas ir gana daudz izklaides iespēju. Par to, ko mēs sadarījām 10 dienu laikā uz Ko Tao, lasi tālāk.

Uz Ko Tao devāmies ar nakts kravas kuģi no Čumponas. Kuģis pameta ostu pusnaktī un varējām izbaudīt romantisku nakti uz klāja raugoties spoži zvaigžņotajās debesīs. Mūsu kravas kuģis nebija nekāds “ātrgājējs”, tāpēc gandrīz visu nakti nācās pavadīt ceļā. Kad apnika lūkoties zvaigznēs likāmies uz auss un kārtīgi izgulējāmies. Agrā rīta stundā kuģis piestāja Ko Tao krastā un ar pirmo rīta gaismu devāmies iespējami lētākās istabiņas meklējumos.

Naktsmītnes uz Ko Tao

Uz salas naktsmītņu izvēle ir ļoti plaša un pieejama visdažādāko maka biezuma īpašniekiem. Sākot ar vienkāršiem bungalo ar koplietojamo dušu un WC un beidzot ar greznām villām kādā no klusākajām salas pludmalēm. Cenas - kā vienojas. Vienkārša tipa bungalo ar kondicionieri un ierīkotu dušu un WC ~400 bāti (rupji rēķinot 7.00LVL). Bet kā jau teicu, cenas ir runājamas.

Sairee pludmale (uz rietumiem no piestātnes) ir salas garākā pludmale (1,7 km) un dzīvīgākā pludmale, kur atrodas niršanas skolas, bungalo, aktīvākā nakts dzīve, suvenīru veikaliņi utt. Mūžīgās ballītes nav mums pa prātam, tāpēc apmetāmies Chalok pludmalē (uz austrumiem no piestātnes), kurā ir daudz relaksētāka atmosfēra. Pablo uzdevuma augstumos – sarūpēja mums istabiņu bungalo pa 4$/nakts(t.i. 2 LVL), kas atrodas Chalok Bay. 5 min gājienā no piestātnes ir ideāli, jo nav tālu jāstiepj mugursomas.

Ko darīt Ko Tao?

Niršana

Kā jau iepriekš minēju, sala ir populāra ar to, ka tās apkārtnē pieejamas labākās niršanas vietas pasaulē un šis fakts pievilina tos, kas vēlas iegūt niršanas sertifikātu PADI. Uz salas ir vairāk kā 40 niršanas skolu, kas piedāvā apmācības. Cena 2012. gada vasarā par PADI kursu bija 9,800 bāti (aptuveni LVL 170.00).

Mēs ar Pablo dienām ilgi nevarējām izlemt vai iziet kursu vai nē.... Paņēmām bezmaksas ievadkursu, kad ar visu niršanas ekipējumu instruktors dodas ar Tevi uz ~3m dziļu baseinu un vari izmēģināt, kā tas ir būt zem ūdens ar visu ekipējumu. Pēc nelielā ievadkursa nolēmām nākamajā dienā uzsākt apmācību, taču liktenim bija cits plāns – abi pamatīgi saindējāmies ar ēdienu un ar novājinātu organismu nav ieteicams nirt. Bet nu ar visiem niršanas pribambasiem vismaz pabiju dziļā baseinā. He he.

Bet pietiek par niršanu, jo uz salas arī bez tā ir ko darīt.

Lielākā daļa tūristu, patiesību sakot visi tūristi uz salas noīrē mopēdus un tādā veidā izzina salu, braukājot no vienas pludmales uz otru, pa stāvajiem un smilšainajiem ceļiem. Taču tikai ne mēs. Staigāt taču ir foršāk (pie tam vēl par staigāšanu nevienam nav jāmaksā) un viennozīmīgi arī drošāk par tiem kvalitātes ceļiem, kādi ir atrodami uz salas. Stāvi un smilšaini, bedre pie bedres. Centrālajās pludmalēs čum un mudž ar tiem, kas salauzušies un staigā ģipsētām kājām, rokām, jo nespēja novaldīt mopēdus.

Pārgājieni

Pārgājieni pa salu ir liels izaicinājums, jo lai nokļūtu uz kādu no kāroto pludmali salas otrā pusē ir jāmēro ceļš kalnā augšā un lejā, augšā un lejā. Kāpumi ir pamatīgi. Sviedri līst. Taču, kad tie pievarēti, vari baudīt fantastiskus skatus un doties nopeldēties kristāl dzidrajā ūdenī un snorkelēt uz nebēdu.

Snorkelēšana

Snorkelēšanas burvību izbaudīju pirmo reizi. Ūdens ir kristāl dzidrs un zemūdens priekus var baudīt cik vien tīk. Biju stāvā sajūsmā un nevarēju vien nopriecāties par dažādajām zivtiņām un koraļļiem.Tā kā mums līdzi bija ūdens izturīgā kamera, izdevās arī iemūžināt zemūdens skatus.

Pelde ar haizivīm

Asāku izjūtu cienītājiem ir iespēja doties uz Thian Og Bay - Shark bay (Haizivs līcis), kur rīta stundās ir liela iespēja peldēties kopā ar rifa haizivīm (nu tās, kuras nav agresīvas, vismaz tā vietējie saka). Mēs gan mīlam no rīta pagulēt, tāpēc kaut kā nepamēģinājām peldi ar haizivīm. Nu labi, jau labi - es ne par kādu naudu nepeldētos ar haizivīm, lai cik tās neagresīvas arī nebūtu.

Pludmales ballītes

Vakaros Sairee pludmale pārvēršas līdz nepazīšanai. Pludmales bāros tiek sadegtas lāpas un visur zaigo uguntiņas. Romantiski. Neatņemama nakts dzīves sastāvdaļa ir uguns šovi, ko meistarīgi veic iezemieši, šādā veidā pievilinādami bāra apmeklētājus.

Pludmales bāru ir cik uziet, atliek vien izvēlēties sev tīkamāko un mesties iekšā trakulīgā ballītē un sūkt kokčikus no spainīšiem (Tai stilā).

Ēst un dzert

Pēc dienas aktivitātēm var doties maltītē uz kādā no Sairee pludmales ēstuvēm un priecēt vēderu ar tradicionālo taizemiešu ēdienu Pad Thai vai kādu jūras velti. Tad vēl veldzēties ar super ņammīgajiem augļu kokteiļiem.

10 dienas uz Ko Tao salas Taizemē pazibēja kā viens mirklis. Man nebūtu bijis iebildumu Ko Tao pabūt vēl 10 dienas.

Tieši dienu pirms mūsu aizbraukšanas laika apstākļi pamatīgi nomainījās, sākās lietus, apmācies, pelēks un no kristāl dzidrā ūdens arī ne miņas. Nu ko, bija laiks doties tālāk.

http://lv.thecrazytravel.com/ - šis ir mans ceļojumu blogs, kurā dalos stāstos un fotogrāfijās par tuvākiem un tālākiem ceļojumiem. 2014. gadā plānoju uzsākt ceļojumu ar velosipēdu apkārt pasaulei.

Seko līdzi arī Tu!

The Crazy Travel Facebook lapa

Twitter @IlzeZeeSeko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais