4. Kā es apmeklēju vienu no slavenajām Tbilisi sērūdens pirtīm

  • 1 min lasīšanai

Šodien izrādos vienīgais apmeklētājs. Saņemu baltu palagu un topu ievadīta savā numuriņā. Jā, šeit pirts tiek pieņemta atsevišķos numuriņos, kas sastāv no priekštelpas, kur pārģērbties un pie vēlēšanās klāt svētku galdu, un tad telpas ar marmorā kaltu baseinu, mazgāšanās galdu, dušas nodalījumu. Durvīs pazib svešs tēvocis, solot, ka pēc 15 minūtēm būs klāt, bet pirts pārvaldniece viņu bargi norāj, ka nekas tāds te nenotiks, jo mani mazgās nevis viņš, bet gan gruzīnu māte Zina.

Ūdens ir silts, smaržo pēc sēra, un kopā ar tajā iekritušu beigtu naktstauriņu peldu šurp turp pa baseinu. Telpa ir pustumša, neviens te nav pūlējies kaut ko dekorēt, gar sienām stiepjas dažādu izmēru caurules, viena no tām galā aizsaitēta ar melnu vīrieša zeķi. Griesti ir augsti, kupola formā un ar lūku pa vidu. Flīzes vietām ieplaisājušas, bet baseins ir tīrs, un tā nu jūtos visai labi.

Paiet kāds brītiņš, atveras durvis, un klāt nu ir milzīga gruzīnu māte, rokās nesot spaiņus, skrāpjus, visādas pudelītes ar, acīmredzot, dezinfekcijas līdzekļiem, un uzreiz mani noinstruē – стой там! Pati Zina noģērbjas līdz dvieļveidīgam pirtnieces kostīmam un sāk no krāna enerģiski pati sevi laistīt ar ūdeni. Drīz viņa ir gatava, иди сюда!

Vispirms māte apvelkas asu pirts cimdu, salaista to ar kaut ko no vienas pudeles, un sākas gaidītā eksekūcija, jeb viņa neceremonējas, valsta mani, kā kad es būtu kartupeļu maiss, un berž no visas sirds, nost dabūjot veselu kaudzi dubļu. Tieši gribu mātei kaut ko uzprasīt un dabūju sejā spaini silta sērūdens. Молчать! Izrādās, māte ir sākusi mani skalot. Šīs vēl nav beigas, jo tālāk tas viss atkārtojas ar ziepēm, saputojot tās līdz pakāpei, kad nonāku lielā baltu putu kalnā, aktīvi iros pa galdu, lai nenošļuktu no tā nost, un ik pa brīdim māte mani ierotē pareizā virzienā, dāsni apšļācot ar spaini ūdens.

Drīz procedūra ir galā, nonāku atpakaļ baseinā, esmu tīrum tīra un vieglum viegla; māte vēl mazliet sakopjas, atgādina, lai vienmēr, šurp nākot, prasu tieši pēc Zinas, un atvadoties apmierināti konstatē: шкуру с тебя содрала!Seko līdzi svaigākajiem jaunumiem

Uzzini par jaunākajiem ceļojumiem un aktualitātēm pirmais